kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Interface HDD+CD
Witam, czy jest dostępny gdzieś interfejs do A1200, za pomocą którego można podłączyć kartę CF i CD-Rom? Na jednej z aukcji widać w Amidze coś takiego:
[#2] Re: Interface HDD+CD

@kamil92, post #1

Ot, zwykły dwuportowy adapter IDE jak mniemam.
Możesz się zainteresować też czymś takim.
[#3] Re: Interface HDD+CD

@kamil92, post #1

Z doświadczeń użytkowników forum wynika, że karta SD = mniej bólu głowy, ale daj znać na co się zdecydowałeś i jak wrażenia z użytkowania.
[#4] Re: Interface HDD+CD

@R-Tea, post #3

Jeszcze nie kupiłem tego adaptera polecanego przez recedenta. Mam na razie podłączony CD-ROM na taśmie wyprowadzonej na zewnątrz: adapter IDE 44 do IDE 40 > taśma wyprowadzona na zewnątrz i do niej CD-ROM i karta CF jako dysk twardy (dawniej miałem dysk 3.5'). Teraz chciałbym schować kartę do wewnątrz Amigi a taśmę wyprowadzić do napędu CD lub wbudować cienki napęd do obudowy tak jak to było też opisane tu na forum. Dlatego pytałem o taki adapter z dwoma złączami IDE na płytce.

Wpadłem też na pomysł, żeby dolutować do adaptera taśmę tak jak na obrazku i teraz pytanie czy to zadziała z kartą CF i napędem CD (oczywiście master i slave).

[#5] Re: Interface HDD+CD

@kamil92, post #4

a moze zamiast tasmy przylutuj zlacze goldpin ? zawsze bedziesz mogl to rozlaczyc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem