[#31] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@xtro, post #29

Prześpij się... Poczytaj o tej furii ... Na spokojnie jeszcze raz podejdź do tematu ... Mnie w wielu wypadkach pomaga:) "przespanie" się z problemem.
[#32] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@TechNineWonder, post #30

Ok Panowie, przeszedłem się z Psem na spacer, przemyślałem sprawę, za cienki jestem i za nerwowy... robię dyskietkę z sysinfo by sprawdzić raz jeszcze czy karta się widzi i już definitywnie rezygnuję z dalszej zabawy... szkoda mi czasu i nerwów. Celem zakupu było przede wszystkim by chodził mi TEN SYSTEM co mam go TERAZ NA DYSKU bo za dużo spędziłem czasu by mieć tam wszystkie narzędzia pod Deluxe Video 3 z którego korzystam, teraz okaże się , że może i nakupuje kabli i przejściówek/kart i się dysk zobaczy, ale za cholerę nie będę mógł przekopiować obecnego HD 1:1... dziękuję za taką zabawę... za dużo spędziłem czasu nad konfigiem HD do pracy, jurto karta trafia na allegro - nie mam czasu na pierniczenie się z pierdylion możliwości konfiguracji. Nie po to mam Amigę. Trudno... stracę na tym, ale kupi ktoś kto będzie się umiał tym zająć dla sportu chociażby, albo ma na stanie dużo możliwości kabelków, HD , CF i innych bez potrzeby loterii kupowania. Tyle z mojej strony, naprawdę się dziś psychicznie już tym wymęczyłem. Zostaję więc Amigowcem z aktualnym konfigiem jak w podpisie...

Dzięki za poświęcony czas i sory , że się Amipoddałem z Furią... nie mam już sił na to za stary jestem... Ma działać... A stary konfig działa.
[#33] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@xtro, post #32

Kto tu kogo wyprowadził na spacer...

Instalacja Furii
[#34] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@xtro, post #32

Gdybyś miał trochę cierpliwości, to po Wielkanocy będę dysponował odrobiną czasu by Ci pomóc fizycznie... obadać "co i jak", a nawet podmienić moją furię z twoją... ja tam mam masę kabelków i przejściówek. W razie czego to bym Ci za przysłowiowego browara sopiował cały dysk na SD cz CF.
Ale widzę że chyba jesteś "raptus" więc zrobisz jak uważasz.

Pozdrawiam, (jak na dzień dzisiejszy) z Kostaryki.
[#35] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@xtro, post #32

Nie bawiłem się w to, ale czy zakupy przez net nie podlegają możliwości zwrotu przez tydzień czy dwa? Bez podawania przyczyny. Może lepiej tak niż chrzanić się z alle.
[#36] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@xtro, post #32

Daaaaj mu szansę! Daaaaaj mu szansę!! :)

Xtro, spokojnie, ledwie zacząłeś a już chcesz rezygnować. Furia daje dużego kopa sześćsetce, dlatego osobiście uważam, że powinieneś ochłonąć i jeszcze raz na spokojnie podejść do tematu. Olej zwykłe dyski HD, to nie PC. Z kartami CF tez bywa różnie przy furii. Najlepszym rozwiązaniem, moim zdaniem, jest zakup adaptera na karty SD, za jakieś 40 złotych polskich na allegro i do tego dokupienie tej kątóweczki, którą już chciałeś kupić. O ile sama kątówka nie jest wymagana, to posiada ona bufor umożliwiający pracę diody wskazującej działanie dysku. Niestety ja zakupiłem sobie tanią zwykłą tasiemkę i obecnie dioda świeci cały czas. Jest to wada tego adaptera SD (inne poziomy napięć).
Karty SD są tanie i w zasadzie jakiej nie kupisz- będzie działało. Za komunikację odpowiada właśnie wspomniany adapter i masz gdzieś jaką kartę kupisz. Małe, nie żre prądu z płyty i wygodne.

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 06:56:22 przez kwaku85

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 06:57:07 przez kwaku85

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 06:59:05 przez kwaku85
[#37] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@kwaku85, post #36

A ja sobie dziś włączyłem A600 A6095 i nic więcej mi nie trzeba... Wiem , że jestem raptus, to z wiekiem przychodzi, brak cierpliwości. Ale naprawdę nie chce mi się. Dziś sobie dałem spokój z kartą , może wieczorem ją wsadzę i potestuję z dyskietki sysinfo. Ale nie chce mi się już bawić w wieczne konfigurowanie. I tak na Amidze robię dużo rzeczy, ale w większości na szybkiej emulacji.

Nie będę karty odsyłał bo to przecież nie wina Lohtarka... znam przepisy, ale to mała produkcja i każda taka akcja to straty. Niech będzie , że moje. Wicie , ja z wiekiem robię się coraz bardziej tumiwisiczny... Postanowiłem pozbyć się karty i tak zrobię, nie będę kombinował z kablami , ani Was fizycznie angażował. Kiedyś może sobie kupię V.2 jeśli będzie dostępny. Prawda jest taka , że czy z furią czy bez na tej Amidze będę robił dokładnie to samo.

Ba powiem więcej. Moje wczorajsze doświadczenia przekonały mnie , że i monitora do którego kupiłem konwerter Pal-Vga nie będą zmieniał. Zostanie mój Philips LCD TV. Do niego podpięta Amiga i PC. Odsprzedam oba sprzęty chętnemu młodszemu mentalnie odemnie.

Na pocieszenie powiem, że A600 z 10,5 MB nawet na 68k jest dla mnie i tak fajnym kompem. Jest dobrze jak jest. Niech se ktoś kupi odemnie tę kartę cierpliwszy i ma ją taniej. Nawet z gratisem w formie konwertera. Niepotrzebnie ruszałem coś co dobrze działa i jest postawione akuratnie do potrzeby.

Także dzięki za porady, za chęci pomocy. Może kiedyś wrócę do A1200 tam jest prościej bo jest złacze i nie trzeba tyle się gimnastykować. Na tę chwilę zostawiam co jest bo mam inne tematy do przerabiania, a to mnie za bardzo angażuje bo i też lubię dłubać przy ami nie da się ukryć - to nie samo zniechęcenie.... po prostu za dużo czasu bym siedział...

A teraz na tapecie będzie sampler bo faktycznie chcę podcasta robić ale tak na full na Amidze.
[#38] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@xtro, post #2

A tak sobie teraz pomyślałem może to kwestia customowego romu. Kick 3.9 zrobiony mi ongiś przez Raf'a pod procek 68k0 ?


Ja bym użył oryginalnego kicka z scsi.device w wersji 43.45 z aminetu (z oryginalnymi z systemu 3.5 i 3.9 miałem problemy), bo nie wiadomo co siedzi w jego kicku siedzi. Może są jakieś ficzery pod jego karte, a biblioteki bez optymalizacji dla 68020, tylko dla 68000?
[#39] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #38

Dlatego wspomniałem że można wgrać inny rom do pamięci furii i tak ją przetestować pod kontrolą jednego z oryginalnych kicków.
Ja aktualnie mam kick 3.1 od Cloanto, ale z oryginalnym 3.1 furia też sprawuje się poprawnie. Oba kicki sprawdziłem fizycznie podmieniając kości na płycie. A kickstarty udało mi się podmienić w furii w postaci plików rom od kick 1.3 w zwyż i furia też działała.
W sumie to jestem z Furii bardzo zadowolony, ale w domu czeka już vampir... ciekawe co z nim nie będzie chciało działać...
[#40] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@PWS, post #39

Dobra koledzy , dziękuję za wszelką pomoc i dobrą wolę oraz zachęty. Jak już pisałem, nie mam tyle czasu na zabawę z kartą. Wystawiłem aukcję Allegro (będzie wieczorem po 22.00) - SMACZNEGO. Stracę parę zł. Wiem... Ale po prostu za jakiś czas jak będzie normalnie dostępna kupię V.2.

Przepraszam jeśli kogoś zawiodłem.

Amiga daje mi wiele radości, ale nie stać mnie teraz by eksperymentować. Niech trafi w łapki bardziej przygotowanego technicznie i sprzętowo użytkownika. U mnie będzie leżeć.

Zapiąłem jeszcze raz na procek - poszło już ciut luźniej - po prostu nówka "się za ciasna była dziewiczo"... Wystartowałem system dysk... i tyle. Jak pisałem nie mam pewności i po korespondencji z Borisem jeszcze mniej czy da się z mojego HD wystartować. Furia jest po prostu za szybka. A może to być przecież kabelek, rom, czy np. brak czytnika tudzież buforowanej przelotki. Nie będę teraz kupował wszystkiego po kolei. Dziękuję też za deklarację koledze których chciał tu bardziej osobiście pomóc. Podjąłem decyzję i poskładałem z powrotem wszystko co tak ładnie działa na 6095.. Jest ok i fajnie mi to chodzi... a gierek i tak nie uruchamiam... jedynie czasem Imagine i tu by się przydało... ale... zobaczymy... może V.2 za jakiś czas. Jeszcze raz dzięki wielkie wszystkim dobrym ludziom!
[#41] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@xtro, post #40

Wywal copa , olej śmietnik , odeślij lotharkowi dołącz mu
Laurkę z pozdrowieniami " niech się wali"
[#42] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@AmigaMan71, post #41

Nie no bez przesady , a co tu chop winien?

To raczej ja jestem elektronicznie za słabo przygotowany ze sprzętem... Myślałem, że będzie Plug and Play jak Rafowa 6095.... a miałem jedynie wkurf cały dzień...

Jak pisałem wyżej - nie po to pracuję nadal na Amidze by się denerwować. Niech przypadnie w udziale komuś kto ma więcej cierpliwości. Nie lubię jak coś leży w pudełku... a też nie jestem z typu sam pies kości nie zje i drugiemu nie da, niech ktoś se taniej odkupi...

No z dyskietek chodzi... i sie nawet testuje znaczy ja coś nie umiem...



Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 18:36:51 przez xtro
[#43] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@xtro, post #42

O jakby ktoś chciał to tu jest aukcja: link


Nie podaję w wątku ciekawostki aukcyjne bo znów mnie osabaczą, że się reklamuje czy coś...
[#44] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@xtro, post #43

Nie bardzo rozumiem, że "dysk nie zdąża się rozkręcić", przecież gdy już się rozkręci po ciepłym resecie powinien już normalnie bootować?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 22:31:04 przez Jacques
[#45] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@Jacques, post #44

No ja też tego nie rozumiem do końca bo za słaby jestem z elektroniki, ale tak mniej więcej mi to wytłumaczono, że coś tam jest za szybkie w karcie i się przy KAŻDYM restarcie nie dąży zgłosić.

Może ktoś to lepiej wytłumaczyć koledze, bo ja czuję się zakłopotany.

W każdym razie chodzi o jakieś opóźnienie czegośtam. W A1200 ze starszym Kickiem było tak, że po resecie już zaskakuje. W tym przypadku tak nie jest , mój HD po prostu się nie pokazuje w Boot Menu. To zresztą już było kiedyś odnośnie tej karty poruszane lepiej od mojej wiedzy na forum: link

Jak wyżej pisałem: dostałem email od Borisa w którym pisał o tym by kabelek był krótszy, mnie jednak to nie za bardzo przekonuje. U mnie może być kilka przyczyn - mechaniczny HD nie lubiący po prostu się z kartą, za mało prądu, za długi kabel, Kickstart niecustomowy skompilowany przez jednego z forumowiczów na potrzeby mojego kompa. W tej sytuacji musiałbym kupić: kabel, inny kickstart, zasilacz, czytnik CF, SD, a w temacie który podałem widnieje , że raczej to kaprys karty i trzeba mieć na stanie trochę sprzętów do testowania. Nie chce mi się kupować teraz dodatkowych elementów i się bawić. Dlatego wystawiłem w nadziei, że kupi lepszy fachowiec, mniejsza że stracę na tym ciut kasy, niech weźmie ktoś co ma korzystać z tego dobrodziejstwa przyspieszenia. Parę lat temu pewnie bym się jak większość tu forumowiczów zagłębiał i bawił, ale z wiekiem coraz mniej mi się chce - coraz częściej podchodzę : MA DZIAŁAĆ i już.. nie chce mi się po prostu teraz czekać na zamówione dodatkowe elementy etc. Pewnie wielu z forumowiczów zawiodłem takim podejściem, ale po prostu mnie coraz częściej denerwuje , że miast korzystać muszę kombinować by skorzystać...

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 23:09:14 przez xtro
[#46] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@xtro, post #45

Mnie się wydaje, że to wina tego custom roma... ale z takim podejściem to musisz przerzucić się na produkty Apple

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 23:13:26 przez tbone
[#47] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@tbone, post #46

Nie no bez przesady. Z Amigi korzystam nadal w jednym studio, ta którą sobie zostawiłem, po prostu ma działać. Powiem więcej z A6095 i tym HD konfiguracja jest idealna. Chciałem turbo nie koniecznie najszybsze stąd pomysł - kupić Furię. Ale przyznaję: ostatnimi czasy nawet do Ami brakuje mi cierpliwości - nieuchronnie zmierzam do 50-tki... Ale obecnie np. cierpliwie rozgryzam konfig swojego pudełeczka android box by chodził jako klasyk i coraz lepiej to jest skonfigurowane. Ale to nie wymaga kręcenia w sprzęcie. Ja po prostu obawiam się , że tak przekładając zrobię sobie z tą Ami taki bigos jak zrobiłem 2 lata wstecz z moją A1200. W końcu przeskoczyła iskra i było po zabawie, a sprzęt przetrwał długie lata... moment nieuwagi, a z wiekiem przy takich detalach o to coraz łatwiej. Dobra - dość usprawiedliwiania, jeszcze niejedną fajną rzecz na Ami wykonam i to bez turbo. Ostatecznie nie uruchomię LW , ale Imagine jednak chodzi.

Poza tym proszę: teraz też jest fajnie... muszę dokupić drugi mega chip z zegarem koniecznie...



Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 23:34:59 przez xtro
[#48] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@AmigaMan71, post #41

Nie ma to jak wypowiedź na poziomie... poprostu kwiat-narodu... rąsie odpadają...
[#49] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@PWS, post #48

Jestem ciekaw czy AmigaMan71 powiedziałby coś takiego prosto w twarz Lotharkowi
Zorientowani wiedzą o co chodzi
[#50] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@tbone, post #49

???



Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 16:32:27 przez xtro
[#51] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@tbone, post #49

Po co, pewnie to kolejny sfrustrowany nabywca w stylu - nie przeczytałem wcześniej co kupuję, teraz nie działa tak jak chciałem/nie umiem podłączyć, więc to wina tuska, a sorki, Lotharka.
[#52] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@xtro, post #50

To jakiś fotomontaż, czy faktycznie ktoś tak "przykoksił"?
[#53] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@KM, post #52

To pewnie Synthol.
[#54] Re: Problem... Normanie dostanę FURII i to FPU...

@Daclaw, post #53

To pewnie Synthol.


Śliczne imię
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem