kategoria: A500
[#1] 2MB MICRO-LUC Jak podłączyć
Witam, mam problem z podłączeniem rozszerzenia pamięci 1.8 MB/ 2.0MB.
Udało mi się dorwać takie rozszerzenie ale stan był jako nie znany, po niżej wstawiam linki do zdjęć tego co mi przysłał sprzedający. Ostatnie to wydaje mi się że jest to Bootselector ale nie jestem pewny.
link
link
link
link
link

Jak widać na drugim zdjęciu w prawym dolnym rogu jest przecięta ścieżka i nie wiem czy tak ma być. Nie wiem gdzie podłączyć odlutowany przewód. Pamięć po włożeniu nie jest w ogóle wykrywana, lecz zegar Amiga wykrywa.

Teraz zdjęcia płytki którą dostałem razem z tym

link
link

Każda pomoc jest mile widziana. Mi niestety nie udało się znaleźć na temat tego rozszerzenia nic w internecie.
Z góry dziękuję za pomoc.
[#2] Re: 2MB MICRO-LUC Jak podłączyć

@basto, post #1

Forum ppa.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 19:15:49 przez Norbert
[#3] Re: 2MB MICRO-LUC Jak podłączyć

@Norbert, post #2

Czytałem ten wątek lecz z niego nic nie wynika i nie ma opisu gdzie podłączyć odlutowany przewód. Dodatkowo autor tematu nie posiadał dodatkowej płytki a ja ją posiadam lecz nie wiem gdzie podłączyć przewód.
[#4] Re: 2MB MICRO-LUC Jak podłączyć

@basto, post #3

Nie wiem czy to pomoże bo mam inna pamięć 2 mega, ale w graffiti na moim koncie są zdjęcia adaptera pod Garym i kabli z niego wychodzących.
[#5] Re: 2MB MICRO-LUC Jak podłączyć

@nostrum666, post #4

Dziękuję za zainteresowanie, lecz widzę że Twoja płytka jest fajnie rozpisana i widać czarno na białym gdzie podłączyć pod płytę główną.
[#6] Re: 2MB MICRO-LUC Jak podłączyć

@basto, post #5

Widzę że na temat tego rozszerzenia jest jakieś tabu, ponieważ nigdzie nic nie można znaleźć.
Chyba zostanie jako unikatowy eksponat. A gdyby jednak ktoś miał jakiś pomysł jak to podłączyć będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.
[#7] Re: 2MB MICRO-LUC Jak podłączyć

@basto, post #6

Jeśli ten kabelek ma iść do tego rozszerzenia, to generalnie powinieneś być to w stanie sam wysledzić. Potrzebujesz miernik ciągłości obwodów i diagram wyprowadzeń kości pamięci. No i opis złącza Amigi. Najpierw sprawdź które linie z pamieci idą na linie sygnałowe na złączu. Potem zobacz, które linie z kości zostały, czyli nie idą bezpośrednio na złącze. Obstawiam, że będzie jedna taka linia. I obstawiam, że to do niej powinno się ten kabelek pociągnąć.

Jest jeszcze inna opcja - że to idzie do płyty. W takim razie sprobowałbym rozłączyć zworkę JP2 I kabelek przylutować do środkowego pada. W takim wypadku odpowiadałby on za dodatkowe rozróżnienie chip-slow. Mam tak u siebie, aczkolwiek rozszerzenie jest inne.

To oczywiście wszystko teoretyzowanie, ale na tyle bezpieczne, że można spróbować. Zwłaszcza pierwsze. Jak znajdziesz taką "slepą" linię to może akurat to będzie to? Niczego nie popsujesz.
[#8] Re: 2MB MICRO-LUC Jak podłączyć

@perinoid, post #7

To teoria poparta praktyką. Te rozszerzenia właśnie w ten sposób działały. Mogły się różnić zasadniczym wykonaniem generatora dodatkowych sygnałów CAS bodajże (np. kilka bramek, albo jeden pld) ale do każdego na wejście było potrzebne to samo i na wyjście wychodziło to samo.
[#9] Re: 2MB MICRO-LUC Jak podłączyć

@abcdef, post #8

Witam w moje ręce wpadło takie właśnie takie rozszerzenie kabelek jest podłączony do Jp2 który znajduje się przy ROM-ie wszystkie 3 piny powinny być rozlutowane a kabelek jest podłączony do środkowego pinu połączenia z pamięcią w slocie nie ma. Rozszerzenie znajduje się na płycie Rev 8A.1
[#10] Re: 2MB MICRO-LUC Jak podłączyć

@JasnySpec, post #9

Ja mam płytę 6A i niestety pamięć nie działa po takim podłączeniu.
Zegar z rozszerzenia działa normalnie.

Dziękuję za dobre chęci. Może znajdzie się ktoś kto ma takie rozszerzenie uruchomione na takiej płycie.
[#11] Re: 2MB MICRO-LUC Jak podłączyć

@basto, post #10

Możliwe, że to rozszerzenie nie zadziała na rev. 6, jeśli jest dedykowane do rev. 8.
[#12] Re: 2MB MICRO-LUC Jak podłączyć

@perinoid, post #11

Wszystko na to wskazuje.
Dziękuję za wszelkie informacje na temat tego nigdzie nie opisanego rozszerzenia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem