kategoria: A1200
[#31] Re: Kupiłem Amigę 1200

@klimos, post #26

Oby tylko te Vampiry byly lepiej wykonanie niz te do A600, bo osobiscie to nie znam nikogo komu by to dzialalo - wszystkim sie rozpieprzyly i okazalo sie ze kasa wydawa w bloto, bo sprzedawcy nie poczuwaja sie do odpowiedzialnosci. Moze mam "kiepskich" znajomych, ale taka jest prawda niestety. Ja po tym co zobaczylem na wlasne oczy to mam opcje ignore na wszystko z "Vampire" w nazwie :)
[#32] Re: Kupiłem Amigę 1200

@Axi0maT, post #31

A co dokładnie znaczy że się rozpueprzyły ? Tak z ciekawości pytam.
[#33] Re: Kupiłem Amigę 1200

@klimos, post #26

V1200 nie jest tego warty, żeby wstrzymywać się bliżej nieokreślony czas z zakupem choćby samej pamięci fast, która to przyspiesza Amigę ponad 2 krotnie. Biorąc pod uwagę tempo wdrożenia, produkcji i dystrybucji V1200, może musiałbyś czekać kilka lat bez gwarancji, że kiedykolwiek ją otrzymasz. Na razie trudno coś powiedzieć o jakości V1200, ale odnośnie V600 są różne, często skrajne opinie.
[#34] Re: Kupiłem Amigę 1200

@mikecios, post #32

Dokladniej to po zamontowniu popracowal kilkanascie godzin, czasem max tydzien i sie wysypywalo tak ze totalnie przestawala Amiga dzialac. Po zdjeciu Vampira Amigi dzialaly, wiec... no raczej Vampir. Wybacz ze nie znam szczegolow typu "odkleil sie kiepsko przylutowany element A, bo ktos odwalil domowa fuszerke", ale nie jestem na tyle zorientowany. Wiem tylko ze w obliczu "zaangazowania" producenta Vampiry byly naprawiane przez chlopakow z RetroLab i bynajmniej nie byly to wydatki rzedu kilkudziesieciu zlotych. Potwierdzam jednak to co napisal misiek2 - ze opinii o V600 jest duzo i czesto bardzo skrajnych. Na pewno sa zadowoleni uzytkownicy tego sprzetu - temu nie przecze. Opieram sie wylacznie na tym co widzialem na wlasne oczy... a jak wspomnialem sprawnego i nienaprawianego Vampira 600 jeszcze nie spotkalem.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 13:36:20 przez Axi0maT
[#35] Re: Kupiłem Amigę 1200

@X-Type^HVR, post #28

Przejściówka PCMCIA / CF to jakaś konkretna powinna być? Jak ze sterownikami do czegoś takiego?
Z tego co kojarzę, to powinienem gdzieś w piwnicy mieć jakąś przejściówkę tego typu, jeszcze z czasów mojej pierwszej cyfrówki i pierwszego laptopa (czyli rok ok. 2003). Karta Ethernet na PCMCIA też powinna gdzieś się znaleźć, ale znów: to sprzęt ze starego PC-towego laptopa. Nie spodziewam się, że tak po prostu plug&play i będzie działać. Chyba, że się mylę...
[#36] Re: Kupiłem Amigę 1200

@klimos, post #35

Niestety jeszcze nie przetestowałem tych kart jeszcze - mam je w szafie ale w przypadku PCMCIA/CF to nie powinno być problemów. jak wrócę do domu, to zrobię zdjęcie przejściówki..
Czy zadziała Wifi? Tego nie wiem jeszcze :( Aha do zabawy z kartami to fast czy karta turbo sa wskazane :( jak potestuję to dam znać jak chodzi na goła A1200+4MB fastu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 14:13:40 przez X-Type^HVR
[#37] Re: Kupiłem Amigę 1200

@X-Type^HVR, post #36

Przetestuj kartę CF na PCMCIA z twoim Fast'em 4MB, jestem ciekaw. Ja miałem kiedyś kartę 8MB Elsatu i nawet po przestawieniu zworki na 4MB korzystanie z PCMCIA zwieszało Amigę, dlatego wybrałem kartę turbo.
[#38] Re: Kupiłem Amigę 1200

@Axi0maT, post #34

Czyli pomimo niesamowitej mocy karty Vampire i innych "dodatków" to wygląda na to że lepiej pójść w Kierunku ACA.
[#39] Re: Kupiłem Amigę 1200

@Axi0maT, post #34

Gdzie jest @pisklak kiedy go potrzeba? Cóż. Sam mam zamiar kiedyś zaopatrzyć się w Vampira, ale na razie sobie czekam bo mam dość Amig żeby się nimi cieszyć. Muszę przyznać, że myślę podobnie - czekanie na Vampira może trwać latami (dwa lata czekania na V1200 w obecnej sytuacji to chyba minimum, które nie podlega dyskusji?). W tym czasie na pewno dużo frajdy da Ci zwykłe 4mb fastu, o jakiejś lekkiej dopałce nie mówiąc.
Jeśli chodzi o karty które kolidują z PCMCIA - to da się to obejśc, ale nie dla każdej karty. Karty 3com ethernet po zastosowaniu patcha na os działają na kartach nominalnie kolidujących z PCMCIA. U mnie tak działa MTec 1230 z wspomnianym 3comem.
[#40] Re: Kupiłem Amigę 1200

@mikecios, post #38

Do zwykłej zabawy wystarczy Ci ACA, WHDLoad odpalisz i w gierki popykasz. Co do V600 to przypomnę, że wszystkie te karty były składane ręcznie przez głównego projektanta sprzętu (i amatora w kwestii BGA) oraz jednego zaawansowanego elektronika Kippera2k. Te drugie działały lepiej, jednak Igor również poprawił montaż swoich płytek i już takich problemów jak z początku produkcji nie ma.
Vampir rozwija się w ogromnym tempie, co chwila pojawiają się fixy i dodatki. W zasadzie support jest bardzo dobry jak na "hobbystów". Prędkość i możliwości Vampira przewyższają wszystko, co do tej pory na Amigę powstało, ale urządzenie to nie wyszło jako produkt finalny i problemy wciąż jakieś są. Trzeba czekać na updaty i cieszyć się przyrostami możliwości i ilością nowych opcji.
[#41] Re: Kupiłem Amigę 1200

@kwaku85, post #40

Własnie zainstalowałem nowy kickstart rom 3.1 do swojej nowo nabytej a1200. Amiga od commodore ale kick od Escom 40.068 na przeprogramowanych kosciach cloanto. Pojawil się drobny problem.
Teraz boot czy na soft reset trzeba czekac okolo 20-30 sekund az sie pojawi ekran startowy. na Oryginalnym kick 3.0 boot trwal kilka sekund. To normalne na tym kickromie? amiga dzial prawildowo wszystko gra i buczy i czytalem ze 3.1 tak ma ale chce miec pewnośc....
Zmienilem kickstart od Escom bo raz ze najlepszy jest niby i najbardziej kompatybilny a dwa, zeby korzystać z akceleratorow ACA czy innych nowszych takze trzeba miec kick w wersji 3.1
[#42] Re: Kupiłem Amigę 1200

@FeRu, post #41

Tak, wszystko ok. To "opóźnienie" wynika z próby bootowania przez system starszych dysków, tak aby zdążyły wystartować. Jak podepniesz przejściówkę IDE2CF czy IDE2SD i system będzie startował z karty - to tego "laga" nie będzie.
[#43] Re: Kupiłem Amigę 1200

@FeRu, post #41

zeby korzystać z akceleratorow ACA czy innych nowszych takze trzeba miec kick w wersji 3.1
ACA nie wymagają kicka 3.1. Chodzą także na 3.0 tylko te starsze wymagają podczas rozruchu acatune. Przy 3.1 nie trzeba uruchamiać acatune.
[#44] Re: Kupiłem Amigę 1200

@misiek2, post #43

No tak chodziło mi o to. że w dokumentacji ACA1221 jest napisane ze przy Kick 3.0 jest dostępne tylko 1MB ram...W każdym razie wersja 3.1 i tak jest lepsza od 3.0 a że nie kosztowało mnie to majątku więc lepiej mieć niż nie mieć :D
[#45] Re: Kupiłem Amigę 1200

@FeRu, post #44

Software for the ACA1221 Please download the programs from our wiki site wiki.icomp.de to make use of the full potential of the card.
ACAtune lets you activate the MapROM option (if licensed) and configure memory under Kickstart 3.0. Please also read the full manual that's included in the download-archive of the ACAtune tool. ACAcontrol lets you set the CPU speed and activate licenses.


Obecnie mam 3.1 ale tylko dlatego, że poprzednia płyta z kickiem 3.0 mi padła i jest ciągle w naprawie ... W praktyce kick 3.1 jest wygodniejszy, ale z kickiem 3.0 aca tez daje radę.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 16:47:20 przez misiek2
[#46] Re: Kupiłem Amigę 1200

@misiek2, post #45

Potwierdzam, mam 3.0 i ACA1221. ACATune i tak odpalam w startup-sequence, żeby zmapować ROM i przerzucić zegar na 28 MHz.
[#47] Re: Kupiłem Amigę 1200

@Krashan, post #46

Wlasnie odebralem ta amige 1200 z turbo Blizzard 1230IV ktore kupilem okazyjnie i zauwazylem że w blizzardzie jest zrobiony jakis mod. Przytulowane jest kilka przewodów i wyprowadzone to do włacznika. Wyglada to tak jak na zdjeciach. Ktos wie do czego to służy? jest to włacznik i wyąłcznik turbo czy może zmiana ilości dostepnego RAM.
Chciałem sobie przełożyć właśnie to turbo do mojej a1200 i nie wiem czy mogę bezpiecznie usunąć tą modyfikacje czy zostawić bo jest przydatna. Narazie nie podłączałem tej amigi bo ją rozebrałem jak kazdy nowy sprzęt by przeczyścic i sprawdzic co tam było grzebane
Wyglada to tak:

[#48] Re: Kupiłem Amigę 1200

@FeRu, post #47

Patrząc na pinout złącza krawędziowego i sygnały, które mogą wychodzić w tym miejscu jest to button wyzwalający przerwanie.

http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=428

Jeżeli nie masz zamiaru bawić się w debugowanie to jest to Ci niepotrzebne. Mnie by się może w przyszłości zdało


Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 15:39:09 przez tbone
[#49] Re: Kupiłem Amigę 1200

@FeRu, post #47

Mozecie mi panowie nie wierzyć i się smiać ale wyglada na to ze zdobyłem Amigę która nalezała do Mr Larmera czyli Czesława Marona. Facet od którego kupiłem czyli Daniel Kubik powiedział mi że znał Czesława ze szkoły,od drugiej klasy podstawówki, konczyli razem technikum oraz byli w razem w wojsku i ze po wypadku samochodowym w 2001 roku wział komputer z jego mieszkania gdy je sprzatali. Nie wiedziałem o kogo chodzi dopoki nie sprawdziłem w internecie że taka osoba faktycznie istniała.
Daniel opowiadał mi że chcieli razem założy firmę ale 8 miesięcy przed śmiercią Czesław był prześladowany i dostawał groźby,które dotyczyły min patentów które im ukradli czy cos w tym stylu.....
Dostałem cały zestaw czyli Amige 1200,blizzard1230IV z modem,monitor Philips cm11342 2 Cdromy min z kolekcją WHDLoad xmas 99 i 2000, 3 myszki w tym 2 trumienki i 1 owalna sprzedawana razem z a600 i 1200,dyskietki z programami,2 dyski twarde,zasilacz oryginalny 3A i przerobiony z PC do zasilenia calego zestawu.
O historie sprzetu zapytałem bo w srodku w amidze jest kilka modów porobionych dolutowanych kilka przewodów ktore sa zaizolowane. Na amidze była naklejka Intel Inside jednak przy czyszczeniu jej naklejka odpadła bo się ledwo trzymała.
Wiele wskazuje na to że historia jest prawdziwa i trafiła mi się amiga z niezła przeszłością. Daniel sprzedał ją dlatego ze od praktycznie 10 lat tylko lezała u niego jako pamiątka po przyjacielu.
Trudna sytuacja finansowa oraz fakt że cały sprzęt tylko się kurzył bo on z niego nie korzystał zmusiła go do sprzedania.
[#50] Re: Kupiłem Amigę 1200

@FeRu, post #49

No to jak będziesz sprzedawał to tylko do muzeum (chyba na Śląsku, chłopaki kiedyś ogłaszali się, że robią wystawy) szkoda, żeby poszła na "klawisze, romy" itd.
[#51] Re: Kupiłem Amigę 1200

@FeRu, post #49

RIP legenda sceny Mr Larmer. Od Cześka uczyłem się robić slave'y do WHDLoad. Miał też zpaczowaną pod blizzarda wersję legendarnego monitora Thrill Kill, której nie mogę odnaleźć.

Ten hardware mod do blizzarda to wyzwalacz niemaskowalnego, siódmego poziomu przerwań. Dzięki niemu można zatrzymać dowolny soft i wejść do monitora typu TK czy HrtMon i tam już zdebugować demko, przejąć ilość żyć w gierce, przejrzeć chipram jako bitmapę itp
[#52] Re: Kupiłem Amigę 1200

@KM, post #50

No właśnie się zastanawiam co zrobić teraz bo mam spory dylemat....
Kupiłem tylko dlatego ze chodziło mi o turbo,ale jako że zestaw był w dobrej cenie to wziąłem wszystko bo sprzedając sama amigę odzyskałbym znaczna część funduszy.
Teraz gdy znam historię tej amigi to chyba sprzedam tylko jednostkę samą z zasilaczem w pudełku a całą resztę zostawie sobie.

[#53] Re: Kupiłem Amigę 1200

@FeRu, post #52

Jeżeli mogę coś zasugerować to fajnie by było nie ruszać zawartości dysków (backup wskazany). Same w sobie, jako sprzęt nie są wiele warte, ale owoce czyjejś pracy na nich, to nieśmiertelność dla poprzedniego użytkownika. Myślę, że się to należy Czasławowi od nas, Amigowców.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 19:23:11 przez tbone
[#54] Re: Kupiłem Amigę 1200

@tbone, post #53

Oczywiscie Dyski twarde są nieruszane. Będe do swojej amigi wpinał i tak adapter SD więc mogę komuś dyski wysłać jeśli potrzebuje.
[#55] Re: Kupiłem Amigę 1200

@FeRu, post #54

Hello, I was contact with Czeslaw all the time until his death. We did cooperate and had a lot email exchange. He has contributed a lot to the WHDLoad development. RIP Czeslaw.
If possible I would like to obtain the harddisks if these are still working to preserve his work and check for maybe unfinished stuff. Please let me know if this is possible.
Thanks and greetings
Bert
[#56] Re: Kupiłem Amigę 1200

@Wepl, post #55

Hi Bert.
My friend from Bayern will come to Poland to easter holidays. If You're patient enough to wait one month more he will take those disks and send it to You directly from Germany. Feru will send something to me in next weeks so he could include disks to package. That's my proposal - I don't know what is Feru thinking about it
Best regards,
Przemek

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 22:27:25 przez tbone
[#57] Re: Kupiłem Amigę 1200

@tbone, post #56

Of course Bert I can send you those Hard drives like tbone said, but first I need to check them if they're working at all.In the afternoon I will reassemble the whole Amiga set and then I send you reply If its even wotrh to send those drives.
One HDD is original Segate ST34321A and second is Segate barracda 120GB.
Those 120GB is HDD added by Daniel in 2003 by his friend from Computer Service.
The other one is original drive from Czesław Amiga but Daniel Said that he can't made it work or open content so Its most liekely that this HDD is Crypted....But I will be sure after I check everything.
Thanks for Contact Bert
Cheers



Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 01:19:36 przez FeRu
[#58] Re: Kupiłem Amigę 1200

@FeRu, post #57

Chłopaki, wybaczcie mój grosz w sprawę, ale wg mojego zrozumienia Weplowi nie chodzi o same dyski fizyczne (pomimo tego, że wyraził się 'harddisks'), tylko o ich zawartość. Wobec tego można zrobić tylko obraz tych dysków, umieścić w jakiejś chmurze w sieci i udostępnić chłopakowi. Nie trzeba będzie niczego wysyłać pocztą, a i czas się skróci. Zmykam.
[#59] Re: Kupiłem Amigę 1200

@Umpal, post #58

Oczywiście o tym też myślałem. Najlepiej bedzie zawartość dysku spakować i wrzucić np na MEGA gdzie mam konto i tam linki nie wygasają. Wiadomo że wysłanie samych dysków grozi ich zgonem w czasie podróży. Idę właśnie spać i gdzieś po południu, po obiedzie sprawdzę czy da się te dyski otworzyć,bo Daniel mi mowił że tego oryginalnego nie dał rady,albo cos jest z nim nie tak albo jest zaszyfrowany.
Drugi dysk jak napisałem został założony w 2003 roku przez znajomego Daniela z serwisu komputerowego także tam nie ma raczej nic z pracy Czesława.
[#60] Re: Kupiłem Amigę 1200

@FeRu, post #59

Najważniejsze żeby zrobić obrazy tych dysków.
Zaszyfrowane
Robi się ciekawie i tajemniczo.

Na płytkach cd i dyskietkach tez mogą być niespodzianki.
Tez zrób obrazy



Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 09:25:17 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem