[#31] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis prosze

@MariuszK, post #30

no i zrobilem to tak z tego poradnika to teraz nic nie dziala, nawet jak wrzuce w winuae wb install, to nie bootuje, tylko pojawia sie amigados, przeinstalowanie winuae nie pomaga, diskpart tez, koniec
[#32] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis prosze

@maka23111, post #31

pozostaje kupic dyskietke worbencha, ma ktos do sprzedania?
[#33] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis prosze

@maka23111, post #32

A możesz zrobić screena zakładki CD & Hard Drivers w opcjach WinUAE? Bo coś z dyskami musi nie stykać.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 11:29:04 przez Jield
[#34] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis prosze

@maka23111, post #32

I co zrobisz z samą dyskietką WB?
[#35] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis prosze

@maka23111, post #31

a w winuae jaka amige wybierasz?
bo musisz wybrać 600/1200 żeby dysk działał...
przynajmniej tak było u mnie, no i kickstart 3.1.
[#36] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis prosze

@MariuszK, post #35

wszystko na a1200, przy dodawaniu cf do har drive system dziala tylko na opcji uae, nie dziala na ide , a w tutorialach kazdemu dziala
[#37] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis prosze

@maka23111, post #36

Już w uae nie działa Ci system z ustawioną opcja IDE dla karty CF?
A jesteś pewien że w uae nasz wybrany kick 3.1? I uruchamiasz uae jako administrator?
[#38] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #24

"po wlozeniu do pc(winuae) dzialaja bo one sa jako obrazy dodawane w add hardfiles i w pliku system hdf czy cos takiego, tam te zmiany sa zapisywane, i po wlozeniu tych obrazow mam je pod winuae, i folder ze stuffem tez musze za kazdym razem dodawac "

Kolego, no rzeczy ktore masz na partycjach hdf muszą być fizycznie przekopiowane na partycje na karcie cf, zebys je zobaczyl pod Amigą. Z powyzszego cytatu wynika ze tak nie robisz...
[#39] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@twardy, post #38

Myślę że nas wkręca

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 19:06:37 przez Norbert
[#40] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@twardy, post #38

Dlatego prosiłem o screen jak są dyski dodane w WinUAE :)
[#41] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@Jield, post #40

5 dni siedze, wszystkie tutoriale ogladnalem, sprawa wyglada tak na ta chwile, a sie zmienia non stop, pod opcja (uae ) i (cf)tam gdzie sie dodaje karte wywala mnie po resecie do amigados, programy moge instalowac tylko na opcji uae, 2 razy poszlo na ide ale wtedy przy instalacji workbencha kaze mi w dho wlozyc system zip, pcham tam wszystko co mam i dalej nie idzie instalacja, wiec przy emulacji wszystko sie super instaluje a jak wjeb...ide i cf tam gdzie dodaje cf karte, to nic nie moge zainstalowac, startuje na dminie, mam 2 partycje sformatowane itd, max transfer tez
[#42] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #41

chetnie kupie karte cf z wgranymi danymi i wb i wszystkim, bo to juz final jest
[#43] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #42

A opisz w jaki sposob "instalujesz" ?

Z opisu wynika, że po prostu w żadnen sposób nie przenosisz danych z plikopartycji które masz podpięte pod WINUAE, na jakąkolwiek partycję na karcie CF.

Najprostszy sposób to użycie programu Directory Opus który jest tu : [url=]http://aminet.net/package/biz/dopus/DOpus416JRbin[/url] i przekopiowanie potrzebnych ci plików i programów z partycji z podpiętych plkiów HDF, lub napędów windowsowych widocznych kiedy użyjesz opcji "add pc drives at startup". Directory Opus4 jest podobny do Total Commandera, więc skoro poradziłeś sobie kolego z partycjonowaniem w HDToolboxie, to poradzisz sobie z kopiowaniem plików.

Najważniejsza wiedza, to taka jak nazywa się twoja partycja na karcie CF (np DH0: DH1: DH2: itp....) i kopiowanie plików właśnie na nią.
[#44] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@twardy, post #43

robie karte po diskpart, potem hdtols, partycje, max transfer, tak jak w tutorialach, save, i mam ndos 2partycje do sformatowania, no i wrzucam workbencha i sie zaczyna problem raz dfo raz dho zip, wrzucam mu to co chce a on nic, codziennie ma inaczej
[#45] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #44

A formatujesz tylko partycję z Workbenchem czy inne tez ?

Nie rozumiem co ma df0 do dh0 u ciebie ? df0 to naped dyskietek (tam podepniesz adf-a), a dh0 to domyslna nazwa pierwszej partycji na nowotworzonym dysku.

I skąd ten zip ?

No wypowiedz sie chlopie skladniej, bo sorry ale okreslanie na forum jakby nie patrzec dosyc ogarnietych uzytkownikow Amigi opisu dokonanych czynnosci jako " wrzucam mu to co chce a on nic, codziennie ma inaczej" jest troche niepoważne.
[#46] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@Norbert, post #39

Myślę że nas wkręca


To jest jedna z "zalet" kakusia.
[#47] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@twardy, post #45

jak instaluje z dfo to wywala mi zaraz na poczatku instalacji zebym wrzucil wb, a przeciez caczyna normalnie instalacje wb z dfo i w pewnym momecie chce znowu wb, w przypadku clasica to wywala wloz system.zip,nastepna sprawa jak ustawie w hardrive cf karte i uae zamiast ide to robi sie to co napisalemm a jak ustawie ide i cf zamiast hd to wywali mi amiga dos po restarcie.
kilka razy to pisalem, dziwne bledy, robie jak w tutorialu, i takie rzeczy, czasem tez chce dev, najgorsze ze nie ma reguly, dlatego kupie dysk z wgranym softem bo nikt tego nie ogarnie
[#48] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #47

pewnie cos z karta
[#49] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #47

Opisz krok po kroku co robisz.
Bo wpierw powinieneś do df0 dac dyskietkę install, potem uruchomić hdtoolbox i partycje ustawić, potem sformatować nowa partycje, potem uruchomić z tej samej dyskietki installera i podczas instalacji montować pod df0 takie dyskietki o jakie prosi.
[#50] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #47

Jak instalujesz workbencha to ustaw


Bo pewnie Ci chce zainstalować system na DF0, a jak to zaznaczysz to będziesz mógł wybrać dysk, czyli DH0.
[#51] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@Jield, post #50

nie, instaluje na sys,
[#52] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #51

dysk pod linuxem zrobie, moze cos to da
[#53] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #52

tam gdzie jest na tutorialach ide0 to ja mam ideauto, ide a1200, mam inaczej
[#54] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #52

Może spróbuj sformatować pod Amigą i później na pc przegraj co chcesz.
[#55] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@Jield, post #54

zmienilem rom, juz moge zainstalowac workbencha,z chomikuj byl zly, teraz zostal problem z instalacja wbclasic i dopus, chce pliku system.zip, to robie zip z system.hdf ale wiesza winuae
[#56] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #55

zmienilem partycje pod wbclasic zainstalowalo, teraz pokopiowac
[#57] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #56

przy wlaczaniu dopusa chce A- PROGRAMS IN ANY DRIVE
[#58] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #57

Wejdź w konfiguracje dopusa i daj "Get drives" odświeży Ci w tedy listę partycji.

U mnie kopiowanie dopusem plików classicWB dawało taki efekt, że system w amidze nie wstawał, rozwiązaniem okazało się zwykłe przeciąganie ikonek pod systemem, a później "dokopiowanie" dopusem tego czego brakowało.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 14:27:57 przez Tomuś
[#59] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@maka23111, post #55

a pytałem czy jest ROM 3.1 ?!...
W ss musisz ustawić odpowiednie ścieżki do katalogów, żeby wszystko działało: games, programs itp
[#60] Re: Czy ktos dalby dokladny opis xadmaster, fat95, instalacja, i przenoszenie plikow z winuae, dokladny opis proszej

@MariuszK, post #59

zrobione, zrobilem ale calkiem inaczej niz w tutorialach, wszystko gra dzieki za pomoc, nikt nic nie wie kiedy vampir na a1200?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem