[#61] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@MarX, post #60

Zamawiałem z tej strony
http://www.reichelt.de

Wartości poniżej

RAD FC 1.000/10 2 szt link
RAD FC 470/16 2 szt link
X5R-G1210 100 4 szt link
X5R-G1210 22 5 szt link
X5R-G1210 47 2 szt link
X7R-G1210 10 3 szt link

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 20:05:58 przez Jarkman

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 20:06:38 przez Jarkman
[#62] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@jaa2, post #10

Może komuś się przyda moja mapka kondensatorów ze starego wątku:
a600 rev 1-1.5:
http://daro.tox.pl/amiga/a600_caps_1.png
a600 rev 2b, 2d:
http://daro.tox.pl/amiga/a600_caps.png
[#63] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@Skiba, post #57

Które kondensatory w A600 i A1200 maja rozmiar B, a które C
[#64] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@Jarkman, post #61

Wielkie dzięki za listę kondensatorów, jednak to nadal nijak się ma do sklepu TME lub innego dystrybutora z "polszy" . Jakby ktoś dał radę zrobić listę odpowiedników dostępnych w TME to byłoby super. Nie to żebym był leniwy, ale konfiguracja elementów jest szeroka i nie chcę pokupować części które np. nie zmieszczą się w miejscach na płycie głównej A1200.
[#65] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@MarX, post #64

A co tak uparłeś się z tym TME? Ja zamawiałem z http://www.reichelt.de i wyszło mnie z przesyłką taniej niż kupienie w Polsce. Mało tego można zamawiać pojedyncze sztuki a nie po 10 jak w TME. Ja za cały komplet kondensatorów + 1 szt nadmiarowa z każdego zapłaciłem w przeliczeniu 90 zł. Zobacz ile zapłacisz za to samo w TME ( i tak wszystkich kondensatorów nie ma nie mówiąc już o tym aby były tej samej firmy- chodzi o ceramiki)
[#66] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@Jarkman, post #65

A co tak uparłeś się z tym TME?

Bo bliższa ciału koszula, bo drewna nie wwozi się do lasu itd. Przyzwyczaiłem się, że to co można kupić w polskiej dystrybucji to się kupuje w polskiej, dopiero jak czegoś nie ma, to szuka się za granicą.
[#67] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@MarX, post #66

Mam pytanie.
Przymierzam się do wymiany kondensatorów w A600. Przeglądając ofertę sklepów zauważyłem, ze są różne rozmiary obudowy oznaczone literami A, B, C. Jakie mają być do Amigi?
[#68] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@TUPCOM, post #67

W opublikowanej przeze mnie liście są symbole z tme. Zobacz jakie to są rozmiary. Wszystkie kondziory się zmieściły.
[#69] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@TUPCOM, post #67

Kondensatory 10uF mają być rozmiaru B pasować też będą rozmiar A.
Kondensatory 22uF, 47uF i 100uF mają być rozmiaru C, ale mogą też być mniejsze rozmiaru A i B.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 14:39:07 przez jarob
[#70] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@MarX, post #60

Amiga 2000 rev.6.2

10V 220uF - 5 szt.
35V 22uF - 7 szt.
16V 47uF - 13 szt.
35V 4,7uF - 3 szt.
16V 470uF - 3 szt.
[#71] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@Skiba, post #70

Panowie czy u was elektrolity przewlekane wychodzily tak po prostu, czy miały maksymalnie końcówki nóżek powyginane? Mam wrażenie że ktoś grzebał wcześniej przy mojej płycie bo nie sądze by fabrycznie kondensatory były wlutowywane z maksymalnie wygietymi końcówkami nózek. Niestety próba naprostowania i wylutowania skończyła się urwaniem przelotki między warstwami więc dobiłem do końca swoją płytę.

Przy okazji jakby ktoś miał sprawną płytę od a1200 to chętnie reflektuje
[#72] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@player_sct, post #71

Nieraz się zdarzały bardziej powyginane końcówki i wtedy trzeba się trochę nagimnastykować przy wylutowywaniu.

Twoją płytę jeszcze da się naprawić, nie spisuj jej na straty.
[#73] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@jarob, post #72

A możesz kogoś polecić kto by ją do życia doprowadził z zaświatów?
[#74] Re: Lista kondensatorów do wymiany

@player_sct, post #73

Napisz prywatną wiadomość do użytkownika jarob, zobaczysz co odpisze może ma czas to się podejmie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem