kategoria: A1200
[#1] amiga-scart-monitor tv
Monitor TV Samsung 741mp Witam serdecznie taki monitor będzie się nadawał do podpięcia pod amigeę???jak to jest z tymi całymi częstotliwościami ???specyfikacja na dole.POzdrawiam
http://www.infosoft.pl/product.php?id=112915&categorie=82
[#2] Re: amiga-scart-monitor tv

@stefan77, post #1

Monitor podepniesz do Ami ale tylko przez SCART/EURO lub composite. Poza tym na tym monitorze obraz PAL (gry i podstawowy tryb WB) drga co jest dość irytujące. Osobiście nie polecam.
[#3] Re: amiga-scart-monitor tv

@jimmy, post #2

bardzo drga ?az na tyle uciązliwe...tak tak przez scart planuje
[#4] Re: amiga-scart-monitor tv

@stefan77, post #3

Dla mnie było na tyle irytujące, że zwróciłem Sprzedawcy (to był jeden z powodów zwrotu). Zależy jeszcze za ile go możesz kupić - nadaje się nieźle na wyjazdy (duża liczba wejść) ale do codziennego użytkowania wolę jednak konwerter scart-hdmi.
Możesz spróbować poszukać 711mp z tym podobno nie ma takich problemów.
[#5] Re: amiga-scart-monitor tv

@jimmy, post #4

Dziękuje za opinie:)
[#6] Re: amiga-scart-monitor tv

@stefan77, post #5

Powiem tak.monitor na miejscu nie doświadczam żadnych ale to żadnych drgań więc nie wiem czego to jest kwestia.Więc jak komuś przyjdzie używać tego monitora to wyrażam pozytywną opinie pozdro!
[#7] Re: amiga-scart-monitor tv

@stefan77, post #6

Ja też mam ten TV.
Są drgania,ale w porównaniu do klasycznego 1084D są b.małe.
Wygodny sprzęt na początek.Potem radzę poszukać czegoś z lepszą matrycą lub załatwić
kineskopowy TV jeżeli używanie to max kilka godzin...
[#8] Re: amiga-scart-monitor tv

@Mikrobi, post #7

Ja miałem porównanie do obrazu z konwertera Scart-HDMI i dla mnie te drgania były nie do przyjęcia. Jakieś 2 tygodnie później podłączałem Nec 71VM przez przelotkę RGB VGA i na tym drgania były ale tylko w niektórych trybach (chyba laced). Niestety 71VM w zależności od gry i automatycznego dostosowania "na szerokość" obcina obraz w pionie więc też nie jest jakoś super. Jak jeszcze trzeba doliczyć koszt przelotki (sam jej nie potrafiłem zmontować) i trudność w upolowaniu pasującego monitora to naprawdę nie wiem czemu tak dużo osób upiera się w podłączaniu przez VGA. BenQ 17 czy 19 calowe to wydatek rzędu 400 lub 600 PLN a za te pieniądze to już chyba lepiej zainwestować w indivision.
[#9] Re: amiga-scart-monitor tv

@jimmy, post #8

A ja nie wiem czemu uparliscie sie na stare monitory, ja mam telewizor hd ready podpiety przez vga bo akurat moja ami ma takie wyjscie, na wyjsciu przez vga daje standardowe 15khz ale telewizor bez problemu to łyka tak samo jak dbpal itp, w przypadku klasycznych amig wystarczy przejsciowka rgb vga i telewizor nowy za ok 400zl i po sprawie, zadnych konwerterow , scandoublerow itd.
Osobiscie mam mante 32 hdready

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 15:59:20 przez mikecios

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 15:59:40 przez mikecios
[#10] Re: amiga-scart-monitor tv

@mikecios, post #9

ja za ten sprzet dałem 70 dych z przesyłką i jest w stanie idealnym więc wydziwiał nie będe :)
[#11] Re: amiga-scart-monitor tv

@stefan77, post #10

No chyba ze tak ;)
[#12] Re: amiga-scart-monitor tv

@jimmy, post #8

Jak się szuka po modelu, a nie przegląda ogłoszeń opisanych jako "monitor benq" i brak modelu w opisie, no to się płaci 400 zł
[#13] Re: amiga-scart-monitor tv

@tbone, post #12

Zapewne można i tak. Akurat w tym wypadku miałem na myśli nowe. Ja tam bym wolał coś ze 24 cale z full hd i wejściami hdmi (PC) + scart (Ami) + s-video (CD32) + wbudowane głośniki. I tu niestety cena już trochę dla mnie zaporowa.

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 21:22:20 przez jimmy
[#14] Re: amiga-scart-monitor tv

@jimmy, post #13

To o jakiej kwocie myslisz ?
Fullhd troche odradzam bo i gry i i dema będą troche zbyt "ostre"
Najlepsze do "sprzetowego" wygladzania byly telewizory kineskopowe ;)
Ja ze swojego hdready jestem bardzo zadowolony.
Ja 19 cali dalem kiedys tam ok 400zł a 24 widze ze teraz ok 500zł
http://m.ceneo.pl/41254919
[#15] Re: amiga-scart-monitor tv

@stefan77, post #1

Samsung 932MP nie migocze w interlace na scart. Ten model polecam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem