kategoria: CDTV
[#1] Renowacja CDTV
Wziąłem się za renowację A CDTV, którą kupiłem parę lat temu. Sprzęt raz odpaliłem po zakupie i przeleżał parę lat w piwnicy. Po włączeniu teraz Amiga zgłasza się kickiem 1.3, ale nie świeci wyświetlacz. Mam pytanie: jakie złącza kupić na płytę do taśm panelu przedniego? Moje były zalane ciepłym klejem(tak było fabrycznie?) a jedna nie miała zapinki w ogóle. Drugie pytanie: po co ten przełącznik podpięty do JP15 i po co ten zielony kabelek przylutowany do układów widoczny na zdjęciu?:
link
I jeszcze jedno, dostępna jest gdzieś lista elektrolitów występujących na płytcie REV 2.2?
Z góry dziękuję za informacje i przepraszam za lamerskie pytania.


Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 19:49:39 przez Dziubek
[#2] Re: Renowacja CDTV

@Dziubek, post #1

Zielony kabelek to fix/poprawka fabryczna. Kable biały i czerwony służą do przełączania się pomiędzy CDTV a A500 bez CDROMu. Co do wyświetlacza to raczej klej na ciepło też był fabryczny.
[#3] Re: Renowacja CDTV

@superbonio, post #2

Dziękuję za informacje.
Zielony kabelek to fix/poprawka fabryczna

Myślałem, że ktoś coś modził.
Co do wyświetlacza to raczej klej na ciepło też był fabryczny.

Aha, ale jednej zapinki nie było, ktoś zgubił pewnie. Nie wiesz gdzie szukać tych złączy do taśm wyświetlacza?
[#4] Re: Renowacja CDTV

@Dziubek, post #3

Złącza od wyświetlacza raczej nie były na kleju. Szukaj na forum, na pewno czytałem w którymś wątku o CDTV, że ktoś kupił zamienniki tych złączy.
[#5] Re: Renowacja CDTV

@Dziubek, post #1

Jak wyświetla się kick 1.3 to też nie dobrze powinieneś mieć animacje z cdtv
[#6] Re: Renowacja CDTV

@kataklysm, post #5

Szukaj na forum, na pewno czytałem w którymś wątku o CDTV, że ktoś kupił zamienniki tych złączy

OK. Dziękuję, znajdę dziś chwilę pogrzebię.
Jak wyświetla się kick 1.3 to też nie dobrze powinieneś mieć animacje z cdtv

Co może być przyczyną? Złożę ją do kupy potestuję. Oby kolegi nick nie był proroczy.

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 07:54:27 przez Dziubek
[#7] Re: Renowacja CDTV

@Dziubek, post #6

Jest na płycie zworka która przełącza kickstarty, pewnie masz zwarte na sztywno. Można wyprowadzić sobie przełącznik na zewnątrz i przełączać bez rozkręcania. Co do kleju to jeśli masz to od strony płyty głównej, to prawdopodobnie ktoś rzeźbił - te wtyczki trudno rozpiąć i łatwo uszkodzić.
[#8] Re: Renowacja CDTV

@Dziubek, post #6

Tak jak kolega wyżej napisał może być zworka założona jeśli nie to prawdopodobnie uszkodzony rom
[#9] Re: Renowacja CDTV

@kataklysm, post #8

Zworkę sprawdzę później. Jeżeli to to na JP15 to na pewno jest rozwarte.
Przeszukałem forum i nie znalazłem informacji jakie te złączki do taśm panelu przedniego zakupić. Może ktoś wie i mógłby napisać co tam wlutować. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
[#10] Re: Renowacja CDTV

@Dziubek, post #9

Nikt nie pomoże?
[#11] Re: Renowacja CDTV

@Dziubek, post #10

Ja nie szukałem złączek, tylko lutowałem bezpośrednio do płyty kiedyś. Co do zworki przełączającej 1.3/CDTV - masz tam zrobiony przełącznik (kabelki czerwony i biały) - z tego co widzę na zdjęciach. To on odpowiada za przełączanie ROMu.
[#12] Re: Renowacja CDTV

@Dziubek, post #9

Ja też przeszukałem i znalazłem ten wątek.
[#13] Re: Renowacja CDTV

@Dziubek, post #1

Jeśli jest zwarte-> CDTV. Rozwarte -> 1.3.

Co ciekawego zauważyłem, zwarte mogą być 1/2 lub 2/3, tak jakby bootrom ładował się z dwóch miejsc?
[#14] Re: Renowacja CDTV

@kubaslonka, post #13

Nie wiem dlaczego tak zrobili, ale dowolne ustawienie tej zworki spina dokladnie te same sygnaly. Wg schematu, piny 1 i 3 sa zwarte ze soba.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem