kategorie: A1200, Programy
[#1] WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty
Cześć!

Korzystam z ClassicWB na A1200 z 030 i 128 MB RAM. Korci mnie aby postawić system całkowicie od zera bazując na WB 3.1.

Czy moglibyście dać znać jakie łatki są absolutnie zalecane do instalacji w dzisiejszych czasach? Na tej podstawie zbudowalibysmy listę takich niezbędników dla potomnych.

Nazwa / krótki opis / url

Z góry dzięki!
K
[#2] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sokok, post #1

Nie chce mi się pisać opisów ani linkować do Aminetu ale mój CleanWb korzysta z: FBlit, Ftext, StackAttack, CMQ030/060, FullPalette, FastIPrefs, FastWBPattern, SCMPrefs, LoadModule/LoadResident, icon.library by PeterK, opcjonalnie dos.library/intuition.library/layers.library chyba by Cosmos, następnie PatchOpenWb, ToolsDeamon, MagicMenu, AssignWedge, SwazInfo, SmartWin, New Installer, Yaws i WarpWB. Dodatkowo można jeszcze: ToolManager, VisualPrefs, MCP, CaBoom, Birdie, Hard Drive ENV i parę innych... ale zaraz przyjdzie @Hexmage960 i ci powie, że nie warto, że nie ma sensu. AmigaOS jest wspaniały taki jaki jest
[#3] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@_arti, post #2

Dzięki i za to! Ogarnę.

Ktoś ma coś do dodania?
[#4] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sokok, post #3

ja bym dodał jeszcze http://aminet.net/package/util/boot/Blazewcp ale to bardziej w grach pomaga.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 06:58:22 przez jarokuczi
[#5] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@jarokuczi, post #4

Dzięki jarokuczi! Czekam na dalsze propozycje!
[#6] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sokok, post #1

Goły system 3.1 jeśli używasz WHDLoad obowiązkowo kickstarty, z pewnością podstawowe depakery wraz z bibliotekami czyli lha, lzx, zip, dms, powerpacker, MUI używam jeszcze starej wersji jako nakładkę na system mam Scalos-a zrezygnowałem z MCP. Do tego BlazeWCP oraz Fblit.

Nie stosowałem jeszcze nowych wersji scsi.device ani innych nowych bibliotek pracuję na partycjach w systemie FFS tutaj warto by pomyśleć nad zmianą na SFS. Pod Filemaster-a podpiąłem wszelkie potrzebne programy których używam czyli Visage, Hippoplayer, JanoED itp ale nic nie stoi na przeszkodzie aby podpiąć to sobie pod DOPUS-a jak ktoś woli.

Niezbędne minimum do takiego systemu to A1200 plus jakiś Fast. Lekki, szybki i mało problematyczny.
[#7] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@miro_78, post #6

Dzięki, choc widzę, że poszedłeś już w stronę użytków, a ja chciałbym zrobić listę zalecanych łatek, poprawek. Ale mimo wszystko dzięki!
[#8] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sokok, post #7

Ja na goły WB 3.1 instaluję jeszcze BetterWB. Zawiera sporo dodatków w tym GlowIcons.
[#9] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Jacenty, post #8

No BetterWB to właśnie pakiet poprawek, a ja chciałbym się dowiedzieć które poprawki warto instalować. Dzięki Jacko!
[#10] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sokok, post #1

Ja po prostu uważam, że łatki (szczególnie alfa-wersje) są zbędne. Jeśli już, to lepiej zainstalować gruntownie przetestowane rozszerzenia na Workbench, albo Commodities.

Przewertuj samodzielnie Aminet (katalog wb - oprogramowanie dla WB) i znajdź coś dla siebie.

Co ja bym polecił?

Polecam na goły WB3.1 jakiś menadżer plików, bo to niezbędnik. Nie musi to być DOpus, tylko np. DirWork. Prócz tego zainstaluj jakiś wygodny edytor tekstu (chyba, że systemowy Ed i MEmacs wystarczą). Ja używam CygnusEDa. Zainstaluj jakiś odtwarzacz muzyki - HippoPlayer, DeliTracker są popularne. Warty instalacji jest jakiś pakiet rozszerzający Workbench np. ToolManager lub ToolsDaemon.

Z ważnych programów polecam DiskSalva w razie potrzeby do odratowania dyskietek, czy dysku. Licho nie śpi.

Zainstaluj commodities, które uznasz za potrzebne. FKey do szybkiego odpalania programów z klawiatury, AutoPoint do automatycznego zaznaczania okienek, ClickToFront do wyciągania okienek na wierzch za pomocą kliknięcia itp.

Dalej zależy w którą stronę chcesz iść pod względem użytków. Do czego chcesz używać systemu Amigi? Do podziwiania ikon? Do grania w gry pod Workbench? Do codziennej organizacji pracy? Do pisania listu do cioci? Do robienia katalogu swoich książek i filmów?

Prócz tego zagadaj do Adama Zalepy, który zna się na Amiga OS3.1 jak nikt inny i przeczytaj jego książki z cyklu "Amiga OS3.1".

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 09:14:31 przez Hexmage960
[#11] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sokok, post #1

Ja wrzuciłem tylko FBlit+FText. Warto, nawet przy tak słabej karcie jak ACA1221. Do tego Magellan. I wszystko.
[#12] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Krashan, post #11

Dzięki Krashi!
[#13] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Hexmage960, post #10

Ale on pytał o łaty, nie o użytki
Zapomniałem oczywiście o tym BlazeWCP - daje kopa. No i nowe scsi.device jak najbardziej.
[#14] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@_arti, post #13

Instalowanie łat dla samych łat jest według mnie bez sensu. Podałem zresztą programy typu Commodities, które nie są użytkami, a "łatkami zgodnymi z systemem". Taki ClickToFront do czego zakwalifikować?
[#15] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Krashan, post #11

Magellan to kombajn a nie łatka. szeroki uśmiech
[#16] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@_arti, post #13

Jak zawsze dzięki! Dokładnie o to chodzi!
[#17] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@miro_78, post #6

Miro, poleciłbyś jakieś depakery, w sensie kombajny ułatwiające kompresję/dekompresję? Dzięki.
[#18] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sokok, post #17

Voodoo-X + Pakiet Xad.
[#19] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@_arti, post #13

Panowie,

Utworzyłem początkową listę uwzględniającą większość Waszych sugestii -- elementy arkusza możecie komentować z poziomu Google Docs --



Prośba abyście rzucili okiem czy większość ma sens, czy są jakieś wyższe ale stabilne wersje, bądź źródła.

Z góry dzięki!

Chciałbym utrzymywać listę rekomendowanych łatek jak najdłużej to możliwe, aby była w jednym miejscu dla ludzi stawiających system od zera.

Dodatkowo, jeśli Grunch i APP to umożliwia chciałbym aby większość tych poprawek mogła się automatycznie zaciągnąć i zainstalować przy pomocy tych software managerów. Ale to w przyszłości. Najpierw trzeba uzupełnić, zweryfikować i zamknąć listę.

Z góry dziękuję za Wasz wkład!
K

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 12:54:46 przez Sokok
[#20] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sokok, post #19

Super inicjatywa, sam ostatnio się przymierzam do czystego os 3.1.
[#21] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sokok, post #19

Jak ktoś posiada Blizzarda to polecam bardzo BlizKick-a. Jeśli Apollo to RemApollo.
[#22] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sokok, post #19

Nie można edytować
[#23] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sokok, post #17

Peperoni - fajny packer/depacker.
[#24] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@_arti, post #22

@Sir_Lucas - Dzięki! Myślę, że na razie będę robić generic listy pod najmniej 'udziwnione' architektury, potem będę rozbudowywać arkusz o pozostałe.

@jarokuczi - Dzięki, też myślę, że się przyda, ciekawe czy już duplikuję wykonaną przez kogoś pracę, ale co tam.

@_arti - edytowac nie bo wolę mieć to pod kontrolą, ale śmiało zostaw komentarz w arkuszu albo tutaj i naniosę zmiany. Thx.
[#25] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sokok, post #19

Aha, zapomniałem o jednej ważnej łatce, jeżeli ktoś robi cokolwiek w konsoli tekstowej to koniecznie KingCON.
[#26] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Krashan, post #25

Jak konsola to ZShell koniecznie.
[#27] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sokok, post #24

Ale komentarza też nie mogę dodać.
[#28] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sir_Lucas, post #26

@Sir_Lucas - tu zaczyna się pewien problem, chciałbym uniknąć podawania kilku "łatek" do tych samych celów, bo to mnoży robotę. Tj KingCON vs ZShell oraz Voodoo-X vs Peperoni. Trzeba by jakoś zdecydować, który tool lepiej spełnia swoje zadanie. Nie mam teraz za bardzo pomysłu..

@_arti dziwne.. Krashan dodał komcia bez problemu a ma takie same uprawnienia.. Rzucę jeszcze okiem.. Może komentowanie wymaga zalogowania.. //edit - można komentować bez logowania - zaznaczasz komórkę w której chcesz komentować i spod prawego myszka wybierasz 'wstaw komentarz'.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 13:33:04 przez Sokok
[#29] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Sir_Lucas, post #26

Jest jeszcze vinced!

Inne łatki jeszcze:
systempatch, nopaz, sysihack
[#30] Re: WB 3.1 na A1200 i zalecane łaty

@Korni, post #29

Locale PL. Czcionki PL ISO.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem