kategoria: A1200
[#1] Workbench 3.1 Cloanto vs Escom
Orientujecie się czym różni się Workbench Cloanto od Escom?
Czyli taki:
http://i.ebayimg.com/00/s/MTE4NFgxNjAw/z/4AcAAOSwaNBUgJL-/$_57.JPG
od tego:
http://i.ebayimg.com/00/s/MTA2NlgxNjAw/z/fxYAAOSwcUBYVGnJ/$_57.JPG
?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 14:34:20 przez Skr
[#2] Re: Workbench 3.1 Cloanto vs Escom

@Skr, post #1

Kolego śmiem zaryzykować stwierdzeniem, że niczym się nie różni.
[#3] Re: Workbench 3.1 Cloanto vs Escom

@cemaxx, post #2

To jest to samo więc nie wiem po co szukać różnic. Amiga OS3.1 się nie zmienił w ogóle
[#4] Re: Workbench 3.1 Cloanto vs Escom

@Skr, post #1

Są różnice.

Dates were preserved, while file attributes and comments were restored (relative to the distribution by ESCOM and Village Tronic)
Updated C/Version command (Y2K patch)
Addition of Libs/workbench.library (for A-4000T 3.1 ROMs and 3.X ROMs)
Updated S/Startup-Sequence (conditional SetPatch, for 3.X ROMs)
Increased MultiView stack to 32768
Installer script improvements
Updated Installer (43.3 or 44.10, depending on CPU) and FastFileSystem 45.9 (to support larger disks)
Installer itself is now part of the system installation (inside the Utilities directory)

...

Enhancements include the installation of workbench.library, Installer 43.3 (on 68000 or 68010 CPUs) or 44.10 (on 68020+ CPUs), and FastFileSystem 45.9.

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 14:47:26 przez Sokok
[#5] Re: Workbench 3.1 Cloanto vs Escom

@Paul149, post #3

Chcąc na siłę doszukać się różnicy, można powiedzieć, że kupując od Cloanto masz oryginalne oprogramowanie na nowych nośnikach. Kupując zaś wersję od Escom masz oryginalne na starych nośnikach Chociaż nie wiem skąd Cloanto ma nowe dyskietki DD? Jakieś leżaki?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 14:44:50 przez cemaxx
[#6] Re: Workbench 3.1 Cloanto vs Escom

@cemaxx, post #5

Różnica jest jednak trochę inna.
[#7] Re: Workbench 3.1 Cloanto vs Escom

@TechNineWonder, post #6

Obsługa dużych dysków - napisał kolega wyżej. Jak wiesz coś więcej to pisz jaśniej to i inni skorzystają. Chyba że bez adwokata nic więcej nie powiesz Smiech
[#8] Re: Workbench 3.1 Cloanto vs Escom

@cemaxx, post #7

no beka to raczej z ciebie, pierwszy link w googlach to https://www.amigaforever.com/kb/16-120 a tam wszystko wyjaśnione.
[#9] Re: Workbench 3.1 Cloanto vs Escom

@Sokok, post #8

Niech będzie i ze mnie beka. Z siebie też trzeba się pośmiać OK ale jak gość zadał pytanie, to było od razu podać link a nie przemądrzałe, enigmatyczne stwierdzenie, że różnice są...
[#10] Re: Workbench 3.1 Cloanto vs Escom

@cemaxx, post #7

Ale każdy mniej więcej ogarnięty Amigowiec wie jaka jest różnica, jak się komuś nie chce skorzystać z Google to to jest smutne. Po za tym wystarczy przeczytać aukcję na Allegro i Pong już to ładnie opisał jak jest różnica i to po Polsku.
[#11] Re: Workbench 3.1 Cloanto vs Escom

@cemaxx, post #9

Akurat link podano wyżej.
[#12] Re: Workbench 3.1 Cloanto vs Escom

@TechNineWonder, post #10

jak się komuś nie chce skorzystać z Google to to jest smutne
Uniwersalny szablon odpowiedzi na każde forum i na każdy temat Przepraszam pokłony
[#13] Re: Workbench 3.1 Cloanto vs Escom

@Skr, post #1

Jak dla mnie Cloanto nie jest koszerny, bo na ekranie ładowania dyskietki nie ma napisu Commodore, fuj
Poza tym opowiem Wam historię.
Chciałem się jednemu Koledze z forum odwdzięczyć bo pomógł mi dawniej z CDTV
Odpowiedziałem na jego ogłoszenie kiedy poszukiwał kicka 3.1 (a miałem tego niekoszernego)
Odpisał mi: "Cloanto to i za darmo nie chcę."

Co za czasy, panie
[#14] Re: Workbench 3.1 Cloanto vs Escom

@Skr, post #1

Można kupić nowe dyskietki DD tylko cena zabija.
Cloanto dorzuca nowy Installer, workbench.library jest LIBSach (jeśli ktoś ma A4000T lub ROMy od Cloanto to nie posiada tej biblioteki w ROMie), jest jakaś poprawka na Y2k, zmieniona jest sekwencja startowa. Szczegóły na stronach Cloanto.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem