kategoria: A1200
[#1] Malowanie obudowy A1200
Czym najlepiej trwale pomalować (na biało, kolor/faktura możliwie blisko oryginału) obudowę od A1200?

Konkretnie - jakiej firmy farbę, podkład, kolor, symbol - byłbym wdzięczny za wszelkie info na ten temat.

Nie chcę kolejny raz psiapsiółki wybielać, bo i tak mi pożółknie, a oprócz samej obudowy jest do pomalowania jeszcze czarny napęd optyczny (z panelem), który mam zamiar sobie wstawić do swojego desktopa.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 14:35:09 przez mccnex
[#2] Re: Malowanie obudowy A1200

@mccnex, post #1

Moja A1200 została pomalowana przez lakiernika samochodowego.
Nie wiem dokładnie czym i jak pomalował, ale faktura jest śliska, lekko lśniąca, biały kolorek utrzymuje się już bodajże 5 czy 6 lat. Kosztowało mnie to 100-200 zł. Polecam, 10/10.

Moja druga A600, jak i masa innego sprzętu, została pomalowana przeze mnie własnoręcznie sprayem akrylowym. Wszystko (nieskromnie) wychodzi super, oprócz jednego - bardzo szybko żółknie. Nie jakoś koszmarnie, no ale różnica jest. Nie pomaga nawet końcowy bezbarwny lakier z UV :(
[#3] Re: Malowanie obudowy A1200

@mccnex, post #1

U mnie znowu malowane było aerografem. Odtłuszczanie, podkład, farbki i na koniec lakier bezbarwny.
Niestety po wielu imprezach na krawędziach widać juz otarcia ale tak to bardzo ok wyszło.
[#4] Re: Malowanie obudowy A1200

@mccnex, post #1

Pomysl nad polerką, czyszczac plastik chemią typu CIF plastik znacznie się rozjaśnia, sam musze to spróbować tylko nie mam kiedy, z pewnością w ten sposób da się rozjaśnić plastik. Co do malowania najlepiej malować u lakiernika lub kogoś kto ma pojęcie w manewrowaniu pistoletem, maluj lakierem polmatowym bo w połysku amiga wyjdzie zbyt błyszcząca tak jak koledzy mówią, niestety widać lakier na amidze i nie wygląda to zbyt ładnie, lakier wypełnia pory i robi się lustro. Ja poszedł bym w polerke
[#5] Re: Malowanie obudowy A1200

@magnatt, post #4

A tak wygląda Amiga po malowaniu, jest to Amiga, która jest na sprzedaż na zagranicznym portalu.

[#6] Re: Malowanie obudowy A1200

@magnatt, post #5

Dzięki za odpowiedzi, Panowie.

Magnatt, to jest czarny czy jakis ciemnoniebieski?

Aceman, widzialem ten lakier u Ciebie na fotkach. Efekt super, zwlaszcza w przypadku budy E/boxa i tych kolorowych swiatelek co tam zamontowane miales (zakladam, ze tym samym potraktowales swoja A1200D). Do oryginalnej Ami nie bardzo to pasuje, tzn. inaczej - moze i pasuje, kwestia gustu i fantazji ale ja tu w tym quescie chcialbym Amidze przywrocic wyglad oryginalu, wyleczyc ja z zoltaczki raz na zawsze. Kiedys bawilem sie w wybielanie. Ten komputer, o ktorym tu pisze juz raz przeszedl ten zabieg, c.a. 2,5 roku temu. Nie stoi jakos specjalnie na sloncu, a i tak zrobil sie z czasem zolty, co widac szczegolnie go porownac ze snieznobiala Ami od Tyszczenki.

Dylemat chyba pozostanie dylematem, poki co.

A co w temacie wybielanie + jakis lakierek czy inne ustrojstwo na wierzch, najlepiej matowe przezroczyste i dobrze przeciwdzialajace opaleniznie? Ktos przerabial? Pewnie trudno go usunac, jak Amiga zrobi sie kiedys znowu zolta i bedzie slabo z dalsza walka o czystosc bialej ra.... obudowy...? :)

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 19:28:07 przez mccnex
[#7] Re: Malowanie obudowy A1200

@mccnex, post #6

Do oryginalnej Ami nie bardzo to pasuje, tzn. inaczej - moze i pasuje, kwestia gustu i fantazji ale ja tu w tym quescie chcialbym Amidze przywrocic wyglad oryginalu, wyleczyc ja z zoltaczki raz na zawsze.


Zawsze możesz zamiast białego lakieru wybrać kość słoniową, beż, kawę latte, czy jak to się tam ten retrokomputerowy kolor nazywa ;)
[#8] Re: Malowanie obudowy A1200

@AceMan, post #7

Wlasnie wiem, ze jest tego wszystkiego cala 24-bitowa paleta, dlatego szukam smialka, co taki efekt jak sie pytam juz osiagnal, zeby od niego zgapic :) Sam nie chce eksperymentowac, bo niezmiernie smutno mi bedzie jak efekt bedzie niezadowalajacy, a "undo" sie juz nie da zrobic.
[#9] Re: Malowanie obudowy A1200

@mccnex, post #8

kolor ciemno niebieski, niestety kazdy kolor ktory nie jest oryginalny psuje postać Amigi, jedynie ciekawie wychodzi kolor czarny wraz z czarną klawiaturą i wymienionymi ledowymi swiatełkami, widziałem w kolorze niebieskim to bardzo ciekawie to wyglądało, nawet ładniej niz oryginał.
Ja osobiście wole mieć żółtą Amigę niz pomalowaną. Co oryginał to oryginał, wybielanie jest krótkotrwałe, a co do malowania to prosta procedura, idziesz z ładną amigą do "dobieralni lakierów" i dobiorą tobie identyczny kolor co ma Amiga, prosisz 100tkę lakieru akrylowego i ktoś ci to maluje, wiem że szukasz kogoś kto już to zrobił no ja niestety nie, ja jedynie malowałem ekran znajdujący się w środku na niebiesko to efekt jest zajebisty, ale naprawdę spróbuj poszukać wsród znajomych kogoś kto ma polerkę i nieco doświadczenia w tym fachu, jestem w 100% przekonany, że to będzie najlepszy sposób na odyskanie snieżno białęj Ami.
[#10] Re: Malowanie obudowy A1200

@mccnex, post #1

Zobacz na moją galerie. Tam pomalowałem Commodorka 64 pod kolor c16 oraz monitor pod kolor "Amigowy". Używam papieru wodnego by zeszlifować niedoskonałości a jeśli zajdzie taka potrzeba ubytki wypełniam szpachlą do plastiku. Potem używam farb akrylowych w szpreju, kładę co najmniej 3-4 warstwy bo cholerstwo ma tendencję do spływania z powierzchni pionowych. I to w sumie wszystko.Co do numeru koloru i firmy to napiszę potem teraz muszę już udać sie na łono Morfeusza.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem