kategoria: Sprzęt
[#1] Film z produkcji Vampire 500 V2+
[#2] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

dokładnie... to już chyba nie są żarty! Kolejki po sprzęt upadły ? link
[#3] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@X-Type^HVR, post #2

no to teraz tylko czekam, aż będzie do dostania w jakimś retroami i biere! boks
Vampire rulah! boks

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 16:14:41 przez snajper
[#4] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@X-Type^HVR, post #2

25 kart dziennie x 20 dni roboczych to z 500 kart miesięcznie. Wizja czekania x lat powoli znika
[#5] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@tbone, post #4

Rewelacja teraz to można pochwalić , a nie to dziadostwo
Co wyprawiał bóg majsta kilka mięs temu
[#6] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Kurdę, właśnie mój wskaźnik myszki wisi na guzikiem "KUP" w RetroAmi, nad Furią68k... i tak się teraz trochę waham... szeroki uśmiech
[#7] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@Blendor, post #5

rarytasy w rodzaju recznie polutowanej wczesnej edycji zaraz skocza w cenie wsrod "kolekcjonerow".
[#8] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

czy ktoś ma jakiekolwiek info czy to podejdzie też do CDTV?
[#9] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@wawrzon, post #7

Hie hie
[#10] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@zmiennik, post #8

Podejść podejdzie, tylko czy pod blachą się zmieści?
[#11] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@fazior, post #10

No właśnie mnie też to pytanie przyszło do łba... Mam w studio wciąż pracującą zawodowo CDTV. Puki co dla fanu emisji komercyjnej trzymam ja tam. Ale może by tak zbudować "dużą Amigę CDTV"? Jeśli podejdzie rzecz jasna.

Swoja drogą sam zastanawiam się jak kolega wyżej nad Furią 020 FPS, może nie z drżącym wskażnikiem w łapie, ale jednak to coś realnego i dostępnego. Jednak perspektywa V2 w realnym terminie czyli sprzętu - ja wiem - nie koszernego, ale jednak nie tylko turbo, ale i GFX, zapewne dającego drugie życie Ami klasycznej na długie lata... no cóż .... Spodziewam się, że pojawi się scenowa odnoga produkcji na V2 jak i cała gama oprogramowania typu port przeglądarki itd. Mocy jest sporo, pozostaje klasycznie i retro , a i wsady mogą być ulepszane. Ciekawe czy na pokładzie V3 nie znajdzie się jeszcze szybszy procek programowalny i nie doczekamy się A600/060 200 MHz lub nawet PPC? To by było coś, nawet jeśli byłaby to część mocy nowych amig Xxxxx to połączyło by to na powrót linię klasyka z linia nowych Amig pod szyldem systemu 4x.
[#12] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@xtro, post #11

Problem vampira jest wciąż brak fpu co wyklucza
Go z dobrych demek i gier fps typu quake
[#13] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@Blendor, post #12

Ja wiem, zdaje se sprawę. Ale nie ukrywajmy, skoro UAE emuluje to pewnie i tu dojdzie do tego. Pozatem Furia kosztuje ok 500 zl to ja wolę wydać 1000 na megafurie prędkości. Tylko ten czas czekania.
[#14] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@xtro, post #11

i nie doczekamy się A600/060 200 MHz lub nawet PPC?


boks PPC sux!
[#15] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@snajper, post #14

Szkoda, że tutaj nie ma opcji kasowania tematów.
[#16] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #15

jak nie ma, jak jest. Widziałem, jak recedent-man kasował. Nawet całe działy pokasowali.
Poproś go może. Ale na przyszłość uważaj z zakładaniem tematów! boks
[#17] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@snajper, post #16

Jak już o glupotach to tak moim skromnym zdaniem z tymi vampirami to juz nie jest do konca nasza amiga tylko ociupinke mutant. Po co nam to ? Mieliśmy 00, 020, 030, 40-60 i Ci co chcieli i umieli wyciskali z siebie i sprzetu 7 poty a tu delikatnie ale z podnieceniem wyciagamy raczki wobec nieosiagalnych dla klasycznych amig predkosci, to jak wsadzanie do malucha 2.0 z turbina i zachwycanie sie jakiego szybkiego mamy fso126.
Co jeśli za pare lat pojawią sie vampiry v10 z 5ghz superhiperaga ? To tez bedzie retro ?
[#18] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@mikecios, post #17

Co jeśli za pare lat pojawią sie vampiry v10 z 5ghz superhiperaga ? To tez bedzie retro ?


to wtedy będzie odrodzenie Prawdziwej Amigi, czyli to, na co czekają miliony Amigowców wiernych Przyjaciółce. A wracając do mojego przedprzedpoprzedniegoposta - nie po to rozwijano 68080, żeby teraz pakować się w jakieś sto lat temu zdechłe procki. wymiotuje Nawet MOSTeam to w końcu zrozumiał.

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 21:40:53 przez snajper
[#19] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@zmiennik, post #8

Nie podejdzie. Na razie gryzie się z CD, jak każde inne bardziej rozbudowane turbo. Jak skończą z V1200 to będę męczył chłopaków żeby rozwiązali ten problem.
[#20] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@mikecios, post #17

A gdzie jest granica retro? Dlaczego ma to być 68060? Czy PPC? A może to było 68030 a wszystko powyżej to zło? A może jedynie oryginalne amigowe procki były ok, a reszta to protezy?
Fajnie że to powstało, nawet jeśli miałoby być to prędkie jak zwykłe 060, ale nie gotuje flaków amidze, bo pobiera połowę prądu motoroli lub nawet mniej. I to jest ok.
[#21] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@mikecios, post #17

Po co nam to ? Mieliśmy 00, 020, 030, 40-60 i Ci co chcieli i umieli wyciskali z siebie i sprzetu 7 poty a tu delikatnie ale z podnieceniem wyciagamy raczki wobec nieosiagalnych dla klasycznych amig predkosci, to jak wsadzanie do malucha 2.0 z turbina i zachwycanie sie jakiego szybkiego mamy fso126.


Nie chcesz, nie rozumiesz? Nie kupuj, nie marudź. Kup sobie kolejnego PeCeta czyli Ferrari i nie będziesz musiał się przejmować tuningowaniem Malucha.

Ja się za każdym razem zastanawiam co na tym forum robią ludzie zadający właśnie takie pytania jak kolega. Nie lepiej się zarejestrować na jakimś forum PCLab albo Benchmark i tam sobie "gadusiać"?

Co jeśli za pare lat pojawią sie vampiry v10 z 5ghz superhiperaga ? To tez bedzie retro ?


Tak, to też będzie retro, bo właśnie o to chodzi m.in. w tym retro, że wsadza się ten silnik 2.0 turbo do Malucha i udowadnia się sobie i niedowiarkom, że choć po latach to jednak się da osiągnąć na tym sprzęcie to co kiedyś wydawało się niemożliwe.

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 22:13:27 przez Duracel
[#22] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@Duracel, post #21

Chyba nie zrozumiałeś o czym napisałem
[#23] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@mikecios, post #17

Ja bardzo chętnie obejrzę sobie produkcje demosceny, na takim wąpierzu, bo w chwili obecnej wszelakie 040/060 są w cenach "out of mind". Albo nie ma albo konesuar śpiewa sobie 2-3 wypłaty...
[#24] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@mikecios, post #22

Zrozumiałem tak jak to rozumiem właśnie .

Może miałeś co innego na myśli pytając "po co nam to?". Nie wiem, dla mnie to pytanie jest zrozumiałe właśnie tak jak się do niego odniosłem.

A jaki jest sens restaurowania starych, legendarnych bryk ze złomowisk i wsadzanie tam silników po kilkaset koni? No właśnie taki sam jak wsadzanie do Amigi mocy, której brak zadecydował o jej śmierci po latach świetności i który to brak był potem przez lata jej kompleksem... a po części kompleksem jej użytkowników którzy musieli znosić słuszne i wyssane z palca przytyki PeCetowców.
[#25] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

No to Amigi 500 beda teraz drozsze od A1200 :/
[#26] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@flops, post #25

Dlatego miesiąc temu kupiłem na gwałt A600 i A500+ :D
Spokojnie, wejdzie standalone i ceny się unormują.
[#27] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@Blendor, post #5

ć , a


ORT!
Powinno być:
ć, a

Panuj nad sobą.OK
[#28] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@Blendor, post #12

Problem vampira jest wciąż brak fpu co wyklucza
Go z dobrych demek i gier fps typu quake


Ta lista - "1:Amiga 4000D CSmk2 060 ,Amiga 4000D A3660 060,Amiga 4000D/T Micronik 030,Amiga 3000D 030,Amiga 2000 2mb chip 030,Amiga 2000 6800 1mb , Amiga 1200 030, Amiga 1200 020 2mb , Amiga 600 , Amiga 500 , Amiga CDTV , Amiga CD32":
Też wyklucza Quake.OKOKOK
[#29] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@snajper, post #14

PPC sux!


Nie używałeś AOS4 i MOSa na klasyku? Nie masz AGA? Żałuj!!!
[#30] Re: Film z produkcji Vampire 500 V2+

@Andrzej Drozd, post #28

Fakt faktem ja trochę Gunnara nie rozumiem. Dodają chłopaki dużo nowych (i chwała im za to), acz niekompletnych rzeczy, a nie skupiają się nad rozwojem podstaw. W moim przekonaniu powinni wycisnąć ile się da z tego co jest, czyli dokończyć FPU, dojść do ładu z czytnikiem SD i poprawić jeszcze kompatybilność.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem