[#31] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@Vegeto, post #30

Wystawię jak przygotuję i posprawdzam
[#32] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@Vegeto, post #30

Na razie nie wiem co i za ile. Mam chwilowa radość z kompletowania zestawów. mam już komplet który roboczo nazwałem A600 XTRO GAME WALL SYSTEM. Czyli A600 2MB, Projektor Pal DLP 1900 ansi z zoomem (spoko styka na ekran 3m) mysz zasilacz, joy. Niestety rom .299 ale ktoś se już zmieni. Na razie cieszą się graniem na ścianie, ale za pare dni trafi na aukcję. A1200 mam kompletna z ekranami , ale że w szafie znalazłem 2 monitory z opcją TV to zrobie tez z tego komplet - trochę poczyszczę itd. Zestaw obejmie A1200 monitor TV philips 20' LCD pudełko z boku ami w którym będzie CD i CF HD wyciągnięte na zewnątrz. Obudowa będzie ładna, ale nie jakaś wybielana. Trzeci zestaw to będzie perełka do której jednak nie mam klawiatury, myszy i pilota. mam sama jednostę centralną CDTV , Caddy i stacje FDD. W środku przełacznik kick 1,3/3,0 i ram rozszerzony łącznie do 3MB. Na razie ta Ami pracuje w studio 18 rok dzielnie emitujac plansze na pobliski bloki. Ale chyba czas na zmianę ... i postawienie terminala pc.

Jakby chciał jakis zdolny naprawiacz to tymczasem na aukcji jest ta moja Amiga 1200

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 14:35:03 przez xtro
[#33] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #32

Znajomy właśnie sprzedaje Furię za 350 (chce sprzedać z A600 za 850, ale dopuszcza i sam akcelerator luzem).
[#34] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@perinoid, post #33

Ta Furia z FPU czy bez?
[#35] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@Adinfo, post #34

[#36] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@Adinfo, post #34

Tak to Furia z FPU siedzi w podstawce z prawej strony rozszerzenia.
[#37] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@miro_78, post #36

No widzę , że ta Furia długo nie ustoi na wystawie... Ja się jeszcze waham i pewnie ktoś mnie uprzedzi.

A tak przy okazji dopytam. Czy konfig z tą furią styknie na absolutnie finalny system dla klasyka 3.9? Z tego co pamiętam 020 to właśnie minimum.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 20:34:12 przez xtro

Zaczyna mi się klarować jako tako konfig jaki będę kompletował do mojej A600:

1. wymienić stację bo ta czasem się buntuje (pewnie dla tego , że sam przerabiałem) najlepiej na taką co będzie miała 880KB i 1,76 MB ( w tym PC0: 1,44)

2. Furia FPU plus 1 MB chip z zegarem i portem pod flickerfixer lub Vampire (skłaniam sie ku furii jednak)

3. Wyprowadzenie na zewnątrz drugiego kabla IDE slave dla CD-Rom

4. Karta sieciowa do netu.

5. USB

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 20:44:14 przez xtro
[#38] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #37

Nie styknie. Działać może i będzie, ale pamięci za mało. A ponieważ Furia ma procesor w wersji EC, to potrafi zaadresować max. 16MB RAM, czyli 2MB chip plus to co z Furii (praktycznie 10.5MB) plus kickstart i reszta wymagań sprzętowych to już full dla tego procka. Do więcej potrzebny jest pełny procesor 020 albo lepiej 030. Albo Vampire2. Ja OS3.9 mam zamiar postawić na A1200, a A600 z Furią będzie do okazyjnego pogrania.

Nie wiem, jak do A600 podpiąć USB.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 22:13:33 przez perinoid
[#39] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@perinoid, post #38

A gdyby tak... A600 z furią i dodatkowo pamięcią SRAM na PCMCIA 4MB. To by dało przy dodatkowym chip razem 14 MB (czy się mylę?). Może wtedy by poszło. Im dłużej czytam wątek o V2 coraz bardziej przekonuję się do oryginalnego 020. To co jeszcze kusi to teoretyczna szansa na wsad z emulacją AGA.
[#40] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #39

Od 8MB ramu masz zablokowane PCMCIA więc tak nie da rady.
Po to Furia ma funkcję przełączania klawiszami (3 sek reset) w tryb PCMCIA friendly 5,5MB

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 16:37:55 przez movin
[#41] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@movin, post #40

To może zamówić Furię z 16 MB? Da się?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 16:36:23 przez xtro
[#42] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #41

ACA 620 miała więcej ramu, ale to chyba nie do końca udana karta. W dodatku wolniejsza od 9T i Furii
[#43] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #41

Nie da się, max. to 9,5MB (8MB Fast +1,5MB Slow jak się domyślam)
[#44] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@movin, post #42

A co to jest 9T? To jest to rozszerzenie 9,5 MB z inną nazwą?
[#45] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@perinoid, post #38

Ja OS3.9 mam zamiar postawić na A1200


A jakie są minimalne sensowne (czyli żeby nie tylko uruchomić, ale też używać) wymagania dla OS3.9 ? Turbo ACA1233 (czyli 030 @ 40MHz i 128MB RAM) oraz Indivision AGA wystarczy czy jednak trzeba coś więcej ? Rozumiem, że jeszcze CD-ROM jest potrzebny ?
[#46] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #44

Rozszerzenie 9,5MB to A6095. Natomiast 9T - Ninetails to karta turbo (chyba z prockiem 020) - nie produkowana już obecnie.
[#47] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@jimmy, post #46

nie produkowana już obecnie.


Do tego dokumentacja została zaspawana w sejfie który zatonął z Titaniciem
[#48] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@TechNineWonder, post #47

A już se coś przypominam to Raf chyba robił nie?
[#49] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #48

No i czekamy, tuptamy, wypatrujemy Furii 030
[#50] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@movin, post #40

Furia może pracować z pełną pamięcią, a jednocześnie umożliwia działanie PCMCIA. Jednak nie ma sensu używać jednocześnie Furii i rozszerzenia pamięci na karcie PCMCIA z dwóch powodów - po pierwsze, przestrzenie adresowe się pokrywają, więc i tak nie uzyskałbyś więcej pamięci, a po drugie w pzypadku procka 020, fast na PCMCIA ma dostęp 16-bitowy, więc potrzeba 2 cykli na transport jednego 32-bitowego słowa, a w przypadku pamięci przy procesorze masz od razu 32 bity w jednym cyklu. Po prostu się nie opłaca.
[#51] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@perinoid, post #50

U mnie nie widzi karty na PCMCIA kiedy mam 2MB Chip + 9,5MB Fast
Muszę uruchomić w trybie +5,5MB Fast wtedy dopiero PCMCIA jest widoczna.
Ponoć przy kicku 3.0 8MB Fastu (w A1200) bywało z PCMCIA prawie tak jak piszesz.
Prawie, bo np podczas kopiowania z cf waliło błędami więc tylko pozornie OK.
W 3.1 juz to "poprawiono" blokując port. A skoro masz A600 to i 3.1
Blizzardy i ACAe jakoś ten problem przeskakują, ale prymitywna furia już nie.
Z drugiej strony Twoja A600 jest lepsza bo ma aż 3,5MB Chipu (1+1+1,5) więc kulę ogon i zmykam
[#52] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@movin, post #51

Z drugiej strony Twoja A600 jest lepsza bo ma aż 3,5MB Chipu

Szok
Myślałem, że ponad 2MB Chipu, to tylko pod WinUAE
[#53] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #48

Uderz do autora projektu. Możliwe, że jeszcze ma płytki i takową kartę Ci wykona.
[#54] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@TechNineWonder, post #47

Wcale nie prawda szeroki uśmiech
[#55] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@Architect1200, post #54

Czy kolega jest w stanie uchylić rąbka tajemnicy?
[#56] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@movin, post #51

Bo trzeba odpowiednio software ustawić. Wgrać patcha przy starcie systemu.
A z pamięcią to z Furii można wycisnąć w sumie 8MB fast i 2.5MB slow (jeśli napisałem, że chip to się machnąłem).

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 12:51:56 przez perinoid
[#57] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@perinoid, post #56

Jaki software Furiatune, to właśnie jest do wyłączania pamięci i nie tylko przeczytaj może opis.

Do zarządzania kartą służy program furiatune (stworzony przez Martina Kuchinka). Aby wykorzystać wbudowany port PCMCIA, należy odłączyć 4 MB pamięci karty poprzez przytrzymanie przez 3 sekundy klawiszy Control+Amiga+Amiga.


Dlatego Furia jest "PCMCIA Friendly"
[#58] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@TechNineWonder, post #57

Wszystko się zgadza. Ale od tej pory sporo się zmieniło i jest patch, który ładowany w startup-sequence pozwala używać JEDNOCZEŚNIE 8MB fast i PCMCIA. Wrócę do domu to zerknę na moje wpisy i zapodaj tutaj, jeśli ktoś chce.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:31:33 przez perinoid
[#59] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@perinoid, post #58

No nie wiem. Brzmi to zbyt pięknie, żeby było prawdziwe.
Lecz jeśli Twój trik zadziała to beret z głowy OK
Przy okazji faktycznie warto zajrzeć do instrukcji
bo jest tam np ciekawa komenda addmem, która faktycznie dodaje RAMu.
Mamy więc na pokładzie Furii 11MB RAMu, który zorganizowany jest następująco 8MB Fast+(1MB Fast+0.5MB Slow)+1.5MB Slow
Te w nawiasie aktywuje właśnie addmem.
Xtro myślę, że nie masz się nad czym zastanawiać tylko łykać tą Furię za 350 zanim okazja przeleci
[#60] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@movin, post #59

Już było opisywane tutaj.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 09:23:46 przez perinoid
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem