kategoria: A4000
[#1] Problem z siecią w mediatorze
Elo, mam problem z sieci w medku, traci około połowy pakietów przy pingowaniu, działa masakrycznie wolno, mam medka z realtekiem 100, i roadshow, za cholerę nie wiem co jest grane i gdzie szukać problemu, pierw myślałem że może coś z routerem, ale pominąłem router i nic to nie zmieniło, ten sam router w pc działa idealnie :/
[#2] Re: Problem z siecią w mediatorze

@QUAD, post #1

Wymień kartę sieciowa - może sieje błędnymi pakietami
[#3] Re: Problem z siecią w mediatorze

@QUAD, post #1

A inny kabel próbowałeś?
[#4] Re: Problem z siecią w mediatorze

@QUAD, post #1

Ustaw jej na sztywno 10 i half duplex (o ile się da w tym sterowniku).
[#5] Re: Problem z siecią w mediatorze

@_arti, post #3

próbowałem innego wolnego slotu w medku, kabel powinien być sprawny bo jak podłączam do niego PC to je wszystko ok, już dzwoniłem do kumpla czy ma taką sieciówkę i będę miał do testów inną, jak wykluczę sieciówkę to walczę dalej :)
[#6] Re: Problem z siecią w mediatorze

@QUAD, post #5

Przelutuj gniazdo RJ.
[#7] Re: Problem z siecią w mediatorze

@AmigaPL, post #2

Zmiana sieciówki nic nie dała :/
problem leży gdzieś indziej

Walnie z 20 pingów a potem stoi i znowu ze 20 i stop :/


Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 21:09:55 przez QUAD
[#8] Re: Problem z siecią w mediatorze

@QUAD, post #7

Znalazłem :)

jakieś ustrojstwa THOR mmu lib czy coś takiego instalowałem jak walczyłem z mediatorem, przy konfigu było napisane żeby to zainstalować (to mi kurna pomogli :/ )

wywaliłem z wbstartup i 0% packet loss
[#9] Re: Problem z siecią w mediatorze

@QUAD, post #8

WIdocznie miałeś źle skonfigurowaną. Są tam odpowiednie skrypty, które po uruchomieniu wygenerują poprawną konfigurację. Wtedy wszystko powinno działać jak należy.
[#10] Re: Problem z siecią w mediatorze

@baderman, post #9

a co to właściwie daje ?
[#11] Re: Problem z siecią w mediatorze

@QUAD, post #10

Ustawia sprawy związane np. cacheowaniem przy odwoływaniu się procesora do danego fragmentu pamięci - czyli przy zapisie/odczycie z/do karty (Mediator jest kartą ZIII).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem