[#1] Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA
Próbowałem przeglądać te tematy o CF na PCMCIA, bo jest ich trochę, ale nie znalazłem nurtującego mnie zagadnienia.

Mam A1200 i A600.
Na A1200 działa bez problemu moja karta CF 4GB na PCMCIA.
Wkładam tę samą kartę, z tym samym czytnikiem do A600 i karta jest widoczna, ale w nazwach plików i katalogów są krzaczki.

Czy może być to objaw źle zainstalowanego fat95? Bo chyba instalowałem różne wersje językowe, przerażony, ze 2xklik nie wywoływał żadnego GUI przy instalacji
- a jeżeli tak, to jak to odkręcić?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 18:54:11 przez zmiennik
[wyróżniony] [#2] Re: Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA

@zmiennik, post #1

Fat95 ciężko źle zainstalować. To tylko przegranie pliku do L:

Może masz różne mountlisty czy compactflash.device w obu komputerach.

Najlepszym testem byłoby odpalenie na obu komputerów dyskietki z fat95, mountlistą i .device
Jeśli zadziała na a600 to znaczy ze coś masz namieszane w systemie.

Mogę zrobić ci taka dyskietke/obraz
[#3] Re: Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA

@Norbert, post #2

Z tego co piszesz, mógłbym równie dobrze przegrać z A1200 pliki CF0, compactflash.device i fat95 na dyskietkę i przegrać je na A600 zastępując te co tam siedzą.

Spróbuję przy okazji i dam znać.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 19:20:48 przez zmiennik
[#4] Re: Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA

@zmiennik, post #3

Uruchom A600 bez s-s i podmontuj cf0:
Sprawdź jak będzie .
Czy wielkość karty cf jest poprawnie rozpoznane na a600?

Czy na obu amigach jest ten sam kick ?
[#5] Re: Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA

@Norbert, post #4

Ok, zaraz jakoś sprawdzę, bez s-s i wielkość.

kicki się różnią, A1200 ma 3.0, A600 ma 3.1

aha, system plików też się chyba różni
czy w takim razie przegrywanie mountlisty ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 19:29:03 przez zmiennik
[#6] Re: Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA

@zmiennik, post #5

Gdy coś na jednym działa a na drugim nie, to zaczynam od korzystania z tych samych plików.
[#7] Re: Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA

@Norbert, post #6

Czeski film. Teraz już nie widzę CF na A600 w ogóle... a ostatnim razem było widać normalnie.
Co więcej, karta wsadzona do A1200 pokazuje teraz na niej krzaczki pod PC to samo, postanowiłem użyć diskpart pod win7 i clean all.
No i po wyczyszczeniu pod A1200 widać ją normalnie, pod A600 dalej nie.

Przegrałem 3 pliki z A1200 na dyskietkę:
compactflash.device
CF0
fat95

poprzegrywałem odpowiednio do:
devs
devs/dosdrivers
L

o czyms zapomniałem ? a może jakieś zimne luty...
[#8] Re: Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA

@zmiennik, post #7

A może masz problem z gniazdem PCMCIA a tej A600?
[#9] Re: Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA

@zmiennik, post #7

Można by spróbować zainstalować WB na karcie CF w A600 i wtedy będzie wiadomo czy gniazdo PCMCIA jest OK.
[#10] Re: Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA

@Marcin74, post #9

jak się do tego zabrać?
bo patrzyłem na luty od tylu to ładnie wyglądają OK

swoją drogą, wyczytałem gdzieś, że a600 są jakieś wybredne jeżeli chodzi o cf... ale nie wiem czy to prawda? Przydała by się informacja czy komuś działa tam 4GB, bo tylko taką mam... (no i kwiatki też, ale ich nawet nie wsadzam, bo nikomu nie działają)
[#11] Re: Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA

@zmiennik, post #10

A jaką masz tą kartę CF, której używasz?
[#12] Re: Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA

@Marcin74, post #11

Sandisk Extreme III 4GB, ale nie wiem czy oryginał... W każdym bądź razie w A1200 działa bez problemu.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 00:12:02 przez zmiennik
[#13] Re: Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA

@zmiennik, post #12

Przygotuj dyskietkę Install 3.0 z obsługa CF. Odpal z niej Ami skasuj istniejące partycje, załuż nowe i sformatuj tą kartę a później zainstaluj WB na niej. Jeśli wszystko się uda to znaczy, że winny był system plików na karcie CF. Jeśli się nie uda to znaczy, że winny jest port PCMCIA w A600. Opisy instalacji WB na kartach CF znajdziesz w necie.
[#14] Re: Krzaki zamiast nazw na CF PCMCIA

@zmiennik, post #12

Mam 2 takie karty: jedna jako dysk w złączu IDE, druga w złączu PCMCIA i w obu tych przypadkach działają znakomicie 😀
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem