[#1] APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!
Heja, dzisiaj wpadlem na dosc prosty pomysl i juz cos mam do pokazania i prosze o ewentualne testy.

http://szajb.us/juenizer/a.lha

Instalacja:
1) rozpakowac lha w dowolne miejsce, zostanie utworzony katalog o nazwie "app"
2) dodac assign w startup-sequence (lub user-startup): assign >nil: app: sys:app (jesli rozpakowane do glownego katalogu systemowej partycji)
(restart)
3) skopiowac plik app:app do c:
4) nadac flage +s plikowi app, czyli: protect c:app +s

tyle..
po restarcie, aby assign zadzialal mamy zestaw funkcji do odpalania z CLI

aktualnie dostepne sa 3 pakiety, pakiety beda sie powiekszac ilosciowo i nie trzeba do tego aktualizowac samej aplikacji APP :)

przyklady uzycia:

zainstalowanie tanks furry :) :
app install tanksfurry

uruchomienie po zainstalowaniu:
app run tanksfurry

albo zainstalowanie i uruchomienie od razu!:
app install tanksfurry play

wyczyszczenie danych z tmp:
app clean
lub np od razu po instalacji: app install tanksfurry clean

aktualizacja oprogramowania APP:
app upgrade

lista dostepnych pakietow:
app list

z ciekawostek - prosze sprawdzic jak dziala instalacja reqtools :)
app install reqtools
[#2] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #1

Ooo fajny pomysł. Rozumiem, że korzysta z Aminetu ?
[#3] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@twardy, post #2

nie tylko :) ogolnie ze skryptow w "repozytorium" :)
[#4] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #3

niestety nie moge juz edytowac

jesli ktos testuje to bardzo prosze o wykonywanie: app upgrade
w celu posiadania najnowszej wersji mojego programu :)

doszla komenda: app done
wyswietlajaca wszystkie sciagniete pakiety mozliwe do uruchomienia przez: app run (nazwapakietu)

i bardzo bym prosil o ewentualne info jakie najwazniejsze pakiety pasuje dodac w pierwszej kolejnosci. mysle tutaj o takich podstawach jak jakies bibiliotek czy np rozne wersje protrackera :)

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 20:53:41 przez juen
[#5] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #4

cos jak sklep google w androidzie, swietny pomysl, szczegolnie dla ludzi ktorzy amigi nie uzywali 20 lat temu
[#6] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #1

Amigowi programiści uwielbiają wynajdować koło na nowo :)
http://www.geit.de/eng_grunch.html

Jest grunch, nawet gdzies ma bazę dla 68k. Pod morphosem to podstawowy menadzer aplikacji, obsługuje chyba wszystko to co powyżej + ma wygodne gui.
[#7] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@michal_zukowski, post #6

A może ten soft cierpi na brak informacji? O samym Grunchu gdzieś słyszałem, natomiast o tym, żeby jest uruchamialny na Amidze klasycznej i jeszcze ma dla niej bazę softu - pierwsze słyszę (ew. zupełnie pominąłem ten fakt filtrując Ami-newsy, co niestety jest możliwe - tak czy inaczej, przy lepszym marketingu na pewno by to do mnie dotarło). Stawiam gruszki przeciw bananom, że Juen też pierwszy raz o tym przeczytał od Ciebie w tym wątku.

Tak czy inaczej, idea amigowego apt'a, który (jak zakładam, nie sprawdzałem jeszcze) będzie sobie dobrze radził nawet na "cienkiej" Amidze, z małą ilością ramu i plipboxem chyba pasuje mi bardziej, niż fullblown mui client jak Grunch. Ale nie ukrywam, że to dobrze, że istnieją oba.
[#8] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@baderman, post #7

natomiast o tym, żeby jest uruchamialny na Amidze klasycznej i jeszcze ma dla niej bazę softu - pierwsze słyszę


Bazę softu musi mieć oddzielnie dla AOS4/AOS68k i MOS, no bo inaczej byłoby trochę bez sensu.

Z pliku readme:

Architecture: ppc-morphos >= 2.7; m68k-amigaos >= 2.1.0; ppc-amigaos >= 4.1.0;
[#9] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@michal_zukowski, post #6

Od przybytku głowa nie boli.
[#10] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@michal_zukowski, post #6

hej, wpierw postanowilem poszukac i nie znalazlem
dziekuje za informacje, aczkolwiek od poczatku myslalem o systemie skryptow dzialajacych z poziomu cli (gui nawet jak zbedne to kazdy moze dorobic...)

zdaje sobie sprawe, ze jest cos na aos 4.0, takze na morphosa, ale tutaj ponownie - chodzilo o amige klasyczna

zaraz sprawdze co to ten grunch, bo "chyba" obsluguje, "gdzies ma baze" to troche za malo :P

moj APP zawiera w sobie komponenty, ktore powinny sie uruchomic na mc68000+, nie wiem jak duze jest zapotrzebowanie na pamiec (raczej potrzeba jest na wiecej niz 2mb), tez nie bez powodu wszystko sciagane i rozpakowywane jest na dysk :)

--

po szybkim sprawdzeniu w bazie grunch znajduje 40 pakietow dla amigaos3, bardzo latwo to przeskoczyc zwlaszcza, ze chcialbym by w naszym repo znajdywaly sie dema jak i legalnie udostepnione gry. druga sprawa to ostatnia aktualizacja pomijajac jeden fix jest z czerwca 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 06:41:38 przez juen
[#11] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #10

zaktualizowalem plik a.lha (ale zawsze wystarczy wykonac po sciagnieciu: app upgrade)

dodalem snoopdosa, hippoplayera i gre do testow kolegi z Resistance (bardzo stara) :)

uae4all przetestowalem przed chwila na komorce i tutaj uzywanie APPa to naprawde bardzo wygodna rzecz, wiadomo ze na telefonie to wszystko sie robi wolniej, a dzieki temu bedzie mialo to jakies rece i nogi :)
[#12] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #1

Normalnie cajtgajst jakiś, kto będzie w Szczecinku ten zobaczy dlaczego. ;)

Weź to na githuba wrzuć! Też chciałem z Proxym soft tego typu napisać, więc możemy połączyć siły i pomysły.
Rozumiem, że piszesz pod bsdsocket? Korzystasz z czegoś więcej niż gołego OSu poza tym?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 09:42:00 przez teh_KaiN
[#13] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@teh_KaiN, post #12

calosc opiera sie wylacznie o skrypty amigadosu :)

wlasnie dodalem pt23d, whdload, franko :)
[#14] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #13

To zróbmy z tego pełnoprawną aplikację. ;)

Konta użytkowników, achievementy w grach! Licencje? Aktualizacje OSu? Dociągane moduły kicka zoptymalizowane pod konkretną konfigurację, wpadające w ROM jeśli masz a500flash? Możliwości jest bardzo dużo.
[#15] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #13

Bardziej mi się wydaje że lepiej by było jak byś szedł w jakiś warez, czyli rary z eab wrzucać, zcrakowane programy i gry, selektywnie wybierane z TOSEC do tego, sekcje dem 0ne month.

I tak po za tym to może być dobre miejsce do rozsyła virusów daj userom możliwość update:)
[#16] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@teh_KaiN, post #14

heh no jasne... ;>
to ma byc prostota, praktyczny brak wymagan.. ma dzialac na 000 z 2mb, albo w przyszlosci i mniej..

jak ktos zauwazyl wyzej, laik ma sobie w ten sposob szybko sciagnac cos i nie martwic sie o reszte

taki tez proof of concept, ale poki co dziala bardzo dobrze :)
[#17] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #1

Super sprawa! Jeszcze tylko ogarnąć wersje albo sprawdzanie po CPU no ale tu już byś musiał całe repo wziąć na siebie...

1> app install icon.library -v 44.1 -arch 020 force quiet
OK
[#18] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #10

Nie przejmuj się Rzookolem. Potrzeba nam kreatywnych ludzi i takich programów/skryptów.

Mnie brakuje tylko do pełni szczęścia jakiejś grupy newsowej PPA dostępnej z poziomu Amigi 500/1200.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 10:54:57 przez Hexmage960
[#19] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@Hexmage960, post #9

Oczywiście, że boli. Na MorphOSie w pewnym momencie były rozwijane 4 czy 5 klientów IRCa (część od podstaw + poprawki w AmiIRC). Skończyło się na tym, że żaden nie osiągnął wymaganej funkcjonalności.
[#20] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@michal_zukowski, post #19

Uważam, że jednak jak użytkownik ma wybór, to jest lepiej. Nic tak nie mobilizuje do pracy, jak konkurencja. Poza tym Juen podał wystarczające powody.

Poza tym co oznacza, że "żaden nie osiągnął wymaganej funkcjonalności"? Czy autorzy wszystkich tych klientów IRC opuścili w pewnym momencie swoje projekty?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 11:34:54 przez Hexmage960
[#21] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@_arti, post #17

tak, jesli kiedys byloby zainteresowanie, a poki co dodalem zalazek, komende addlib
a bibiliotek doslownie pare ale to sie przyda do instalacji innych pakietow, sama sie taka funkcja wywola. np teraz squeek potrzebuje medplayer.library, ale instalator sam zaciagnie ta biblioteke :)
[#22] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@Hexmage960, post #20

Tak, autorzy nie pracują tak intensywnie nad kodem jak wcześniej.

Co do bazy oprogramowania to w takim projekcie, najważniejsze jest stałe zasilanie bazy skryptów instalacyjnych. I mówię tu czymś co trwa przez parę lat i oprogramowanie jest dodawane zaraz po releasie. W 68k dochodzi oczywiście napisanie skryptow do oprogramowania już istniejącego (a tego jest duuuużo). Mogę tylko życzyć samozaparcia (ale nie samozaparć).
[#23] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@michal_zukowski, post #22

Bedzie co bedzie, poki co prosilem o testy, oraz o informacje co wg Was jest niezbedne w pakietach do pobierania. Wiec musimy zobaczyc czy bedzie jakiekolwiek zainteresowanie. Jesli nie to bede robil to sam dla siebie i pod siebie (takie pakiety jakie ja potrzebuje, takie dema intra i gry jakie lubie itd itp).

W miedzyczasie dodalem pare rzeczy, troche poprawilem, zrobilem zaleznosc w skryptach by nie trzeba bylo np instalowac whdload przed frankiem (sam sie sciagnie), albo np bgui przed filemasterem...

PROGS:
- pt23d (protracker) (music/edit)
- hippoplayer (music/play)
- snoopdos (util/moni)
- whdload (latest)
- kingcon (v1.3) (util/shell)
- sysinfo (v3.24)
- mui (v3.8)
- reqtools (v2.9a)
- bgui (v41.11)
- filemaster (v3.2 beta 3)

GAMES:
- franko
- squeek (game/jump)
- tanksfurry (v1.2) (game/shooter)

INTRO:
- osc_retro_intro_2016

DEMO:
- stateoftheart (by spaceballs) (hd version)


---
instalacje tez mozna uproscic:
1) wystarczy rozpakowac katalog do sys:
2) zrobic w s:user-startup - assign app: sys:app
(restart kompa)
3) i uruchomic komende: execute app:app upgrade
(zaktualizuje sie, przerzuci samo do C: i ustawi sobie samo flage +s do uruchamiania, pozniej wystarczy wywolywac w CLI polecenie app)


Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 13:02:25 przez juen
[#24] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #23

Mógłbyś wrzucić jakiś soft do update czasu z internetu bo nie mam RTC i jak popierało z ikod.se to wyskoczył reguest please inster volume SSLCERTS.

I jak by się dało dopisać co poszczególnych pozycji cyferki:)

GAMES:
- franko
- squeek (game/jump)
- tanksfurry (v1.2) (game/shooter)

GAMES:
- franko #1
- squeek (game/jump) #2
- tanksfurry (v1.2) (game/shooter) #

app game #1 play

taka zmiana

szkoda klawiatury w Classicu na przepisywanie nazw

chyba że ten kingcon dokańcza tabem?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 16:33:21 przez TechNineWonder
[#25] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@TechNineWonder, post #24

dorzuce, ale to i tak bedzie wyskakiwalo. bo wget i tak otwiera ten katalog pomimo tego, ze ma wlaczona opcje --no-certificate-verify :) tak wiec assignowanie go nie ma sensu, trza kliknac "cancel" :)
[#26] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #25

działa ale wyskoczył DOS error z kicka spoko na razie i tak robię co innego po testuje jak się trochę rozwinie.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 16:35:27 przez TechNineWonder
[#27] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@TechNineWonder, post #26

zaraz sprawdze, bo jak rozumiem to mowisz o franko, a to bylo gruntonie przetestowane. sprawdzam na innym sprzecie, do tego dodaje cichego assigna przy pobieraniu, zeby nie trzeba bylo klikac cancel

dziala jak zloto :)

---

mamy z 20 pakietow :)
dodalem tez gruncha, ktory po prostu sie wiesza.. nie wiem czy to mozna nazwac odpowiednim programem do tego, moze go ktos przetestowac? przedewszystkim nie pobiera bazy danych, a to co ma wbudowane to 40 pakietow, ale i tak nie moge nic zrobic bo GURU...
aby pobrac: app install grunch
(jesli nie masz mui to sie zainstaluje, jesli nie masz nlist to tez samo sie zainstaluje

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 16:44:36 przez juen
[#28] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #27

Grunch działa tylko ma coś około 50 pozycji i co najlepsze to zainstalował mi grę ma MorphOS Voxel3d

Może mam coś z WHDload teraz instaluje AKReal8 na WinUAE tylko coś mi się z hd krzaczy ale zaraz może się uda tak że na razie nie po testuje, ale mam już czyste 3.9 na hdf .

Korzystam z P96 MUI mam. Postawie zaraz nowy OS.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 17:09:42 przez TechNineWonder
[#29] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@TechNineWonder, post #28

dzieki za info, pozycji w pliku ma dokladnie 40 jak rano liczylem, myslalem ze cos pobiera wiecej, ale to chyba wszystko...

--

dodalem benefactor do app :)
app install benefactor play
[#30] Re: APP - Program do autopobierania i instalacji softwaru z internetu!

@juen, post #23

Moim zdaniem przydatne rzeczy:
- MMULib - cały pakiet
- DOpus4 - zgubiłem linka :)
- DOpus5 - Strona developerów
- Netsurf - Strona developera
- AmiSSL - Release 4.0
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem