[#31] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@bacus10, post #30

Ja używam kondensatorów Panasonic albo Vishay są dobrej jakości, a układy w których je stosuje pracują w dużo cięższych warunkach (automatyka górnicza) niż amiga i jeszcze nie zawiodłem się na nich. Pozdrawiam serdecznie Amiksds.
[#32] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Amiksds, post #31

te których użyłem jak narazie dobrze działają...
jak coś się będzie działo to je wymienię

[#33] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Amiksds, post #29

A czy nie jest aby tak że księgowi pilnują aby inżynierowie stosowali części tanie zamiast drogich mimo że wytrzymujących kilkadziesiąt lat.
Najtańsze elektrolity potrafią wyschnąć po roku czy dwu, drogie wytrzymywały lat osiem czy dziesięć a tantalowe czyli jeszcze droższe maja wytrzymać jeszcze dłużej.


Pozdrawiam
[#34] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@RadoslawF, post #33

Moja druga połowa sprzedaje do kopalni czujniki jak dzwonią to zawsze mówią "te najtańsze" . . .

[#35] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@RadoslawF, post #33

Przy masowej produkcji wszędzie tną koszta. Sprzęt jest tani z kiepskich komponentów szybko się psuje. A klient zawsze kupi nowy jak stary padnie. Amiga nie była masówką jak dzisiejsze PC, jest dopieszczona ale ma już swoje lata i elementy się starzeją, trzeba wymienić i na następne kilkanaście lat jest spokój.
Pozdrawiam Amiksds
[#36] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@bacus10, post #30

KY są dobre ;P na pewno lepsze niż KZG do obwodów zasilania (współczynnik ESR) ;)

[#37] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@UZi, post #26

Z tego co powiedziales mozna wywnisokować, że mało wiem na temat szczęścia.

[#38] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@UZi, post #36

ja użyłem kondensatorów firm CapXon Jamicon czyli takie sobie
zobaczę jak będą się sprawować

[#39] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Skiba, post #38

Jamicon i Capscon to syf :)

[#40] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@UZi, post #39

Od kiedy Jamicon to syf? Są tanie i niezawodne, poza tym ogólnie dostępne. Z innych mogę polecić Teapo, Sanyo, Elna, Panasonic.
Jamicony jako jedne z nielicznych są zalecane do audio. W niektórych urządzeniach firmy Rotel były stosowane wyłącznie Jamicony i Black Gate F.



Ostatnia modyfikacja: 21.02.2011 05:59:50
[#41] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Nightmare777, post #40

W pracy mam aż za dużo spuchniętych Jamiconów. :p

[#42] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@UZi, post #41

szczerze powiem ze nie znam się na kondensatorach..
do wymiany zostało mi jeszcze pięć sztuk, Amiga po 24h odpoczynku wstała po 10 sekundach więc różnica jest olbrzymia..
wymienię te ostatnie na jakieś dobre.. a resztę po prostu będę obserwował.. jeśli spuchną to je wymienię
i dziękuje za wypowiedzi
Pozdrawiam
Skiba

[#43] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Skiba, post #42

Po moim ostatnim chwaleniu sie na gadaczu jaką to ja mam świetną Amigę, dziś w piękny sposób odwdzięczyła mi sie za te pochwały małą powodzią elektrolitu:(
Czy ktoś z Was wie gdzie można dostać w Poznaniu kondensatory elektrolityczne smd, lub tantalowe na poczekaniu??
[#44] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Skiba, post #43

poznan gembara tam dostaniesz jakie tylko sobie zyczysz
a na dole po schodach za gembara jest sklepi elektroniczny tylko same kondesatory , wszelakiej masci

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 15:06:11 przez Blendor
[#45] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Blendor, post #44

tylko, że Czesiu Gembara ma zamkniete w sobote
a w Om`ie nie mają smd ani tantali i ogolnie na stanie spore braki:(
[#46] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Skiba, post #45

po dwoch kolejnych rogach masz jeszcze 2 sklepy elektroniczne na pewno cos sie znajdzie jak nie beda mieli to zamow i ci sciagną!!
jest jezcze jeden sklep elektroniczny na ul.granicznej za deltą taki malutki sklepik facet tez ma mnostwo kondesatorow i innego elektronicznego zlomu:)

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 15:46:09 przez Blendor
[#47] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Blendor, post #46

to sie przejade, beda musieli zamowic, a teraz ... celibat:D
[#48] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Skiba, post #47

wytrzymasz ja amigi juz 3 tyg nie wlaczalem:)
[#49] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Blendor, post #48

dobrze, że rozszerzenia są całe
[#50] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Skiba, post #43

Witam.
Nie wiem gdzie mieszkasz ale może będziesz miał bliżej:
ul. Łąkowa sklep Analogis /koło Starego Browaru/.
Ogólnie rejon Łąkowej i Kwiatowej, jest tam kilka sklepów, powodzenia...
[#51] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Robii_k, post #50

50km od Poznania
odwiedze je na początku, bo tam jeszcze nie byłem
dzieki za infoOK
[#52] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Skiba, post #51

tak zgadza sie tam tez jest rój sklepow elektronicznych kurde zapomnialem o tych sklepach chyba z 10 lat mnie juz tam nie bylo :)
[#53] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Skiba, post #51

może mnie ktoś poratować schematem do A600??
[#54] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@Skiba, post #53

KLIK - pierwszy wynik ;)

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 18:37:34 przez gorzyga
[#55] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@bacus10, post #30

Witam was podepnę się pod temat;
Zakupiłem zestaw kondensatorów tantalowych i elektrolitycznych (zestaw mieszany ,nie wiem dlaczego ,ale tak jest w zestawie) wraz z mapą płyty głównej gdzie który jest rozmieszczony oraz wartości.I zastanawia mnie jedna kwestia kondensatorów o oznaczeniu 100uF/6,3v-takie oznaczenie widnieje na mapie płyty głównej.Znajdują się one zaraz za wejściem antenowym 3x oraz 1 szt. za wejściem zasilania 220v.A na saszetce z nowymi piszę 6v.
I teraz pytanie brzmi czy mogę założy kondensatory o napięciu niższym o te 0,3 v ?
[#56] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@cinu77, post #55

te kondensatory pracują w Amidze na napięciu 5V, więc Masz i tak 20% zapasu, spokojnie będą działały, a zastosowane 6,3V były bo akurat najczęściej były takie produkowane z zakresu ponad 5V
Ja w ogóle to gdzie się da stosuje kondensatory ceramiczne, nie starzeją się (więc nie trzeba będzie ich wymieniać za kolejne 25 lat ) , są mniejsze i nie trzeba się martwić polaryzacją podczas montażu, a to że mają trochę inną charakterystykę to może mieć znaczenie jedynie w torze audio gdzie i tak siedzią duże pojemności jakich jeszcze ceramicznych nie produkują, ( tam wstawiam dobrej jakości elektrolity LowESR )
[#57] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@cinu77, post #55

To i ja podepnę się pod temat

Odnośnie kondensatorów to spokojnie możesz zainstalować te które kupiłeś.

Natomiast mam pytanie o kondensatory w torze audio, dostępne są opcje:
-wymiana na elektrolity takie same jak oryginalne
-wymiana na elektrolity, ale wlutowanie z zamieniną polaryzacją - spotkałem się z takim rozwiązaniem
-wymiana na kondensatory bipolarne (dostępne w takiej samej obudowie jak oryginał)
-wymiana na kondensatory audio, ale nie znalazłem SMD, tylko THT

Którą opcję polecacie?

Co do kondensatorów tantalowych to są "za" (zalety oczywiste) i "przeciw". Mam powiedzmy ogólnie kilkunastoletnie urządzenia w których tantale padły w bardzo nieprzyjemny sposób - powodując zwarcie, a nie muszę chyba mówić czym może się skończyć zwarcie na zasilaniu, czasem ścieżki działają jak bezpieczniki i pięknie się palą
[#58] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@UJP, post #56

Wielkie dzięki za podpowiedż
[#59] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@RaNGuN, post #57

Kerko 22uF 1206 X5R 25V



Kondensator-Typ und Wert  	Aktion 
----------------------------------------
Kerko 4,7uF 1206 X7R 25V        0,06
Kerko 10uF 1206 X7R 25V         0,09
Kerko 22uF 1206 X5R 25V         0,15
Kerko 47uF 1210 X5R 16V         0,32
Kerko 100uf 1210 X5R 16V        0,85
		
Elko 470uF/25V 105Gr. R5        0,15
Elko 1000uF/25V 105Gr. R5       0,20

alternativ (z.B.A1200) auch möglich
Elko 1000uF/25V 85Gr. R5 Hoehe 16mm  0,15


Tak jak i w A1200, jest A600 Kerko montowane

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 11:57:11 przez micromars
[#60] Re: wymiana kondensatorów Amiga 600

@RaNGuN, post #57

Do toru audio najlepsze sa bipolarne. Ale w Ami spokojnie możesz założyć zwykle elektrolity nawet takie jak oryginalne. W zasadzie to kwestia ceny i tego czy chcesz aby płyta wyglądała jak oryginał czy nie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem