kategoria: A600
[#1] A600 nie działa mysz w osi Y
Hej, mam problem z działaniem myszy w osi Y, na mojej A600. Testowałem różne myszy, niestety żanda nie działa. Myślałem, też ze może być problem z zasilaczem, jednak na tym samym zasilaczu A1200 działa perfekcyjnie.

Więc pomyślałem, że trzeba będzie polutować. Zerknąłem na schematy i wygląda na to, że dobrym pomysłem moze byc wymiana 74LS157.

Czy macie jakieś inne/lepsze pomysły?
[#2] Re: A600 nie działa mysz w osi Y

@Mir3k, post #1

Proponuje podłączyć do portu myszki joysticka i jakimś testerem sprawdzić czy wszystkie piny kierunkowe portu reagują ( chyba Systinfo można sprawdzić).
[#3] Re: A600 nie działa mysz w osi Y

@Mir3k, post #1

Niedawno taką sytuację naprawiał w mojej A600 kolega @Alt_. Polecam go zapytać.
[#4] Re: A600 nie działa mysz w osi Y

@Mir3k, post #1

A testowałeś te myszy na innych Amigach? Może uszkodzony jest CIA w tej Amidze albo np. gniazdo?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 12:40:12 przez misiek2
[#5] Re: A600 nie działa mysz w osi Y

@misiek2, post #4

Myszy są na pewno sprawne.
[#6] Re: A600 nie działa mysz w osi Y

@Mir3k, post #1

Miałem podobny problem ... nie działały góra i w lewo.
elektronika i podzespoły aż do CIA były ok.
o dziwo wymieniłem DB9 i pomogło.
[#7] Re: A600 nie działa mysz w osi Y

@Mir3k, post #1

Też tak miałem, z tą różnicą że mysz mi głupiała z zaskoczenia w X i Y.
Gruntowne czyszczenie DB 9 pomogło.
Warto spróbować/
[#8] Re: A600 nie działa mysz w osi Y

@viger, post #6

Przelutowałem DB9.

Nie działa :(

Co dalej zrobić?
W przypadku joya, nie działa góra i lewo.
[#9] Re: A600 nie działa mysz w osi Y

@Mir3k, post #8

Hmmm może warto przeczyszczyć Paule ?
[wyróżniony] [#10] Re: A600 nie działa mysz w osi Y

@Mir3k, post #8

W przypadku joya, nie działa góra i lewo.


Zgadzało by się. To są "kierunki", którymi mysz daje znać Amidze o ruchu w pionie.
Z tego co kojarzę to pin 1 i 3 DB9:

Przed 74LS157 jest pull-up do napięcia zasilania. W momencie wychylenia joy'a w górę i lewo na raz, na wejściach 1A i 1B powinien się pojawić stan niski. Jeżeli się pojawia to sprawdź co jest na wyjściu 1Y.
[#11] Re: A600 nie działa mysz w osi Y

@tbone, post #10

Wielkie dzięki, za pomoc, zrestartowałem ami, sprawdziłem na mierniku, 1A i 1B stan niski. Okazało się, że działa. Nie wiem co było problemem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem