[#1] Ciekawe poradniki
Linkujcie amigowe poradniki, z których korzystacie. Na początek daję mój poradnik o przygotowaniu karty/dysku (FFS) pod WinUAE: link (sugestie mile widziane).
[#2] Re: Ciekawe poradniki

@RomanWorkshop, post #1

Jeden bufor to 512 bajtów .
Nic nie napisałeś o priorytetach partycji.
Bootable może być na kilku partycjach i tak Amiga wystartuje z tej o wyższym priorytecie

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 15:47:13 przez Norbert
[#3] Re: Ciekawe poradniki

@Norbert, post #2

Ja też tak sądziłem, ale po pomiarach użycia pamięci jednoznacznie wyszło mi 560 bajtów na bufor.

Dodam informację o priorytetach. Jeśli obie botowalne partycje na jednym dysku mają taki sam priorytet, to wystartuje ta o niższym numerze urządzenia (DH0 przed DH1)?
[#4] Re: Ciekawe poradniki

@RomanWorkshop, post #3

560 to takie "niekomputerowe"
[#5] Re: Ciekawe poradniki

@RomanWorkshop, post #1

Obsługa dużych dysków w Amidze (ograniczenia różnych systemów plików): link.
Przygotowanie dysku i instalacja Workbencha pod WinUAE: link.
[#6] Re: Ciekawe poradniki

@RomanWorkshop, post #1

Tworzenie własnego Kickstartu 3.9: link.
Poprawianie układów dźwiękowych Amigi: link.
Tworzenie i odtwarzanie HAM wideo: link.
Przygotowanie dysku i instalacja Workbencha pod WinUAE: link.
[#7] Re: Ciekawe poradniki

@RomanWorkshop, post #1

Fajny temat. Już kiedyś pisałem, że przydałby się poradnik jak zainstalować porządny system na Amidze. Wiele osób w latach 90 grało na A500/600 z dyskietek, a z systemem nie miało nic wspólnego... teraz wracają do Amigowania. Kupują Amigi montują dyski i się zastanawiają co dalej. Sam goły WB 3.1 to nie taki problem, ale ogarnąć to żeby:

- ładnie wyglądało
- zainstalować whdload
- system był od A do Z (np ogarnąć jeszcze obsługę kart cf na pcmcia, sieć, jakieś tricki żeby mało chipu zjadało, a więcej fast, program do rozpakowywania, do adf, podręczne menu, itp, itd...)

Chyba, żeby dać poradnik do ClassicWB, który większość już w sobie ma, no ale to nie to samo.

Ja takiego poradniku nie znam i nie umiem napisać. Do wszystkiego dochodziłem powoli, nic nie było na tacy szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 15:02:03 przez zmiennik
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem