kategoria: Sprzęt
[#1] DF1,DF2,DF3 - problem
Mam trzy zewnętrzne stacje, dwie 5.25" i jedną 3.5"
Każda osobno działa bardzo dobrzeOK
W dowolnej konfiguracji dwóch stacji też wszystko działa,można kopiować z jednej na drugą ale gdy podłączę wszystkie trzy to wyskakują błędy odczytu, zapisu

Co jest nie tak???
[#2] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@KRISS, post #1

Moze brak pradu
[#3] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@KRISS, post #1

kwestia kolejnosci podlaczenia
pokombinuj - mam tak samo z 5,25 + 3.5
[#4] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@KRISS, post #1

Mam to samo u siebie. Jak dwie zewnętrzne chodzą to jest ok, jak dopnę trzecią to się sypie. Przypuszczam, że któryś z interfejsów jest inaczej zaprojektowany/połączony - stąd problem. Gdybym miał jeszcze jedną "inną" to bym wykluczył co jest nie tak.
[#5] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@Adinfo, post #4

Witam

U mnie problem wyglądał troszeczkę inaczej. Po podłączeniu 3 stacji jedna z nich cały czas pracowała (była to stacja Commodore 1010). Po kilku próbach zmiany kolejność wyszło, że jeżeli jest podpięta jako ostania wszystko jest OK. Nie miałem jednak nigdy problemy z zapisem odczytem podczas pracy 3 stacji naraz.
[#6] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@Laki25, post #5

Mam trzy zewnętrzne przelotowe stacje, ale kolejność podłączenia niczego nie zmienia, zawsze któraś wariuje jak są podpięte trzy (z wewnętrzną DF0 to w sumie 4). Chociaż jedna z nich co mam wariowała całkowicie, długo szukałem przyczyny - pomylone były dwa sygnały, muszę notatki znaleźć i uzupełnić wątek, który zacząłem: link
[#7] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@Adinfo, post #6

Amiga może zasilić ze złącza TYLKO JEDNĄ stacje dysków.
[#8] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@*y, post #7

Czemu?
[#9] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@Jield, post #8

edit ---nieważne :(

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 18:15:03 przez snajper
[#10] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@Jield, post #8

Bo nie jest w stanie wykrzesać z siebie dodatkowego prądu. Cudów nie ma. Kolejne stacje wg. zaleceń Commodore wymagają własnych zasilaczy.
[#11] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@*y, post #10

Tylko xcopy może użyć czterech stacji jednocześnie
Przy normalnym użytkowaniu korzysta się w danym momencie tylko z dwóch stacji czy jednej.
Nie widzę wiec powodu aby nie starczyło prądu.
[#12] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@Norbert, post #11

Polecam poczytać Amiga Hardware Manual. Nie sieję herezji tylko sprzedaje Wam informacje tam zawarte.
[#13] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@*y, post #12

Czyli problem z DF3 podpiętym na końcu łańcucha może wynikać z "niedoboru" prądu? Ja też testowałem tak: DF0 gotek, DF1 gotek, DF2 zwykła stacja, DF3 zwykła stacja. Gotek bierze mało prądu ale te same objawy były z błędami odczytu/zapisu.
[#14] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@KRISS, post #1

Podłączę się pod temat bo w stacjach mam nikłą wiedzę.
Zachciało mi się ostatnio pobawić się flopem zamiast gotekami. Znalazłem w gratach amigową zewnętrzną obudowę.
Włożyłem do niej moje dawno nie używane napędy (jeden z A500 a później z A600)
Niestety pierwszy w ogóle nie czyta a drugi czyta sporadycznie.
Poza tym nie miały front panela więc postanowiłem, że kupię jakąś sprawdzoną z neta.
Znalazłem.
Nie rozumiem tylko co ma DF0 w opisie. Czy to znaczy, że nie będzie mi działać jako DF1 w obudowie?
Help !

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 09:22:32 przez movin
[#15] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@movin, post #14

To DF0 bez znaczenia w opisie, ta stacja zadziała w środku jako DF0 a w zewnętrznej stacji jako DF1.
[#16] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@Adinfo, post #15

Dzięki za odpowiedź. OK
[#17] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@Adinfo, post #13

Wszyscy stawiają na zasilanie
Spróbuję dorobić jakieś dodatkowe zasilanie i zobaczymy czy pomożeOK
[#18] Re: DF1,DF2,DF3 - problem

@KRISS, post #17

Oprócz zasilania jest jeszcze jeden problem. Wszystko działa dobrze jeśli w łańcuch są tylko stacje Amigowe. Jeśli któraś ze stacji będzie miała napęd od PC co się często zdarza w zewnętrznych napędach to wtedy zaczynają się kłopoty. Przetestowałem to u siebie. Podłączając choćby jedną stację zewnętrzną w której siedzi napęd od PC pojawiały się błędy przy kopiowaniu. Zastanawiało mnie tylko to, że sytuacja taka ma miejsce jeśli podłączam więcej niż jedna stację zewnętrzną. Jeśli podłącze tylko jedną stacje zewnętrzną to nawet jeśli jest z napędem od PC to działa dobrze
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem