kategoria: A4000
[#1] Radeon 9250 5V przeróbka na tylko 5V
Właśnie pomyślnie przerobiłem radeona 9250 teoretycznie 5-cio voltowego na tylko 5-cio voltowego.
pomysł podsuną mi kolega iZi, przeszukałem neta i znalazłem tylko ten opis.
link

Moja karta jest trochę inna ale nie miałem nic do stracenia, koszt takiej karty to 30-50 zł.
Karta sprawdzona w PC działa, zakupiłem stabilizator LM 1084-3.3, dokonałem stosownych pomiarów i podparłem się opisem złącza PCI z wikipedi.
Trochę na pająka ale polutowałem. Po przeróbce karta w pc już się nie uruchamiała , pewnie coś z tymi 3.3V jej mieszało, trochę w stresie ale odpaliłem ją w mediatorze.
Karta ruszyła, pciinfo prawidłowo rozpoznało kartę, sterowniki radeon z pakiet elbox zadziałały. system już działa na radeonie no i mam dodatkowe 95 mb ram.
poniżej kilka fotek karty.

p.s. gdzie znajdę driver rtl8139.device ?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem