kategoria: A1200
[#1] Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???
Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???
[#2] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@pat999, post #1

- wiadomo, że powstaje;
- brakuję złącz, bo Jens wszystkie wykupił i nie chce się podzielić;
- biorąc pod uwagę aktualne tempo prac nad istniejącymi Vampirami, release date nie wcześniej jak 2024;
[#3] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@_arti, post #2

A co tak wielce wolno idzie? W mojej opinii to najlepszy support w Amigowym świecie. W ciągu roku powstały Vampiry na 2 komputery, zapowiedziano wersję dla 1200 oraz standalone nad którymi trwaja prace. Do tego ciągle dochodzą nowe funkcje i opcje, chociażby RTG, co można nazwać dodatkowym hardware jakim jest ta prosta karta graficzna działająca z HDMI. Instrukcje AMMX , teraz nakładka na układy graficzne Amigi, żeby przesłać obraz z OCS/ECS na HDMI.. Chłopaki robią bardzo dużo, zważywszy że nie zajmują się tym inaczej, jak po godzinach.
[#4] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@kwaku85, post #3

Miałem na myśli dystrybucje kart i fakt, że niektórzy zapisani na listę jako pierwsi, dostawali kartę jako ostatni a pewni znajomi królika, tudzież jutuberzy czy niektórzy handlarze z eBay'a otrzymywali egzemplarze niemalże od ręki i w dowolnej ilości.
[#5] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@kwaku85, post #3

w ciągu roku, to gdzie ty byłeś przez ostatnie 5 lat, gdy powstawały pierwsze prototypy?
[#6] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@_arti, post #4

A to jest faktycznie niezrozumiałe, aczkolwiek z punktu widzenia "rozsławienia" Vampira w świecie nawet logiczne. Chociaż nie popieram. Tak czy owak widzę, że wszystko idzie w dobrym kierunku, płytki składa już firma zajmująca się tym profesjonalnie, ba, technologicznie zgodnie. Powinno wszystko iść jak należy. Mam jednak nadzieję że chłopaki z Apollo skupią się jednak na poprawie podstaw niż na rozbudowie cudów. Mimo wszystko muszę przyznać że możliwości tej zabawki są ogromne i jeśli dopną wszystko na ostatni guzik- będzie to najważniejsze rozszerzenie dla klasyków, wręcz podstawowe i obowiązkowe. Pomijam użytkowników korzystających tylko z klasycznych dem i gier WHDLoad, no bo tu do pełni szczęścia wystarcza karta pokroju ACAx30 czy Furia.
[#7] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

V2 w wersji dla 600 i 500 to około roku różnicy. Prototypy były wcześniej a i owszem, ale to nie trwało 5 lat. Można uznać że data utworzenia projektu Vampire przypada na dzień rozpoczęcia współpracy między Igorem i grupą Apollo.
[#8] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@kwaku85, post #7

W ciągu roku powstały Vampiry na 2 komputery
Pozwolisz, że tu z szacunku jedynie się uśmiechnę...
Pomijam użytkowników korzystających tylko z klasycznych dem i gier WHDLoad, no bo tu do pełni szczęścia wystarcza karta pokroju ACAx30 czy Furia.
Pominąłeś też tych którzy nie uznają emulatorów sprzętowych i tych którym nie chce się czekać rok od zamówienia (patrz dzisiejsza kolejka).


A Ty pytasz
A co tak wielce wolno idzie?


Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 11:56:31 przez Vato
[#9] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@Vato, post #8

Emulator sprzętowy byłby to wtedy, gdyby wewnątrz siedział inny CPU, na przekład Intel i posiadałby jakiś interpreter instrukcji. Układanie bramek logicznych w całość w układzie FPGA to nie emulacja, a raczej, jak ktoś to już ładnie ujął, stworzenie układu nie w wersji CD (ASIC) a bardziej w CDRW (FPGA). Ale przekonywać nikogo nie muszę, nie mam w tym celu.

Czas oczekiwania powinien (przynajmniej w mojej ocenie) skrócić się obecnie drastycznie z powodu rozpoczęcia współpracy Igora z firmą montującą płytki. Przerosło chłopaka lutowanie tego wszystkiego ręcznie, ale kto spodziewał się tak wielkiego boomu na Vampiry? Ci o się wyczekali dostaną teraz karty, a Ci co ciągle obserwowali (jak ja, cwaniak) będę mógł sobie spokojnie zamówić częściowo gotowy produkt bez kolejki.
[#10] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@kwaku85, post #9

Emulator sprzętowy byłby to wtedy, gdyby wewnątrz siedział inny CPU, na przekład Intel i posiadałby jakiś interpreter instrukcji. Układanie bramek logicznych w całość w układzie FPGA to nie emulacja

Weeeeeeeeeeeez.....
[#11] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@_arti, post #2

z tego co mi wiadomo to obiecali ze w 2017 roku ta karta bedzie na A1200 :)
[#12] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@kwaku85, post #9

Zdania są podzielone szeroki uśmiech
Gdybym miał wybierać oryginalne 060 (bez ppc) albo Vampira
to Vampirem bym pogardził
[#13] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@kwaku85, post #6

To nie jest tak do końca, że go przerosło. On chciał dosłownie zlutować każdą płytkę, lub prawie każdą. Poczytajcie. Dopiero niedawno zmienił zdanie, a biorąc pod uwagę użycie maszyn to kolejka może być bardzo krótka.

Dla tych którzy potrzebują tego do A1200 to może być naprawdę dobra wiadomość - być może chce się skoncentrować na zrobieniu właśnie do A1200. Możliwe też, że możemy liczyć na PPC, jak możecie to szukajcie dokumentacji PPC gdzie się da i mu podeślijcie.

Co do tego - ja np. osobiście wolałbym mieć Motorolę, ale wiem też, że to byłoby ciężkie w tej cenie, a tak jest projekt który może wnieść wiele dobrego.
[#14] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@pgru2, post #13

To może być przełomowe dla Amigi 1200, równocześnie wzrośnie zainteresowanie Amigą jak i da możliwość tworzenia nowego softu pod taki dopał, jeśli chodzi o mnie to czekam z niecierpliwością na ten sprzętszeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 15:21:58 przez pat999
[#15] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@pgru2, post #13

być może chce... Możliwe też...
trochę dużo tych "może". Jak ktoś już kilka razy nie dotrzymywał słowa to zaufanie utracił i teraz liczą się fakty a nie "może".
wolałbym mieć Motorolę, ale wiem też, że to byłoby ciężkie w tej cenie...
Nie chodzi o cenę tylko o to, że nie wolno.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 16:34:12 przez Vato
[#16] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@Vato, post #15

Ja limity 060 już znam, w zasadzie wszyscy znamy od lat 90tych. Niczego więcej z tego proca się nie wyciśnie, a że nikt już sukcesora nie wyprodukował- to Apollo core wydaje się jedyną drogą ku rozwojowi. Piszesz o faktach, to masz, zdjęcia z masowej produkcji płytek są, dodatkowy sprzęt w stylu Idivision już jest w fazie testów i kilka osób się tym obecnie bawi. Niedługo wskoczy Gold3 z kolejnymi dodatkami "dla ludu". Można chłopakom trochę zarzuć w sprawie produkcji i dystrybucji (tego szczególnie) Vampira, ale ludziska muszą zdać sobie wreszcie sprawę że nie jest to rozszerzenie pamięci do A500 czy A600, a naprawdę cholernie zaawansowany projekt. A tworzeniem tego nie zajmuje się firma, gdzie ludzie siedzą nad tym 8 czy 10 godzin dziennie, tylko jest to grupka zapaleńców spędzających przy tym swój wolny czas. Ja jestem pełen podziwu dla nich wszystkich i uważam, że jak na warunki które mają, robią świetną robotę.
[#17] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@kwaku85, post #16

I tutaj się z Tobą zgadzam w 120%, tak ma być, robią dobrą robotę, ja pamiętam ze swojego doświadczenia że zawsze znajdzie się ktoś co powie "beeee", tak to działa, dla jednego hotel nr 1. jest zajebisty bo jest pierwszy raz w lepszym hotelu a drugiemu śniadanie nie smakuje i będzie smrodził, chodź nie popatrzy na cenę jednego i drugiego. Dla mnie osobiście choć trochę byłem zeźlony że kolejka z preordera szła nie tak jak miała i że teraz i tak muszę podstawkę wymienić na tę lepszejszą od Architekta, to i tak jestem pełen podziwu dla chłopaków za to co robią, niech robią, cokolwiek ale robią a nie marudzą.

QFA sory, jestem kapke pijany więc niech andrzej d. sprawdzi poprawność pisowni i takie tam
[#18] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@kwaku85, post #16

Ja tylko nie rozumiem po co robić "nakładki" na stare płyty, a nie lepiej wszystko w FPGA jak miało być w NATAMI. No i taki AEON, czy Amiga INC mogliby oficjalnie się w to włączyć. Nowa (czyt. pozbawiona błędów staruszki, pozwalająca płynnie bez stresu uruchomić stary soft) klasyczna Amiga w FPGA to w ograniczonej ilości mogłoby się sprzedać.
[#19] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@KM, post #18

Oni planują taki projekt. Natomiast możesz tego nie zrozumieć. Zasadniczo to kwestia gustu. Tak wyjmując rozszerzenie masz "swój stary dobry komputer" - dla niektórych to ma wartość. Po drugie znajdź obudowę np. do A600 z przyciskami etc. Poza tym pytanie brzmieć może po co kupować komputer w FPGA(pomijając takie których nie można łatwo dostać jak Mera 400) skoro można kupić maszynę z PPC na pokładzie i mieć emulację programową?

Jakbyś miał A2000 to możesz zrozumieć - przykładowo możesz mieć w jednej obudowie komputer ze slotami ISA, Zorro. Jak sobie włożysz na ISA kartę bridgeboard to jest ciekawa zabawa, a możesz nawet włożyć i współczesny jak laptopowy komputer "wszystko w jednej karcie ISA" i mieć nawet PCI przez risera. Jakby ktoś taką kartę przeprojektował na bridgeboard to dopiero mogłoby być ciekawie.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 20:50:54 przez pgru2
[#20] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@kwaku85, post #16

Nikt nie mówi że nie znasz limitów 060.
Vampir też ma limity. Np. Quake na nim chodzi w 30 klatkach
Po co tłumaczysz za producentów ich poślizgi?

I tak jak KM napisał. Po co ładować FCPGA do Amigi skoro można zrobić osobny produkt
zamiast używać Amigi jako zasilacza

Vampir to Vampir i tyle.
Niektórym mało mocy to go kupią żeby przesuwać bardziej kolorowe ikonki po blacie i odpalić MP3 a innym nie pasuje bo to już nie Amiga - proste OK

Vampir jest jak Terminator. Mocarny ale tylko wygląda jak człowiek.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 20:41:32 przez Vato
[#21] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@Vato, post #20

Nie tłumaczę, tak sobie tylko głośno analizowałem przyczyny.
Dlaczego nie wstawić OCS/ECS do FPGA? Żeby Amiga trochę popracowała a nie robiła za replikator portów i zasilanie. Poza tym wstawienie tam chipsetów to kolejne problemy z integracją tego z resztą Vampira, no i czas na wykonanie. Oczywiście od tego i tak nie uciekną budując AGAtę i płytę standalone, ale pewnie mają inne priorytety. Rozwiązanie jest, uważam, nie najgorsze.
[#22] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@Vato, post #20

Gdyby, powtarzam, gdyby pojawiła się faktycznie nowa karta od tego dziwnego phase5 z 060 to mooooże zastanowiłbym się czy to, czy Vampir (albo obydwa), ale jeśli mam kupić nastoletnią kartę za jakieś chore pieniądze, to jednak wolę wydać gotówę na Vampira. Oczywiście pod warunkiem że kompatybilność będzie nieco lepsza.
[#23] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@kwaku85, post #22

Ja kupiłem Vampire600v2 bo gdy lata temu miałem "gołą 600tkę", to wszyscy mówili że ten komputer nie ma możliwości rozbudowy. A tu pojawia się Vampirek i pozwala na A600 wycisnąć nawet sAGA...

Nikt nikomu nie każe nic kupować, projekt sam w sobie jest wart pochwalenia oraz wsparcia... można też usiąść i ponarzekać, obrzucić inwektywami... bo tak łatwiej... bo to takie "polskie". Gdy czegoś sami nie potrafimy zrobić to próbujemy "ściągnąć zapaleńca" do swojego poziomu i pokonać go swoim doświadczeniem w ignoranctwie i lamerstwie.

Pozdrawiam narzekaczy szeroki uśmiech
[#24] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@PWS, post #23

Fajnie, że coś się dzieje w kwestii unowocześniania Amigi, przynajmniej idzie to do przodu a nie stoi w latach 90tych....V1200 wraz z Amikitem :) to już będą spore możliwości i na pewno będzie powstawał nowy soft......W przeciągu kilku lat bardzo wiele się zmieniło w świecie Amigi, wiele powstało i jak widać nabiera to wszystko rozmachu i dobrze OK
[#25] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@Vato, post #8

Tak wracając do tematu, to pojawiła się dziś informacja na forum Apollo, że właśnie wszystkie karty V600 pojechały do swoich właścicieli. Tak patrząc na ten skok produkcji w ciągu tygodnia czy dwóch, to myślę, że do połowy następnego miesiąca to samo stanie się z V500.
Jest dobrze, moim zdaniem.
[#26] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@kwaku85, post #25

Wszystkie z pre-orderu (ok. 100 szt)

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 21:44:06 przez tbone
[#27] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@kwaku85, post #25

Na forum Apollo piszą o kartach V600 z pre-orderu.
[#28] Re: Czy coś wiadomo o projekcie Vampire dla Amiga 1200???

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #27

Faktycznie, nie doczytałem. Ciekawa jest też informacja o płycie standalone, ponoć jest już testowana. Ciekawy jestem również ile Vampirów dokładnie zostało sprzedanych.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem