kategoria: A1200
[#1] ACA 1233n i mapowanie romu z 3.0 na 3.1
Witam :) właśnie zakupił kartę ACA 1233n w Retro Ami i mam prośbę czy napisałby ktoś w jaki sposób mam mapować rom 3.0 do rom 3.1??
[#2] Re: ACA 1233n i mapowanie romu z 3.0 na 3.1

@pat999, post #1

[#3] Re: ACA 1233n i mapowanie romu z 3.0 na 3.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

No chyba z ACA 1233 nie działa
[#4] Re: ACA 1233n i mapowanie romu z 3.0 na 3.1

@QUAD, post #3

Wkurzyłem sie i zakupilem nowy rom 3.1 szeroki uśmiechszeroki uśmiech
[#5] Re: ACA 1233n i mapowanie romu z 3.0 na 3.1

@QUAD, post #3

wg wiki.icomp.de mapowanie jest teraz dostępne przez inny program "MapROM is now activated with a different tool, ACAMapRom"
[#6] Re: ACA 1233n i mapowanie romu z 3.0 na 3.1

@pat999, post #1

Witam.
Moje pytanie niejako dotyczy tego wątku.
Załóżmy że mam kartę ACA, żeby w pełni zadziałała, potrzebuję zainstalować ACATune i jeszcze coś tam dodać w startup-sequence, wszystko to z poziomu systemu uruchomionego z HDD, OK.
A co jeśli nie mam HDD w A1200 ?
Jest jakaś opcja żeby komputer rozpoznawał kartę i wykorzystywał jej możliwości już przy starcie ? Chciałbym uruchamiać oprogramowanie z dyskietek. Czy wymiana ROMu na 3.1 rozwiąże problem ?
Pozdrawiam.
[#7] Re: ACA 1233n i mapowanie romu z 3.0 na 3.1

@Boyo, post #6

Używałem kartę ACA1230 jakiś czas i z własnego doświadczenia powiem, że jeśli wymienisz rom na 3.1 wszystko bedzie działać bezproblemowo i nawet ACATune nie będzie Ci potrzebne.
Karta będzie jak najbardziej aktywna już przy starcie amigi i śmiało bedziesz mógł korzystać z jej możliwosci przy grach z dyskietek,jednak jest to trochę marnotrawienie mocy.
O wiele lepiej jak sobie postawisz system na CF czy tam SD lub HDD zainstalujesz WHDLoad jakieś programy itp itd,wtedy będziesz mógł się cieszyć w pełni możliwościami turbiny.

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 15:29:58 przez FeRu
[#8] Re: ACA 1233n i mapowanie romu z 3.0 na 3.1

@FeRu, post #7

Ja osobiście używam karty ACA1221 i muszę powiedzieć że niby kick 3.1 powinien wszystko załatwić i niby tak jest ale nie do końca, bo karta bez ACAtune zamiast startować na "full", startuje z pełną pamięcią ale już tylko z taktowaniem 17MHz dlatego i tak muszę w SS ustawiać taktowanie 28MHz za pomocą ACAtune, a właściwie ACAclock. Nie wiem do końca czy tak powinno być czy nie, ale nie przeszkadza mi to za bardzo.
[#9] Re: ACA 1233n i mapowanie romu z 3.0 na 3.1

@nostrum666, post #8

Ale ty masz pełną ACA1221 i ona softwareowo ma opcje odblokowania taktowania i dodatkowej pamięci więc nie dziwie się że mozesz miec z tym problem.
W każdej innej ACA,która nie posiada tych opcji wszystko działa bez najmniejszego problemu.
[#10] Re: ACA 1233n i mapowanie romu z 3.0 na 3.1

@FeRu, post #9

Osobiście nie uważam żeby to był jakiś problem dobre wibracje
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem