kategoria: CD32
[#1] ToolsDaemon 21a Freeze
Jak w tytule.
Po zainstalowaniu na os3.5 wszystko pięknie się ładuje.
Pierwsze uruchominie prefsów, dodanie pierwszej ścieżki np. do filemastera tudzież Hip etc....
Zapisz.
Uruchomienie programu z górnej belki - odpala.
Pierwszy lepszy reset, ładowanie systemu i próba odpalenia czegokolwiek z ToolsDaemona , zwis całkowity programu i calego WB. Jedynie myszka chodzi.
I tak za kazdym razem......
Co ciekawe jeśli po wczytaniu WB najpierw z belki odpale prefsy Daemona i od razu z nich wyjde to już bez problemu można z niego wszystko odpalać.
Pomimo że łatka ver. 22 jest na os 3.9 to się pokusiłem o sprawdzenie ale objaw ciągle ten sam więc wróciłem do 21a.
Jakieś pomysły jak temu zaradzić ?
Dawno dawno temu używałem Daemona na Os3.1 i pewnie starszą wersję.
Ma ktoś coś poniżej 21a ?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 02:10:14 przez mikecios

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 02:10:52 przez mikecios

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 02:11:59 przez mikecios
[#2] Re: ToolsDaemon 21a Freeze

@mikecios, post #1

Ktokolwiek help ? ;)

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 17:37:35 przez mikecios
[#3] Re: ToolsDaemon 21a Freeze

@mikecios, post #1

No to dzięki, juz sobie poradziłem
[#4] Re: ToolsDaemon 21a Freeze

@mikecios, post #3

A tak dla potomnych co tutaj trafią, gdybyś się podzielił rozwiązaniem...
[#5] Re: ToolsDaemon 21a Freeze

@agrajek, post #4

W sumie czemu nie ;]
Rozwiązanie okazało się dość proste.
Tak jak pisałem ja mam os3.5, na 3.1 chodziło bez problemu.
Problem rozwiązało zainstalowanie BB1.
BB2 nie chciało się zainstalować ale to już inna bajka nad którą muszę posiedzieć.
[#6] Re: ToolsDaemon 21a Freeze

@mikecios, post #5

Super że wszystko się udało. Ja ToolsDaemona używam na WB3.1 i AOS4...O ile na AOS4 fajnie się odpalał z s-s i >NIL:, to na AOS4.1 FE chyba mam jakiś problem, jednak po załadowaniu systemu klikam ręcznie na TD i świat staję się lepszy.
Wiem, bez Tools Daemona nie da się żyć.
Tools Daemon to jest kwintesencja amigowania i odpalania programów z górnej belki. Czego o dziwo twórcy AOS4 i MOSa nie doceniają. Czyżby nie byli prawdziwymi Amigowcami?
[#7] Re: ToolsDaemon 21a Freeze

@Andrzej Drozd, post #6

Co tu dużo mówić - prowde prawicie
[#8] Re: ToolsDaemon 21a Freeze

@Andrzej Drozd, post #6

Odpalanie z menu belki w Ambiencie jest od dawna. Brak tylko GUI. ToolsPrefs z ToolsDaemona działa, jest Crabum, można też po prostu używać edytora tekstu. Od MorphOSa 3.0 nie wymagany jest też rexxsyslib.library.

26.02.2008
- appclass.c menus.c/h
+ Implemented "menu remove" command.
+ Added "separator" menu entry type.
+ Created a rexx menuconvert.rexx script able to translate toolsdaemon config file and generate menus from it. (fab1)
- recognition.db
(re)enabled/ modified the generic text file detection (filename does no longer
matter to detect if a file is 'Text' or not).
(tokai)

25.02.2008
- appclass.c/h menus.c/h windowclass.c
Added 'configurable pulldown menu' (like tooldaemon) functionality. Entries can only be added through arexx port for now. (fab1)

syntax:
- menu add id="entry identifier" [parentid="parent entry identifier"] title="entry label" type= [command="ambient command string"] [commandtype=]
- menu remove id="entry identifier" (not implemented yet)

Example to get an additional menu entry using that layout:

Menu1
Item1
Item2
SubMenu1 -> SubItem1
-> SubItem2

create a menus.rexx file:

-------------------

/**/
address AMBIENT
'menu add id="m1-0" title="Menu1" type=menu'
'menu add id="m1-1" parentid="m1-0" title="Item1" type=item command="echo Item1" commandtype=amigados'
'menu add id="m1-2" parentid="m1-0" title="Item2" type=item command="echo Item2" commandtype=amigados'
'menu add id="m1-3-0" parentid="m1-0" title="SubMenu1" type=menu'
'menu add id="m1-3-1" parentid="m1-3-0" title="SubItem1" type=item command="echo SubItem1" commandtype=amigados'
'menu add id="m1-3-2" parentid="m1-3-0" title="SubItem2" type=item command="echo SubItem2" commandtype=amigados'

-------------------

Run it with: rx menus.rexx
[#9] Re: ToolsDaemon 21a Freeze

@Korni, post #8

Czyli odpalam Tools Daemona i robię tak jak pod WB? A ja głupi nie wiedziałem...od 2008 roku.szeroki uśmiech

PS. Ale ten MOS 1.4.5 dla klasyka jest wspaniały, już testuję i zapodam efekty.OKOKOKOKOKOKOK

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 12:26:53 przez Andrzej Drozd
[#10] Re: ToolsDaemon 21a Freeze

@Andrzej Drozd, post #9

Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem.
[#11] Re: ToolsDaemon 21a Freeze

@Korni, post #10

Odkopuję temat bo z ToolsDaemon 2.1a mam "mały" kłopot.

Temat z dodaniem w s-s "wait 2" przed i po loadwb w przypadku występowania problemu jak mieli inni wyżej - pomogło.

Mój problem występuje (tak przypuszczam) od momentu przejścia na OS 3.1.4. Przy odpalaniu elementów dodanych do menu ToolsDaemon blokują pulpit systemowy i nie można już nic nacisnąć, tak samo menu z Workbench - nic nie działa - nie reaguje na naciskanie myszy - w sensie "brak reakcji".

Dzisiaj przypadkiem wykryłem, że jak w ToolsDaemon zanim coś otworzę z jego menu - wejdę w ustawienia ToolsDaemon i zrobię Save, następnie otworzę elementy z jego menu to wszystkie programy otwierają się normalnie. Ale po ponownym uruchomieniu Amigi (choć nie zawsze) problem powraca.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 19:23:47 przez Adinfo
[#12] Re: ToolsDaemon 21a Freeze

@Adinfo, post #11

Z tego co pamiętam u mnie pomogło to:
link
[#13] Re: ToolsDaemon 21a Freeze

@Tomuś, post #12

Dzięki za podpowiedź. Sprawdzę jak młody przestanie grać na MK II. Pliki już mam przygotowane na karcie CF.
[#14] Re: ToolsDaemon 21a Freeze

@Tomuś, post #12

O tym modzie czytałem dzień wcześniej nie skojarzyłem, że mój problem jest podobny do tego jaki ta "łata" obsługuje.

W każdym razie po paru uruchomieniach Amigi 1200 problem z freezem Workbench nie występuje, jeszcze raz dzięki!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem