[#1] RC-FTPD
Witam
Mam pytanie próbuję postawić server FTP Rc-FTPD. Przy uruchomieniu programu.
Pokazuje się komunikat "Unable to bind port Probably trying to start twice.
posiadam klasy mcc_inputtext, lamp.mcc, Nlist.mcc.Wersja bsdsocket.library
4.13.
Prośba o odpowiedź
Z czym związany jest tego typu komunikat systemowy ?


[#2] Re: RC-FTPD

@arkarc, post #1

Zerknij do tego artykułu. Może coś pomoże.

[#3] Re: RC-FTPD

@mailman, post #2

Dziękuję
Czytałem ten artykuł ?

[#4] Re: RC-FTPD

@arkarc, post #1

Z tym, że masz zablokowany port 21 na firewallu, albo uruchomiony inny program który go używa.

[#5] Re: RC-FTPD

@MinisterQ, post #4

Używam AmiTCP.demo poprzez klienta FTP mogę się łączyć przez port 21

[#6] Re: RC-FTPD

@MinisterQ, post #4

Dziękuję znalazłem problem.
W skrypcie startowym "startnet" pakietu amitcp był uruchominy ined;
Po zablokowaniu ruszyło.
Dziękuję wszystkim za Pomoc :o

[#7] Re: RC-FTPD

@arkarc, post #1

Dzisiaj deszczowo, co chyba sprzyja archeologii. Zatem odkopię i ja jeden temat, bo mam następującą zagwózdkę:
RC-FTPd działa mi na RoadShow ale nie chce na AmiTCP. Dostaję komunikat, że ma być "bsdsocket.library 4+". W Libsach mam wersję 3.28 a w sieci nie mogę znaleźć nowszej. Poratuje ktoś?

[Update]
Wygrzebałem gdzieś z czeluści moich archiwów wersję 4.4, ale po odpaleniu AmiTCP zmienia mi automatycznie (w pamięci) na 3.28. W katalogu AmiTCP nie ma takiej biblioteki. Czyżby program miał ją wkompilowaną i tylko z niej korzystał, niezależnie od wrzuconej do Libs?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 16:36:09 przez Umpal
[#8] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #7

Bsdsocket.library to dynamicznie biblioteka. Tworzy ją stos TCP/IP
Jeśli masz taką bibliotekę w libs: to ją wywal.
[#9] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #7

Musisz mieć AmiTCP w wersji od 4.0.
[#10] Re: RC-FTPD

@Norbert, post #8

Po usunięciu burzy mi się RoadShow, że jej nie ma i nie startuje - po przywróceniu idzie. AmiTCP rzeczywiście jej nie potrzebuje, ale RoadShow już tak.
[#11] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #10

Szukam od tamtego czasu jakiejś alternatywy dla RC-FTPd (choć ten jest fajny, ale nie działa z AmiTCP) i nie mogę znaleźć. Z aminetu FTP4ALL jest koszmarny w konfiguracji i poległem. Możecie coś innego sensownego polecić? Chodzi oczywiście o serwer na Amidze żeby łączyć się do niej z PC.
[#12] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #10

Zdobadz Genesis, ten stos ma najnowsza wersje bsdsocket.library w wersji dla AmiTCP. Lub uzywaj Roadshow albo Miami. Tylko pamietaj, ze nie mozesz miec rownoczesnie bsdsocket w libsach, bo sie wywali. Ta biblioteka to dodatkowo jest zabezpieczenie antypirackie stosu, dlatego jest tworzona dynamicznie przez AmiTCP i Miami.
[#13] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #11

Ja Rc-FTPd używam z MiamiDX i działa bez problemu.
[#14] Re: RC-FTPD

@Andrzej Drozd, post #13

Też właśnie zainstalowałem MiamiDX. Co ważne, działa na nim RC-FTPd - on jest baaardzo wygodny. Na razie zostaję przy nich.
Dzięki Don_Adam za sugestie OK
[#15] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #14

MiamiDX ma (chyba) jedną wadę. Czasami nie lubi gdy jest odpalony automatycznie po załadowaniu systemu. Ja go odpalam ręcznie i ręcznie klikam już w MiamiDX na odpowiednie połączenie. Oczywiście ta "wada" nie musi być aktywna u ciebie. Być może kiedyś miałem jakiś problem z czymś innym i MiamiDX źle na to reagował. Tak czy inaczej, nie zawszę chcę odpalać internet na Apollo 040, tylko chce popykać np. w WHDLoad, więc po co zaśmiecać pamięć.
Na drugiej A1200 z AOS4 stos tcp/ip odpala się od razu.
[#16] Re: RC-FTPD

@Andrzej Drozd, post #15

Ja też odpalam z ikonki. Ale mam problem taki, że po wyjściu z Miami i ponownym wejściu nie chce się odpalić, tylko daje komunikat, że stos TCP/IP jest już odpalony. Co z tego, jak mi karta nie działa. Jest na to sposób, czy trzeba resetować Amigę?
[#17] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #16

Ja nie wyłączam MiamiDX, tylko wchodzę do Interfaces i ustawiam połączenie na offline. Gdy potrzebuję się połączyć z netem ponownie, to ustawiam to połączenie na online. Może być też tak, że Miami się nie wyłącza. Wejdź z górnej belki do "Narzędzia" i sprawdź czy jest odpalony. Jeżeli jest, to przejdź do GUI właśnie tym sposobem.
[#18] Re: RC-FTPD

@Andrzej Drozd, post #17

Program zostaje zamknięty całkowicie, nie ma po nim śladu. Ale wygląda na to, że stack zostaje w pamięci. Będę musiał robić tak, jak mówisz - przechodzić do offline i minimalizować program bez zamykania go.
[#19] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #18

Spróbowałem go wyłączyć i wyłącza się bez problemu. Po ponownym załączeniu wszystko jest OK.
[#20] Re: RC-FTPD

@Andrzej Drozd, post #19

Wyobraź sobie, że u mnie dzisiaj też. Nie pojmuję...
[#21] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #20

Odpal IBrowse i sprawdź czy jest tak samo. Ja ten test zrobiłem bez odpalania IB.
[#22] Re: RC-FTPD

@Andrzej Drozd, post #21

Nie mam Internetu w tej sieci, to tylko lokalna pomiędzy PC na osobnym routerze (nawet nie mam w tej chwili odpowiedniego sprzętu żeby taki test wykonać). Ale to i tak bez znaczenia, bo wczoraj po wyjściu z Miami nie dało się go ponownie uruchomić, lecz dopiero po resecie i ponownym wczytaniu systemu. Dzisiaj dokładnie ta sama operacja nie zgłasza żadnego błędu. Ale o to przecież chodzi OK
[#23] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #22

Kilka innych programów FTPD.

Generalnie RC-FTPD jest chyba najłatwiejszy w obsłudze. A czemu nie chcesz postawić servera FTP na PC/Mac i łączyć się za pomocą AmiFTP lub ATC?
[#24] Re: RC-FTPD

@Sir_Lucas, post #23

Wypróbowałem wszystko z tej listy. Te dodatki do AmiTCP lub Miami są KOSZMARNE. Nawet nie chodzi o to, że nie mają graficznego interfejsu - nie boję się shella czy skryptów. Po prostu instrukcje do nich wołają nawet nie o pomstę lecz o ukaranie ich twórców. Piszą skrótami myślowymi, odwołują użytkownika do plików, które w archiwum nie są zawarte, a rzekome przykłady są przepuszczone przez taką enigmę, że rozumie je chyba tylko autor i koledzy, którym wyjaśnił osobiście jak to działa. Jedyne, co mi się udało, to zalogować się anonimem (użytkownikiem nie potrafię), wysłać plik, ale w oknie po stronie PC nie widzę niczego - jedynie na Amidze po odświeżeniu.

A czemu nie chcesz postawić servera FTP na PC/Mac i łączyć się za pomocą AmiFTP lub ATC?

To rozwiązanie jest bardzo łatwe, ale ja potrzebuję wrzucania plików po stronie PC. Nie dlatego, że taki mam kaprys i tak się uparłem, lecz dlatego, że to jest dla mnie o wiele, wiele, wiele wygodniejsze i ma związek z tym, co robię (tak w skrócie).

Zaś co do RC-FTPD to prawda, jest bardzo łatwy w obsłudze. Zastanawia mnie tylko dlaczego tracę możliwość połączenia z ftpem po jakimś czasie (kilka, kilkanaście minut - nie ma reguły). Nawet mi się już nie chcą komputery pingować. Na AmiTCP (v3 ileś tam, ostatnie darmowe) jest cały czas dobrze. Niestety RC-FTPD nie działa z tą wersją.
AmiFTPd wydaje się być fajne, ale ma problem z otwieraniem okienka Users. Z archiwalnego wątku wynika, że nie tylko u mnie się ono nie otwiera, nawet na zagranicznym forum natrafiłem na temat, gdzie ktoś się na to skarżył. W aminecie jest wersja 1.9, ale tutaj zapowiedziano 2.1 i jest nawet link do ściągnięcia. Niestety strona już nie istnieje. Może ktoś wszedł w posiadanie tej wersji?
[#25] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #24

http://web.archive.org/web/*/http://www.cnetbbs.net/amiftpd/

Czasami działa cuda...
[#26] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #24

od czasów modemu, czyli od 1998 r używam miami i nigdy nie miałem większych problemów.
używam go do dziś z edimaxem na usb, plipboxem, x-surefem i sieciówą na pcmcia.
[#27] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #24

Widzę że temat odświeżony, to zróbmy testy. Ja na Ami używam rc-FTPd i wysyłam do niego pliki za pomocą pecetowego Total Commandera. Czasami też odpalam CesaraFTP i do niego (do peceta) wysyłam pliki z Amigi.

Podaj jakieś archiwum lub pliki i zrobimy testy na temat przesyłania. Kto wie, może odkryłeś błąd w rc-FTPd i warto go znać i nawet naprawić.
[#28] Re: RC-FTPD

@Dopuser, post #25

Dzięki za podpowiedź! Chociaż nie da się niczego ściągnąć, to dowiedziałem się ciekawej rzeczy. Otóż jeden ze snapshotów zawiera informację o wersji 2.4(!). Archiwum zawierało aż 47.4MB. Przydałoby się skontaktować z autorem programu - może jeszcze go gdzieś kisi i zechce udostępnić. Z pliku readme wynika, że nazywa się niejaki Ray Akey,
CEO: HMetalSoft/ZenMetal Software.


@Andrzeju, nie ma znaczenia, czy przesyłam pliki, czy komputer "stoi" bezczynnie. Po prostu z czasem przestaje działać nie tyle sam program ile połączenie sieciowe. W tej chwili bawię się nowymi nabytkami (A600 i A1200), ale jak tylko je ustawię po swojemu, to wrócę do tematu sieci, bo na nich też chcę to mieć. Swoją drogą, to jak się konfiguruje bezprzewodowe "pcimcie" żeby łączyły się do zabezpieczonej sieci? Temat pewnie na ppa był, także jeśli coś Wam się przypomina, to zalinkujcie proszę.
[#29] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #28

Tutaj masz dobry tutorial jak skofigurować WIFI PCMCIA WPA2/AES i RoadShow.
[#30] Re: RC-FTPD

@Umpal, post #28

Nadal szukasz wersji 2.4?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem