[#1] Gotek - Cortex FE Init Error
Witam,

Jakiś czas temu zakupiłem sobie Goteka (Cortex Amiga Floppy Emulator).

Działał jak trzeba. Przez jakiś czas go nie używałem, ale odpaliłem niedawno i pojawia mi się błąd "Cortex FE Init Error" zupełnie bez przyczyny.

Mam amige 1200, 3.1. Próbowałem odpalić na DF0 i DF1 i jest to samo.

Także zrobiłem reset Gotekowi poprzez zwarcie RS, ale nic się nie zmieniło.

Ktoś wie czy Gotek jest do uratowania i co mogło być przyczyną errora co pojawił się znikąd?
[#2] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@rizn, post #1

Zmień pendrive
[#3] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@Norbert, post #2

niestety nie działa. próbowałem chyba ze 3 usb, włącznie z moim dedykowanym pendrivem do goteka, który działał wcześniej
[#4] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@rizn, post #3

Wgraj na pendrive oryginalny SELECTOR.ADF.
Tego adfa nie można modyfikować. Najlepiej nic na niego nie nagrywać.
[#5] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@Norbert, post #4

też próbowałem. ponownie sciągnąłem świeżutki selector.adf stąd (ver 105a)
https://cortexamigafloppydrive.wordpress.com/ i ciągle to samo
[#6] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@rizn, post #1

wracając do mojego pytania dot. goteka.... myślę, że jedyna rzecz, która mogłaby uratować sytuację jest przeinstalowanie firmware, ale to trochę wykracza poza moje obecne możliwości

czy ktoś to robił i może mi powiedzieć czy trudno?

znalazłem programator na allegro:
http://allegro.pl/programator-do-stacji-dyskow-gotek-i6720836630.html#thumb/1

zastanawiam się czy to wystarczy, aby przeinstalować firmware
[#7] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@rizn, post #6

Zrób coś takiego.
Sformatuj pendrive na fat32.
Nagraj na niego adf z workbenchem o nazwie selector.adf.
Po uruchomieniu Amigi zmień numer slotu na 00.
[#8] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@Norbert, post #7

właśnie spróbowałem ten myk (nagranie adf'a z workbenchem z nazwa selector.adf. próbowałem też inne adfy), ale wtedy w ogole gotek nie zaskakuje
[#9] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@rizn, post #6

Też będę programował Goteka, kupiłem programator z Aliexpress: CP2104 Serial Converter USB 2.0 To TTL, z tym, że jak będę wgrywał kupione niedawno oprogramowanie HxC, ale tak samo firmware Cortex wgrasz. Jedyne co to nie wszystkie programatory Ci zadziałają na nowszych Windowsach np. 10, bo nasi przyjaciele z Azji trochę podróbek układów zrobili, wtedy trzeba kombinować z wyłączaniem sprawdzania podpisu sterowników itp. ale jak już programator Ci wykryje to kwestia dobrego podłączenia kabelków. Ja wziąłem kilka różnych programatorów, na 3 różne tylko jeden mi normalnie zadziałał w Windows 10.
[#10] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@Adinfo, post #9

chyba zaryzykuje i kupie to z allegro za 21 zyla. zobaczymy co z tego wyjdzie :) troche szkoda wyrzucać 180zł na goteka, gdzie to prawdopodobnie wina softu. mam nadzieje, ze na windzie 8 nie będzie za dużo problemów
[#11] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@rizn, post #10

Ewentualnie uruchomisz Winde ponownie z wyłączoną opcją sprawdzanie podpisu sterowników, wtedy sterowniki zaskoczą. na Alle trochę drogie te programatory, z ALi po 5-7zł wychodzą, tylko trzeba długo czekać, a Tobie raczej zależy na uruchomieniu tego Goteka.
[#12] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@Adinfo, post #11

dzięks za info dot. windy i sterowników. jak nie będzie działało to się wyłączy... albo zainstaluje xp na VM. 7-zeta z Ali? przecież sama wysyłka z chin chyba więcej kosztuje?
[#13] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@rizn, post #12

Przykładowe programatory z Ali: link
[#14] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@rizn, post #8

Mialem ze 3 razy permanentna zawieche Goteka.
Zawiesił się pod Kikstartem 1.3, a bez problemu odblokował się na tej samej Amidze z tym samym Pendrajwem tyle, ze Kikstart przełączony na 2.04.
Za trzecim razem próbowałem wgrywać mu nowe firmware.
Nic nie dało. Zmiana przełącznikiem na ROM 2.04 odrazu pomogła.
Po odblokowaniu na Kik 1.3 bez problemu działa.

Później przygotowałem sobie ADF z kikstartem 2.04
wgrywanym z dyskietki, ale nie mialem okazji go wypróbować jeszcze.


Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 11:15:04 przez robertos231
[#15] Re: Gotek - Cortex FE Init Error

@robertos231, post #14

Właśnie przed momentem pierwszy raz zaprogramowałem Goteka HxC. Mam teraz komunikat na wyświetlaczu Ldr. Jedyne co to mi go za pierwszym razem nie wykryło, dopiero mostek spinaczem był skuteczniejszy niż skręcony drucik w celu przejścia do trybu programowania. Za parę chwil będę wgrywać firmware z pendrive, wtedy sprawdzę w Amidze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem