kategoria: A4000
[#1] A4000D z Mediatorem4000D
Kończę swój projekt potwora A4000D z Medkiem 4000D w obudowie tower w takiej konfiguracji:
CSPPC + CVPPC
Zorro:
FastATA4000
ZorroRAm 256MB
Multiface 2x szybki RS + 2x szybki LPT
Repulse sound Card
Deneb USB
V-Lab motion 1.3
PCI:
Radeon 9250 (256/128MB)
Voodoo5 5500
S3Virge 4MB
TV/FM Card
Solo-1 sound Card

Przy odpowiednim obłożeniu kart PCi i Zorro wszystko działa, problem jest tylko jeżeli radeon zostanie przełączony na 256MB, wtedy też jeszcze wszystko działa, tzn. Fast ram z radeona, dokładnie 223MB jest dostępne oraz mozna tą pamięć wykorzystać lecz nie mogę w żaden sposób uzyskać wtedy obrazu na radeonie, czasami pojawi się obraz lecz rozkrzaczony (np. kursor jest dużym pikselowym kwadratem) i w tym momencie następuje zamrożenie lub restart systemu ( w tym przypadku OS3.9)
Dodam że ten sam radeon działa poprawnie w mediatorze 4000Di z kartami Deneb USB, Repulse sound, FastATA oraz TV/FM.
Pytanie do eksperta, czy nie da się uzyskać obrazu z radeona ustawionego na 256MB przy takiej ilości kart PCI oraz zorro ?
[#2] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@superbonio, post #1

Zworka memory space jak ustawiona? Być może brakuje przestrzeni adresowej przy Voodoo+Radeon.
[#3] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@superbonio, post #1

No i ile przydzieliłeś pamięci dla Radeona w ustawieniach Medka (Mediator/RadeonMem)?
[#4] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@alt_, post #2

Wszystkie zworki zwarte, Master, Winsize, Swap config.

@BULI - ustawione z automatu na 32
[#5] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@superbonio, post #4

Zostaje Ci eksperymentowanie, sprawdź RadeonMem na mniejszej wartości np 14 MB
[#6] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@BULI, post #5

Zmieniłem na 14MB, 10MB, 8MB i to samo. Dalej dałem 64MB, 80MB przy takim ustawieniu obraz już się przełączy i działa lecz kursor jest kwadratem z kolorowymi pixelami, ikonek nie ma tylko ich nazwy, okna są całe bez przycisków zamknij itd. przy ustawieniu na 128MB wedle medconfig to jest max, nie załaduje się system, non stop restart, więc zostawiam tak jak jest i zostawiam kartę na 128MB. Co dziwne z biblioteką pci.library ver.11 nie da się użyć karty jako 128MB, przy ładowaniu systemu ramlibrary error.
Próbowałem też wyłączyć radeonmemOS i też nic nie pomaga.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:26:35 przez superbonio
[#7] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@BULI, post #5

Problem rozwiązany :) dokładnie to karta Voodoo powodowała problemy, i odłączenie linii A26 z PCI "Init Device Select" dla Voodoo rozwiązało problem. Ten sam problem dotyczy też działania karty Radeon w OS4.1 po prostu nie da się użyć karty Radeon jeżeli jest też Voodoo, więc odłączanie lini A26 z Voodoo ma znaczenie w OS4.1 jak i OS3.9.
[#8] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@superbonio, post #7

gratulacje bonio sprzetu OK
[#9] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@Blendor, post #8

Mnie to ciekawi jak działają te karty grafiki jednocześnie? Masz trzy a wb możesz wyświetlać na jednej? Czy przełączasz jakos ktora jest używana?
Pewnie kiedys zobaczę OK
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: A4000D z Mediatorem4000D
[#11] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@JacK_Swidnik, post #9

Założenie było jedno, do każdej grafiki inny system wybierany oraz ładowany po wyborze z programowego bootmenu (nie myl z early bootmenu startup). W os 4.1 można wybierać karty grafiki, tak jak np. w OS3.x wybór trybu PAL/GFX. Dodatkowo wszystkie 4 karty graficzne przełączane są na tą chwile manualnie przełącznikiem (chodzi o źródło sygnału VGA) na przednim panelu.
Miałeś już to widzieć na Amiparty lecz nie zdążyłem :(, ale jeżeli do następnego Amiparty się nic nie spali to będziesz mógł to zobaczyć i nawet dotknąć :) OK

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 20:12:36 przez superbonio
[#12] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@superbonio, post #7

Widzę, że moje poszukiwanie opcji wyłączenia Voodoo z szyny się przydały (w moim przypadku było to niezbędne dla AOS 4.1, żeby móc korzystać z Radeona pod AOS 4.1 bez wyjmowania Voodoo).

Z tym, że u mnie pod medkiem na A1200 używam Voodoo i Radeona na raz, ewentualnie zamiennie i konfliktu nie ma.
Objaw z kwadratowym kursorem miałem jak chciałem skorzystać z nowszej PCI.library, żeby włączyć pamięć graficzną pod Workbenchem.
Ponieważ ta pamięć jest pod systemem bardzo wolna, zrezygnowałem z tego rozwiązania i wróciłem do starej i prawdopodobnie szybszej wersji PCI.library ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 11:44:53 przez BULI
[#13] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@BULI, post #12

dziś walczyłem z A4000 i mediatorem a dokładnie z radeonem 9250 z 256 mbram, cały czas ramlib guru.
Nawet Jenotowa toccata fm801 mi nie chce ruszyć. pciinfo wywala że nie mam pci, coś namieszałem bo wcześniej pokazywał a teraz jak by nie maił pci.
Co robię źle ?
Głupi nie jestem ale brakuje mi pomysłów.
A tak na marginesie jak by ktoś kiedyś szukał wtyczki zasilacza A4000 do płyty głównej to ta pasuje jak fabryczna link
[#14] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@Risc, post #13

A tego Radka to masz na 5V czy 3V?

Dzięki za namiar na wtyk zasilania OK
[#15] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@BULI, post #14

5v, jedno wcięcie w głębi karty.
[#16] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@Risc, post #15

W głębi? Przyjmijmy, że to wersja 5V i oczywiście jest sprawna (sprawdzony na PC)?

Powypinaj wszystkie karty, zostaw tylko Radeona.
Zworki:
- Master musisz mieć zamkniętą
- WinSize dla Radeona powinna też być zamknięta.
- SWAP CONFIG - powinna być otwarta.

Nie uruchamiaj żadnych sterowników tylko do libs: wrzuć pci.library i sprawdź poleceniem PciInfo czy Radeon jest widoczny.

Jak nie, to eksperymentujesz z zworkami WinSize i SWAP CONFIG, ewentualnie zmieniasz sloty PCi (może któryś nie kontaktuje do końca poprawnie).
PciInfo musi ci pokazać twojego Radka ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 13:59:20 przez BULI
[#17] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@BULI, post #16

Mój Radeon chyba z tych nie kompatybilnych z mediatorem, karta testowana na pc.
Podpiąłem S3Trio, dała się zainstalować ale Pisacco64mode na teście jej nie uruchamia.
[#18] Re: A4000D z Mediatorem4000D

@Risc, post #17

S3Trio maiły sterownik pod CGFX, nie pamiętam, czy pod P96 też.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem