[#1] Wykrywanie DF1
Witam
Jak amiga wykrywa DF1?
Chodzi o pustą stację bez dyskietki. Jest w stanie taką wykryć?
Kick 3.1 albo 1.3.

Zrobiłem sobie emulator, podłączyłem go jako DF1 (_sel1), do tego na tej samej taśmie jest oryginalna stacja amigi (_sel0). Jeżeli "włożę" dyskietki to jest wszystko OK, jest wykrywane df1 i df0, można bootować z obydwu czy kopiować z jednej do drugiej.

Przy pustych stacjach wykrywane jest tylko df0. Sprawdzałem analizatorem _chng i _rdy i dla obydwu stacji są generowane tak samo. _rdy jest cały czas hi, _chng jest LO kiedy _sel0 lub _sel1 jest LO.

Coś przegapiłem?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 22:35:59 przez piotr_go
[#2] Re: Wykrywanie DF1

@piotr_go, post #1

Sam dokładnie nie wiem ale polecam przestudiowanie

link

oraz szczegóły działania trackdisk.device - jest opis na necie.
[#3] Re: Wykrywanie DF1

@pong777, post #2

Z tego co widzę tam jest tylko jak oprogramować sprzęt, mnie interesuje jak Kickstart wykrywa DF1.
[#4] Re: Wykrywanie DF1

@piotr_go, post #3

Z czujnika wsadzonej dyskietki...
[#5] Re: Wykrywanie DF1

@zmiennik, post #4

DF0, DF1 wyjęte dyskietki. Kickstart wykrywa tylko DF0. Czemu?


_sel1 tylko w tym miejscu robi się LO

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 23:49:09 przez piotr_go
[#6] Re: Wykrywanie DF1

@piotr_go, post #1

W jakim sensie DF1: nie jest wykrywane? Nie ma na blacie, czy w systemie? Jest w bootmenu albo po wydaniu polecenia info?
[#7] Re: Wykrywanie DF1

@sanjyuubi, post #6

Nie ma w bootmenu.
Chyba znalazłem co jest nie tak, upewnię się i dam znać.
[#8] Re: Wykrywanie DF1

@piotr_go, post #7

Nie, fałszywy alarm, nadal nie wiem co jest nie tak.
[#9] Re: Wykrywanie DF1

@piotr_go, post #8

Nie jestem pewien, ale w A3000 df1 pojawialo się w boot menu. No ale to A3000.
[#10] Re: Wykrywanie DF1

@piotr_go, post #8

[#11] Re: Wykrywanie DF1

@piotr_go, post #8

W jakimś numerze MA jest to super opisane, jak znajdę, w którym to tu napiszę.

Głównie chodzi o to: kikstart wykrywa stacje w taki sposób:

przy sygnale MTR1 w stanie wysokim, podawana jest sekwencja zerojedynkowa na sygnał SEL1 i kikstart czeka na odpowiedź sygnałem READY.
Jeżeli w odpowiedzi otrzyma same zera, to jest stacja DD 880kB jeżeli otrzyma "AAA" to jest stacja HD 1760kB. Jeszcze jest kilka możliwości innych stacji jak 5 1/4 cala DD i HD itp.

Jeśli w odpowiedzi na sygnał SEL1 przy MTR1 w stanie wysokim na sygnale READY jest stan wysoki lub sekwencja niezrozumiała dla kikstartu, to stacja nie zostanie dodana.

Dotyczy to wszystkich stacji.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 07:40:08 przez jarob
[#12] Re: Wykrywanie DF1

@jarob, post #11

To opisane jest w linku ktory podalem

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 08:08:37 przez Norbert
[#13] Re: Wykrywanie DF1

@Norbert, post #12

Dzięki wszystkim za pomoc.
Widzę że sugerowanie się oryginalną stacją to był zły pomysł, znalazłem inną ale z rozwaloną głowicą, ustawiłem na df1 i sygnały wyglądają inaczej (_chng i _rdy niskie).
Zrobiłem tak samo u siebie i teraz wykrywa tak jak trzeba.

_chng,_rdy,_sel0,_sel1 (motor HI)
[#14] Re: Wykrywanie DF1

@jarob, post #11

Może chodzić o artykuł "Napęd HD w Amidze" z Magazynu Amiga 5/1995, strona 10-11.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem