kategoria: A600
[#1] A600, problem z klawiaturą
Mam problem z jednym z klawiszy w A600, ale nie wiem czy muszę w tym celu wymieniać membranę. Póki co wyczyściłem membranę, ale to nie pomogło.
Czy jest tu może ktoś z Wrocławia kto miałby czas by udostępnić na chwilę klawiaturę do A600 by sprawdzić czy to na pewno membranę wymienić czy może problem jest z klawiszem lub czym innym?
[#2] Re: A600, problem z klawiaturą

@grxmrx, post #1

1. Przeczyść klawiaturę - jedna z klawiatur do A1200 którą kupiłem jako uszkodzoną po przeczyszczeniu zaczęła działac poprawnie.
2. Możesz naprawić membranę, nie koniecznie kupować, to był polecał jeśli czyszczenie nie pomoże.
[#3] Re: A600, problem z klawiaturą

@grxmrx, post #1

Ja mam niestety za daleko. Natomiast jeśli nie działa tylko jeden klawisz to zapewne to kwestia tylko tego jednego pola - może zamień "młoteczek" z innym klawiszem. Jeśli to by była uszkodzona ścieżka membrany to przestaje działać cały rządek (kolumna klawiszy).
[#4] Re: A600, problem z klawiaturą

@grxmrx, post #1

A podmieniałeś sam młoteczek z innego działającego klawisza? Może gumka do wymiany?

::DUBEL (dopiero wstałem, i nie doczytałem do końca postu Jimmy'ego) ;)

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 10:23:16 przez Tom Rain
[#5] Re: A600, problem z klawiaturą

@Tom Rain, post #4

jimmy, TomRain: Nie podmieniałem, zrobię jak mówicie i zobaczę czy pomogło.
[#6] Re: A600, problem z klawiaturą

@grxmrx, post #5

Jak już sprawdzisz to napisz.
Młoteczkiem poratuję, mogę posłać kilka jak będzie taka potrzeba.OK
[#7] Re: A600, problem z klawiaturą

@Canga, post #6

Wymiana młoteczków nie pomogła.
[#8] Re: A600, problem z klawiaturą

@grxmrx, post #7

Z moich bojów z membraną do A600 pamiętam, że kod klawisza jest ustalany na podstawie przecięcia dwóch linii (w pionie i poziomie). W dokumentacji do A600 (schematach) jest ten diagram przypisania linii pion/poziom do klawiszy. Może zostało jakieś zabrudzenie między warstwami membrany pod tym przyciskiem - choć pisałeś, że membranę wyczyściłeś.
Miałem dwie uszkodzone membrany i tam w obu wypadkach nie działały grupy klawiszy przez co dość prosto było się zorientować o które linie chodzi.
Na uszkodzenie układu to też nie wygląda - chyba wtedy nie działałaby większa liczba klawiszy albo cała klawiatura.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem