kategoria:
[#1] Próbuje to ogarnąć. Bin to hdf
Witam. Mam zrzut obrazu karty w formacie bin, jak można to zmauntować z WinUAE?
Jest jakiś konwerter?
I w drugą stronę. Mam hdf. Jak wypalić go na karcie CF? Czy jak mam większa kartę niż plik hdf, to wszystko będzie OK?
[#2] Re: Próbuje to ogarnąć. Bin to hdf

@Ralpheeck, post #1

Sprawdzałeś, czy tego bin'a nie podmontuje ci jako napęd?
Można montować obrazy płyt pod WinUAE.
[#3] Re: Próbuje to ogarnąć. Bin to hdf

@BULI, post #2

Próbowałem :( Nic z tego.
To może inaczej. Nagram na kartę, i jak zrzucić karte CF do pliku hdf?
[#4] Re: Próbuje to ogarnąć. Bin to hdf

@Ralpheeck, post #3

A to proste jest. W WinUae w zakladce dyski wybierasz add hard drive, nastepnie z rozwijanej listy wybierasz Twoja karte CF i klikasz utworz obraz dysku. Potem tylko nazwa pliku i voila!
[#5] Re: Próbuje to ogarnąć. Bin to hdf

@Ralpheeck, post #1

Z tego co pamiętam, to obraz BIN = HDF - wystarczy zmienić rozszerzenie i normalnie dodać dysk pod WinUAE. Oczywiście musi to być obraz z dyskiem Amigowym, a nie z danymi w formacie FAT/NTFS.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 22:01:56 przez RomanWorkshop
[#6] Re: Próbuje to ogarnąć. Bin to hdf

@RomanWorkshop, post #5

Nie musi.
Aby emulowana Amiga zobaczyła taki obraz należy postępować jak przy podłączeniu pecetowego dysku do Amigi.
Czyli fat95 i MountDos
[#7] Re: Próbuje to ogarnąć. Bin to hdf

@Norbert, post #6

Z tym jest dosyc łatwo. Teraz mam inny problem :(
Chce sobie zainstalować AmigaSYS
http://amigasys.ultimateamiga.co.uk/amiga.html
Na karcie 8 GB. Jak???? Kiedy mountuje ich hdf, to przerabia mi tego hdf, a ja chce zainstalować na obrazie 8gb, albo w prawdziwej amidze na karcie.
[#8] Re: Próbuje to ogarnąć. Bin to hdf

@Ralpheeck, post #7

Ok. Zrobiłem sobie plik w WinUAE 8 GB. Mountuję, razem z Installką wb 3.1, ale w HDTools nie widzi tego dysku :(
Coś pomijam?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem