[#1] Amiga 1200 starter pack - budujemy
Ok by nie bić piany do rzeczy. Z jednej kompletnej A1200 buduję zestawik od nowa. Miałem już koncept (środkowe foto poniżej) czyli podstawa w postaci kompletnej A1200, ale w standardowym konfigu (może dojdzie karta wifi lub fast na pcmcia) - w pierwszej wersji pomysłu Amiga miała mieć z tyłu obudowy wycięcie na CD-Rom slim, ale szkoda mi było piłować obudowy, więc bez piłowania bokiem obudowy przez "szparkę" uzyskaną przez niedokręcenie jednaj śrubki przecisnąłem kabel zasilający i taśmę IDE z 2 końcówkami. CD zastąpiłem zwykłym napędem w obudowie do towera (choć model jest ciut krótszy niż standardowe CD) - widać to na środkowych foto. DO tego zdecydowałem się jednak mimo że na zewnątrz na kartę CF w czytniku, by był łatwy dostęp do "wymiany dysków". Ze sklejek modelarskich zacząłem już przycinać do tego zgrabną obudowę do stania z boku Ami... nawet miałem na tym "wyżeżbić" logo boing balla... ale w szafce znalazłem to cudo (trzecie fotki). Napęd CDR (chyba W) na USB , ale po rozebraniu tylnej zaślepki z elektroniką okazał się zwykłym IDE z interfacem USB - za to w zgrabnej obudowie.

I teraz w miejsce CDROM ze środkowej fotki chcę zapodać właśnie ten napęd bez tylnej zaślepki. Pytanie czy warto. NIgdy nie miałem nagrywarki w Ami. Polećcie więc jakiś pakiet i jak to zainstalować? Trzeba najpierw AmiCDFS i potem jakiś soft do RW czy jak? Pomóżcie coś wybrać. Aha , na HD trafi chyba WB 3 z classicwb.abime.net w wersji podstawowej dla leniuchów :)



Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 18:41:32 przez xtro
[#2] Re: Amiga 1200 starter pack - budujemy

@xtro, post #1

A się dziś nasiedziałem przy tym. W sumie po kilku ładnych godzinach zabawy i żąglowania dyskietkami z rozmaitymi IdeFX i AmiCDFS... tudzież Crossdosami, dałem sobie na luz. NIe pamiętam jak to się ustawia. Być może jest też to problem z nielubieniem się na taśmie z kartą z kwiatkiem. Ze starym HD wyjętym z A4000 - potem A1200 Apollo ładnie chodzi, a na czystym WB które zainstalowałem na CF nie umiem pokazać ani CD ani CDR załączonych na foto. DO tego wszytko muszę przenosić na FDD 720k. Tk więc cały kabel i dodatkowo dorobione klika wtyków zasilania schowałem we wnętrzu Amigi. Może ktoś jeśli się ją zdecyduję wystawić pobawi się lpeij niż ja mając np. czytnik na PCMCIA do przenoszenia softu. JA domknąłem kartę w Amidze i jest to teraz jednostka A1200 4GB CF HD z systemem. Jutro próby z gierkami na ekranie 3m z projektorem - będzie zabawa :) Na A600 było fajnie, teraz liczę na więcej dzięki AGA chipsetowi :).


Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 02:44:14 przez xtro
[#3] Re: Amiga 1200 starter pack - budujemy

@xtro, post #2

Ech ludzie wciąż kupują karty CF, wciąż narzekają, a potem dalej je kupują... . SD FTW!
[#4] Re: Amiga 1200 starter pack - budujemy

@Krashan, post #3

Chyba niekoniecznie. Ten kolega prowadzi blog, w którym opisuje co wyciąga zgromadzone przez lata w szafie. Kartę z kwiatkiem wrzuca do kompa, bo pewnie taką ma na zbyciu ... Kupił pewnie lata temu. Jego problemy mogą utwierdzić, że te karty są &*&^* warte.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 08:50:05 przez misiek2
[#5] Re: Amiga 1200 starter pack - budujemy

@misiek2, post #4

Coś w tym jest z tym blogiem... coś jest. Tak zgadłeś. W szafie jest sporo rzeczy i powoli ku uciesze domowników robię ich inwentaryzację. CF mam właśnie to, ale i ok 20 HD IDE, chyba z 12 kompów. NIe mam gdzie togo trzymać. Amig na zbyciu mam góra 3 jeszcze. Na razie jednak oddaję się radości ich stawiania i konfigurowania. jeszcze z tydzień - dwa a wszystko co miałem odsprzedać odsprzedam , a blog zmienia się na nutę co chcę dokupić.... taka kolej ... Ale powiem, że daje mi to frajdę jak za dawnych czasów bo jest pretekst do zabawy. Może więc jednak to CF zamienić na HD, tyle , że mam same 3.5' i do tego albo w okolicach 1,7GB albo 40-80...

EDIT:

Ha podsunęliście mi opcję fajną... albo A1200 z CF w środku z opcją podpięcia drugiej CF w środku bo wejdzie, albo na zewnątrz mniejszy pojemnościowo HD + nagrywarka.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 12:06:48 przez xtro
[#6] Re: Amiga 1200 starter pack - budujemy

@xtro, post #5

Czy podpięte 2 dyski dają w sumie 4gb czy każdy 4gb-łącznie 8gb?
[#7] Re: Amiga 1200 starter pack - budujemy

@Bartek2075, post #6

Nie na każdym jest ok 4 GB. Nie ustawiałem co do bajtu, ale tak pi x drzwi są 3,9 - 4 GB. DH0 jest podzielony po połowie czyli Workbench i Work maja po 2 GB i tak samo drugi dysk. Są więc łącznie 4x 2GB partycje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem