[#1] Jaki pendrive do Gotek Cortex?
Mam Goteka z oprogramowaniem Cortex. Chciałbym kupić do niego sobie jakiegoś pendriva malutkiego, najchętniej coś w stylu Goodram Piccolo.
Generalnie wymaganie mam, żeby był mały i nie wystawał bardzo, no i żeby był względnie tani, stąd ten przykład.
Pojemność może być dowolna, większość i tak jest aż za duża do celów użycia w Goteku.
Pytanie zadaję dlatego, że mam w domu z 5-6 różnych pendrive'ów starszych, nowszych, większych, mniejszych, a z Gotekiem działa mi tylko jeden jedyny Kingston 2GB. Reszta nie działa. No i nie chcę kupować w ciemno, więc może ktoś, kto używa małego gabarytowo pendriva z Gotekiem z Cortexem podpowie co będzie działać na 100%.
[#2] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@Mq, post #1

Ja mam dwa noname i działają. Pewnie zależy jak trafisz.
[#3] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@AD99, post #2

To, że zależy jak trafisz to ja wiem, bo przecież napisałem, że mam kilka pendrive'ów i tylko jeden trafiłem że działa. Pytam konkretnie, o jakiś choćby jeden przykład co zadziała, żeby nie kupować w ciemno. Czyli pytam kogoś kto trafił i WIE.
[#4] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@Mq, post #1

Sprawdzałeś system plików na pendrive? FAT/FAT32/NTFS, może dlatego Cortex ich nie widzi.
[#5] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@Adinfo, post #4

Niestety, nie jest to tak trywialna kwestia...

Wracając do sprawdzonych pen'ków to działają mi takie:
- Kingston 32GB DT micro:

- Sandisk Cruzer Edge 4GB (8GB nie działał):

Rozebrałem go do samego czerwonego "wkładu".

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 15:43:18 przez tbone
[#6] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@Adinfo, post #4

Nie, to nie tego kwestia. Wszystko to wiem, pendrive'y świeżo formatowane na fat32, wrzucony selector i jakiś jeden adf do testu. Wszystkie sprawdzałem identycznie i wiem na pewno, że to wina penów a nie moja
Oprogramowanie cortexa ma to do siebie, że nie współpracuje ze wszystkimi pendrivami i jest to ogólnie wiadome. Ten sam gotek z hxc działał by z dowolnym penem. No ale ja mam cortexa i na razie chcę go mieć, tylko chcę jakiś dyskretny pen, bo ten jeden jedyny kingston, który mi działa jest po pierwsze strasznie wielki, a po drugie cały czas miga diodą, no i te dwie rzeczy mnie drażnią. Chcę coś małego i dyskretnego, ale ponieważ mam kilka niedziałających penów, więc pytam kto co używa, żeby mieć jakieś gotowe sugestie.
[#7] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@Mq, post #6

Ten model Micro co wkleiłem powyżej jest w miarę subtelny. Niestety "trochę" miejsca się w nim marnuje
[#8] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@tbone, post #7

O dzięki, fajny ten kingston 32GB, tylko właśnie szukam i nigdzie go znaleźć nie mogę... Są takie same 16GB, ale to już może właśnie nie pójść znowu. Chyba że wezmę na plecy Amigę i pojadę do mediamarktu
[#9] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@Mq, post #6

Mam goteka cortex i powiem szczerze że nie trafiłem jeszcze na pena, który by nie działał a używałem różnych, od noname`ów po SanDiski i Corsairy Voyagery.
[#10] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@Mq, post #8

Zauważyłem jeszcze, że czasami z wiersza poleceń Windows uruchomienie diskpart i wybranie partycji z pendrive (select disk -> select partition) -> usunięcie jej i założenie na nowo jako podstawowej + format FAT32 powodowało, że Gotek widział taki nośnik, próbowałem też zmniejszać rozmiar zakładanej partycji np. do 2 lub 4GB, w pewnych przypadkach to pomagało. Akurat na ten moment nie mam Goteka z Cortexem, tylko po aktualizacji do HxC aby to przetestować.
[#11] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@Adinfo, post #10

Pomyślałem że dobry pomysł z tym diskpart. Spróbowałem jednak na jednym pendrivie PRETEC 8GB i nie pomogło niestety.
Taki to pen:
[#12] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@Mq, post #11

Uzupełniając temat, nie działają mi jeszcze jakieś trzy nonamy stare małe 32MB, 512MB i jeden większy 4GB. Jedyny który mi natomiast działa w pełni przetestowany i ok, to Kingston DataTraveler 2GB taki:


Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 19:48:50 przez Mq
[#13] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@Mq, post #12

O i jeszcze co ciekawe działa np. taki oto czytnik kart pamięci jak na poniższym zdjęciu. Czytnik kupiłem kiedyś na znanym portalu za kwotę bodajże 2-3zł, teraz wsadziłem do niego kartę micro sd noname i w tym zestawie wszystko śmiga elegancko
[#14] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@Mq, post #13

Generalnie Goteki z softem Cortex mają takie problemy. Po przeflashowaniu na HxC ten sam egzemplarz łyka praktycznie dowolny pendrive byleby w FAT/FAT32.

U siebie używam SanDisk Cruzer Switch 8 GB *24450B końcówka numeru.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 21:19:31 przez pong777
[#15] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@pong777, post #14

Wiadomym jest, że są tego typu problemy, stąd założyłem ten wątek, żeby się ludzie wypowiedzieli na temat jakichś chociaż kilku popularnych obecnie pendrive'ów, których używają i działają z oprogramowaniem Cortex. Fajnie, że kilka osób odpowiedziało rzeczowo, pojawiło się już kilka konkretnych modeli penów, które działają, a które nie, więc jak ktoś będzie w przyszłości szukał co kupić, to może zajrzeć do tego wątku. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jak się komuś będzie chciało sprawdzić jakieś peny, to proszę wrzucać kolejne informacje.

W poście nr 5 padł przykładowy działający pendrive Kingston 32GB DT micro.
W necie natknąłem się też na filmik niezwiązany z tematem, ale w filmiku wypatrzyłem, że ktoś używał taki sam Kingston 8GB i na filmiku działał.
Obecnie znalazłem ten model pena tylko w wersji 16GB, a ponieważ 32GB działa, 8GB też działa, to zaryzykowałem dedukcję, że 16GB też będzie działał i go sobie zamówiłem. Jak przyjdzie to potwierdzę tutaj czy rzeczywiście działa.
[#16] Re: Jaki pendrive do Gotek Cortex?

@Mq, post #15

Właśnie przyszedł pendrive Kingston 16GB DT micro. Przetestowałem, potwierdzam, że działa z Gotekiem z Cortexem.
Czyli taki oto:


Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 13:05:34 przez Mq
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem