[#1] Dyski twarde 8... 10 GB
Witam, jak wiadomo Amiga w standardzie daje możliwość wykorzystania dysków 4GB. Co jednak się stanie jak podłączymy np. 8 GB? Czy HD toolbox pokaże go jako 4GB czy pokaże cały obszar a my możemy jedynie zaznaczyć obszar w obrębie pierwszych 4GB jako partycje i tak kożystać np. z dysku 8GB - na pierwszych 4 GB pracując normalnie?
[#2] Re: Dyski twarde 8... 10 GB

@xtro, post #1

Może pokazać jakieś wartości ujemne pojemności, ale spartycjonować będziesz mógł normalnie cały. HDinstools prawdopodobnie pokaże poprawnie rozmiar.
[#3] Re: Dyski twarde 8... 10 GB

@xtro, post #1

U mnie akurat widzi normalnie dyski 8gb a zeby partycje wyswietlalo bez minusa nie moge przekroczyc 2gb , w 1200 pokaze Ci dysk jako 4gb i tak samo z podzialem, nie przekroczysz 2gb nie bedziesz mial minusa
[#4] Re: Dyski twarde 8... 10 GB

@mikecios, post #3

Dzięki Panowie. Udało mi się dobrać 2 współpracujące na taśmie HD bodaj oba po 8 GB i w HDToolBoxie spartycjonowałem jedynie obszar pierwszych 4000 MB. Wszystko zdaje się chodzić ładnie. Jedyny problem takiego konfigu , to że przy pierwszym włączeniu Ami zasilaczem nie nadąża rozruch boot i trzeba komp zresetować. Potem wszystko chodzi.
[#5] Re: Dyski twarde 8... 10 GB

@xtro, post #4

Widocznie masz kic 3.0, który nie ma "waitstate" dla wolno rozkręcających się dysków.
[#6] Re: Dyski twarde 8... 10 GB

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Tak, w przypadku zastosowania równych rozkręceniowo niemal takich samych modeli Sygate, było ok, z maxtorem i sygatem już trzeba resetować. Ale wybrałem tę drugą opcję, bo na sygatach dwóch sysinfo wykazywał nieco ponad 1,2 MB/s transferu, a na mixie firm 1,5. Więc chyba warto. Może ciut lepiej gospodarzą transferem na kontrolerze. I tak właśnie zestawione sprzedaje na allegro z A1200. Ogólnie po szafach wyciągnąłem całą masę dysków 3,5 o różnych rozmiarach i nawet czytnik CF się trafił i stacja dysków na PCMCIA (od starego Compaq AERO). Zestawiałem różne konfigi i wniosek jest jeden. Jeśli korzystać z CF to tylko jako jednego dysku. Nie lubi się absolutnie z żadnym (poza jednym nieco zbadsectorowanym Sygatem) dyskiem mechanicznym. A może to kwestia danej karty (Kingstone z kwiatkiem)?



Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 16:09:28 przez xtro
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem