kategoria: Sprzęt
[#1] Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga
Witam

Zakupiłem własnie przejsćiówke na myszke usb do amigi. Problem w tym że owa myszka USB musi obsługiwać protokół PS/2 i teraz pytanie ktos ma taki adapter i moze mi wskazać działającą z nim myszkę?

Na wszelki daje link do aukcji z adapterem link
[#2] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Szynsz, post #1

Większość starych myszek z kabelkiem powinno działać. Tych najprostszych.
[#3] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Szynsz, post #1

Jeszcze może być tak, że jak masz płytę 2B w A1200 to nie zadziała Ci żadna myszka:/. Mnie z płyta 2B działa myszka na innej przejściówce.
[#4] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Tomski, post #3

Tomski a jaką masz myszkę? Też wymagany był protokół PS/2 w twojej przejściówce?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 21:31:52 przez Szynsz
[#5] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Szynsz, post #1

Np. Logitech RX250 (na Allegro używki od 15 zł), Media-Tech MT1055U. Wymieniłem tylko te, z którymi miałem do czynienia, a pracują w protokole ps2, bo działają z moim adapterem
[#6] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@tbone, post #5

A masz ten sam? Wolę się upewnić
[#7] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Szynsz, post #4

Myszka bezprzewodowa Targus PAWM10. Mój adapter to Jerry+

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 21:46:31 przez Tomski
[#8] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Szynsz, post #6

Nie, ale protokół komunikacji jest ten sam, więc muszą działać.
[#9] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@tbone, post #8

Kulkowych A4-Tech z lat 2000-2006 mam kilka różnych, wszystkie działają. Również myszki optyczne jak sprawdzałem z lat 2010-2011 też większość ruszyła, nawet te z USB na przelotce PS2 zaskoczyły. Układ co mam bazuje na układzie PIC 16F627. Nawet niektóre nowe myszy się obsługują protokół PS2, kwestia testów.
[#10] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Szynsz, post #1

A ja mam mysz z prawdziwą wtyczką PS2 z przejściówką z gniazda USB. Nie musiałem szukać myszy USB która ma protokół PS2, fotka w tym wątku. Działa, sprawdzone!

Przy zakupie takowej przejściówki zwróć uwagę na to w którą stronę ona jest! Teraz częściej są adaptery na PS2 dołączone do myszy USB a nie na odwrót. Choć myszy z owym adapterem (nazywane "combo") już trafić naprawdę trudno. Królują myszy USB.
[#11] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Tomski, post #3

Ja mam rev.2B, adaptery Tom i Tom+ działają bezproblemowo. Na Jerrym nie próbowałem (on obsługuje tylko PS/2).
[#12] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Romlen, post #10

Myslalem o takim rozwiązaniu ale troche mnie zniechęca ilosc przejsciówek. Choc coraz bardziej sie chyba skłaniam do tej myśli.
[#13] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Szynsz, post #12

Można również jeżeli ktoś się czuje na siłach, odciąć kabel i przylutować kabel USB, bo przejściówka z PS/2 na USB to tylko "przelotka" żadnej elektroniki, 4 kabelki ;)
[#14] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Bartek2075, post #13

Albo można skorzystać z takiego rozwiązania.



Bez kabli, współpraca z padem Logitech F710 (emulacja pada cd32)
Obsługuje tylko myszki firmy Logitech !

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 21:57:42 przez Architect1200
[#15] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Szynsz, post #12

Ja mam Amigę 2B Escomową i z adapterem Cocolino oraz z Ryśkiem 1 generacji nie działał lewy przycisk myszy bodajże. Dopiero wylutowanie jednego rezystora z płyty głównej i zastąpienie cynową zworką sprawę załatwiło.
[#16] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@gilban, post #15

Ja bym nie grzebał w płycie głównej bez wyraźnej potrzeby. Żeby tak od razu dla poprawnego działania adaptera zmieniać elementy w płycie? Prędzej bym poszukał pasującego (działającego z tą płytą) adaptera. Widocznie Cocolino coś nie do końca sprawne moim zdaniem. Ale znawcą nie jestem...

P.S. Ale żeby i Rysiek?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 18:53:05 przez Romlen
[#17] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Romlen, post #16

Mam w planie umieszczenie przelotki w środku myszki optycznej, tylko kabel muszę podmienić z PS2 na Amigowy. Mam już zaprogramowane układy PIC 16F627A, tylko podstawki i polutować w środku.
[#18] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Adinfo, post #17

Ja mam ryśka 2 , płytę 2B i myszka optyczna logitech m90 działa superowo.
[#19] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Adinfo, post #17

Mam w planie umieszczenie przelotki w środku myszki optycznej
Ktoś już też wpadł na podobny pomysł.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 16:24:39 przez Krashan
[#20] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Krashan, post #19

Spoko, to jest akurat wersja do istniejących myszek Amigowych - cena preorder bardzo fajna, bo w okolicach 25zł-30 + przesyłka, przy większej ilości można by się skusić. Ja chciałem zrobić to z dowolną myszką PS2, gdzie interfejs był by pomiędzy istniejącą elektroniką myszki a kablem, w tym przypadku obejdzie się nawet bez płytki PCB. tylko gniazdo precyzyjne pod układ PIC oraz parę innych elementów.
[#21] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Szynsz, post #12

Kup Toma a nie jakieś tanie badziewie. Mi działał z każdą testowaną myszką, włącznie z Logitech G502.
[#22] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Yoshitaka, post #21

- wersja 2. Jak na zdjęciu.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 21:02:28 przez Yoshitaka

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 21:03:05 przez Yoshitaka
[#23] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Yoshitaka, post #22

Szczerze mówiąc mój adapter wygląda tak samo tylko bez napisu TOM. Dzisiaj podłączyłem jakąś najprostszą myszkę firmy tracer i działa bez problemu, tak wiec jakby ktoś potrzebował myszki do adaptera to mogę sprawdzić model (bo teraz nie pamiętam).
[#24] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Szynsz, post #23

ja mam adapter usb za 30zł i większośc myszek z nim działa. kulkowe i optyczne nowsze i starsze bez różnicy ;) tylko że jak kupic myszkę to najlepiej w markecie bo jak nie zadziała to zawsze można zwrócić ;)
[#25] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Paul149, post #24

Spróbuj myszki bezprzewodowej, obstawiam, że nie pójdzie. Ale wszystkie z protokołem PS/2, czyli zdecydowana większość kabelkowych, tych tanich, będzie działać bez problemu.
[#26] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@Bartek2075, post #13

Hej, możesz narysować jakiś schemat który pin z którym połączyć na tej przelotce ps2/usb? Kupiłem Jerry+, sprawdziłem dzisiaj wszystkie 4 myszki które mam w domu, 2 logitechy, microsofta i lenowo i żadna nie działa. Ostatnia nadzieja w tych z kablem ps2.. Tylko weś teraz taką przelotkę znajdź..
[#27] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@banan666, post #26

Kurde zróbcie TU listę myszek działających z dostępnymi modułami do Amigi...
[#28] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@xtro, post #27

Kurde zróbcie TU listę myszek działających z dostępnymi modułami do Amigi...

Tu jest lista dla adaptera RyśMKII
[#29] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@perinoid, post #11

Tom2 jest rewelacyjny, szukałem pada do cd32 bo mój gdzieś przepadł w czasie i przestrzeni a Tom2 sprawuje się świetnie, pada z pc rozpoznał bez konfiguracji, poza tym działa z myszkami klawiaturami w tym bezprzewodowymi, z Atari ST i c64/128.

[#30] Re: Szukam myszki działającej z przejściówką USB na amiga

@mikecios, post #29

Sorry za odgrzewanie kotleta ale może komuś sie przyda informacja o taniej myszce do taniej przelotki właśnie nabyłem na aledrogo link do aukcji za 19.00zł Genius DX-110, wstępnie przetestowana działa poprawnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem