kategoria: A500
[#1] Sposób na naprawe obudowy Amigi 500
Cześć wszystkim,
Mam pytanie do was.Być może ktoś z was miał ten sam problem.
Zrobiło mi się na o obudowie od Amigi 500 małe nieszczęście.
Przy próbie dokręcenia jednej ze śrubek to przekręciłem o trochę za dużo i lekko na wylot zrobiło się małe wypuklenie z małą dziurką w obudowie.
Znacie jakiś sprawdzony sposób na naprawę tego?
Może użyć papieru wodnego? jak to solidnie naprawić?


Za wszystkie porady z góry wam dziękuje



Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 10:44:42 przez skofrant
[#2] Re: Sposób na naprawe obudowy Amigi 500

@skofrant, post #1

Papier wodny pozostawi ślad w miejscu "polerowania". Niektórzy ścinają wybrzuszenie, niektórzy przyklejają małą naklejkę, inni nic z tym nie robią. Ile osób ma ten problem tyle rozwiązań. Są gorsze rzeczy niż uszkodzenie obudowy tego typu.
[#3] Re: Sposób na naprawe obudowy Amigi 500

@skofrant, post #1

Bez obrazy, ale skoro nie jesteś dość zręczny i przewidujący by wykonać tak prostą czynność jak wkręcenie śrubki bez uszkadzania obudowy, to z naprawieniem tego też nie poradzisz sobie lepiej nawet jak ktoś ci podpowie świetny sposób.

A na przyszłość proponuję używać do składania obudowy nieco krótszych i mniej spiczastych śrubek, a przede wszystkim mniej siły, bo jak uszkodzisz plastikowy gwint w obudowie, to wtedy śrubka wcale nie będzie trzymać.
[#4] Re: Sposób na naprawe obudowy Amigi 500

@skofrant, post #1

Wykręć śrubę, weź do ręki twardy kawałek plastiku i po prostu wciśnij uwypuklenie. Staraj się po obudowie nie jeździć plastikiem, bo się będzie ścierała.
Niczego nie poleruj. Ślad zostanie, ale będzie lepiej wyglądać niż teraz.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 12:07:00 przez kwaku85
[#5] Re: Sposób na naprawe obudowy Amigi 500

@kwaku85, post #4

Dobra pokombinuje z tą obudową.
Co do śrubek to jest oryginalna od obudowy.
Stało się po prostu moja nieuwaga i tyle.
Tu nie ma nic wspólnego z tym czy mam zdolności zręcznościowe tudzież podobne czy też nie.
Czysty przypadek tyle w temacie.
[#6] Re: Sposób na naprawe obudowy Amigi 500

@skofrant, post #5

Szkoda, że zrobiła dziurka. Ja miałem podobnie z C-64, ale na szczęście zrobiło się tylko uwypuklenie. Wystarczyło wykręcić śrubkę (moja też była fabryczna tyle, że zamieniłem dwie różnego typu) i przedmiotem wykonanym z równie twardego plastiku, delikatnie, ale stanowczo :) wcisnąć wybrzuszenie.

Jak masz już dziurkę to będzie trudniej, ale możesz spróbować, może się trochę zasklepi jak wciśniesz wybrzuszenie.
[#7] Re: Sposób na naprawe obudowy Amigi 500

@Duracel, post #6

Mam taki egzemplarz obudowy A500, że oprócz kilku wybrzuszeń po wkrętach jeszcze kreatywność twórcza kazała komuś obudowę śmignąć lakierem bezbarwnym, prawdopodobnie aby zachować żółtaczkę w doskonałym stanie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to całą zmatować i przemalować u lakiernika na czarny półmat, bo klawisze, są tam takie żółciutkie, że razem to nieźle będzie wyglądało.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem