kategoria: Programy
[#121] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #120

O rzeczywiście filmik z WinUae robił "radekcz", sorki za pomyłkę.

Co ciekawe wasze wyniki jeśli chodzi o różnicę pomiędzy nową a starą biblioteką layer są dość zbieżne, czyli koszmarnie wolno na starej bibliotece i "normalnie" na nowej.

Ciekaw jestem gdzie jest ukryty "haczyk" bo u mnie "normalnie" jest na starej i nowej bibliotece.
Używam Workbench 3.9 BB2 + biblioteki z nieoficjalnych BB3 i BB4, BlizKicka/RemapApollo, BlazeWCP, P96, nowa icon.library więcej udziwnień w tej chwili nie pamiętam.

A u Ciebie, jak masz skonfigurowany system?
Mapujesz kicka (jaki program itp)?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 14:13:56 przez BULI
[#122] Re: Biblioteki by Cosmos

@BULI, post #121

a jaka wersje masz p96 ?
[#123] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #122

Tą z strony BB3/BB4 czyli Picasso96 2.1c (zalecana przez Elbox jest 2.1b).
[#124] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #122

pawelek masz moze nowsza wersje rtg.library od cosmo ?
[#125] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #124

Nic mi nie wiadomo o istnieniu wersji rtg.library by Cosmos.
Słabo testujecie exec.library ;) , ja już znalazłem kolejnego buga, który powstał przy optymalizacji R_AllocPooled
[#126] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #125

watek http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=67649&page=4 o layers.library, cosmo mowi ze ci wyslal do testów.

aha a na czym on polega ten bug ?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 10:41:33 przez HanSolo
[#127] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #125

U mnie wszystko działa. Nie zauważyłem żadnych problemów. Wczoraj siedziałem na Amidze kilka godzin pod Workbench'em i zero problemów. Po zastosowaniu nowej layers.lib, praca stała się przyjemniejsza.
[#128] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #126

bug jest w Picasso96, taki że z nową layers.library jest problem z video overlays (np. podczas wyświetlania okna z karty TV)
Tutaj widać na filmie: link
Thomas Richter potrafi to naprawić i wyraził taką chęć, ale czeka na zgode Alexa (autora Picasso) ale jak narazie nie ma z nim kontaktu po wielu próbach (albo jest na urlopie albo ignoruje meile od Thomasa i Cosmosa).
Cosmos stwierdza że Amiga Classic jest już tak stara, że tych ludzi już to nie obchodzi, więc jeśli nie odpisują to bierze sprawy w swoje ręce bez pozwolenia :)
Faktycznie rano dostałem poprawioną rtg.library, po południu będę sprawdzał czy ten mały fix chyba tylko jednego bajta pomógł :)

Tu jest ten wątek: link


Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 12:00:43 przez Pawelek
[#129] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #128

Takie pytanie trochę z innej beczki;). Czy można by zrobić na naszym portalu, PPA, tak aby te biblioteki Cosmosa były w jednym miejscu i ktoś kto to ogarnia pilnował porządku w tych bibliotekach? Mianowicie np. biblioteka taka a taka, wersja ta - "wszystko jest ok" lub info że są problemy.
Na obecną chwilę ja mam z tym problem co jest do używania a co nie.
[#130] Re: Biblioteki by Cosmos

@Tomski, post #129

Tutaj są od Cosmosa: http://cosmosunivers.free.fr/download/
Istnieją też nowsze u betatesterów, które po jakimś czasie zostają opublikowane własnie na powyższej stronie.
[#131] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #128

bug jest w Picasso96, taki że z nową layers.library jest problem z video overlays (np. podczas wyświetlania okna z karty TV)

Tzn nie ma poprawnego obrazu, czy nie działa colorkey?
[#132] Re: Biblioteki by Cosmos

@BULI, post #131

Nie działa przesuwanie okien na wierzch pomiędzy jakimś oknem workbencha, a oknem w trybie video-overlays - widać to na filmie - link wyżej. W dodatku po kilkunastu próbach takiego przełączania okien na wierzch/pod spód Amiga potrafi się zawiesić.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 13:03:45 przez Pawelek
[#133] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #132

Czyli problem z colorkey.

Co ciekawe u mnie pod Voodoo/Radeon pod p96 nigdy to nie działało.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 13:09:52 przez BULI
[#134] Re: Biblioteki by Cosmos

@Tomski, post #129

Najlepiej do każdej biblioteki założyć osobny wątek.
[#135] Re: Biblioteki by Cosmos

@glichtanski, post #134

[#136] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #135

Kurka, mam problem z tą exec.library. Za chińskiego luda nie mogę wrzucić tej cosmosowej.
Gdy próbuję wrzucić w remapollo razem z icon/workbench.library itd to pisze mi że exec już jest.
A gdy wywalę OS_Module2 odpowiedzialną za exec to mi wywala żółty ekran i po ptokach.

Loadmodule z tego co czytam nie daje możliwości załadowania tej biblioteki jako rezydentnej.
Jak wy ją "wpinacie"?

Gdyby ktoś z Apollo 1240/60 dał swój wpis z SS, albo przedstawił swój sposób, będę bardzo wdzięczny.
[#137] Re: Biblioteki by Cosmos

@Radek_Cz, post #136

Programem RemApollo jako moduł
http://aminet.net/package/util/boot/RemAPollo
[#138] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #137

Nigdzie w dokumentacji nie znalazłem info na ten temat, więc zmieniłem nazwę exec.library na OS_Module2 i... żółty ekran. Zrobiłem tak bo po zmianie nazwy poprzedniego OS_Module2 na exec.library rozkaz version wyświetlił poprawną wersję tej biblioteki. Jeżeli potrzeba coś więcej
to proszę o pomoc.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 22:57:04 przez Radek_Cz
[#139] Re: Biblioteki by Cosmos

@Radek_Cz, post #138

Nazwy modułów są dowolne, dla uzytkownikow Blizzardow jest program Blizkick:
Blizkick kickfile=rom3.1 MODULE exec.library scsi.device ...

Dla Apollo:
RemApollo rom3.1 MODULES exec.library scsi.device ...
[#140] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #31

Gdzie można znaleźć scsi.device 46.1 (2014) - Don Adan, bo na stronie WT jest tylko 46.0?
[#141] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #126

jjjiicha !!! nowa nersja workbench.library od cosmo 45.133 oraz graphics.library z tym ze cosmo zaczał tez pisac ja on nowa stad 2 wersje 40.26 beta 2 oraz 42.8 beta 12
[#142] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #141

tak tylko ze workbench to tylko taka kosmetyka zamiana brzydkiego kodu na ładny (ugly internal SAS/C copyroutine replaced by a _LVOCopyMem call)
Graphics.library startuje od nowa i tylko dla AGA i 68020+ :) , a stara wersja zostaje zawieszona w rozwoju.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 11:32:21 przez Pawelek
[#143] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #142

ta nowa jest dla mnie strasznie niestabilna zmiana rozmiaru okna a czasem zamkniecie okna powoduje guru "memory header not located" a czasami natychmiastowy reset.Pod afaos 4.7 przy zmianie rozmiary okna mam tez sporo graficznych przeklaman.
[#144] Re: Biblioteki by Cosmos

@Radek_Cz, post #136

Loadmodule z tego co czytam nie daje możliwości załadowania tej biblioteki jako rezydentnej.
Jak wy ją "wpinacie"?

Ja używam LoadResident. Mi też nie chciał działać po wyedytowaniu kickstarta Remusem.
[#145] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #144

Na chwilę obecną ładnie działa exec , graphics.library to jest wczesna beta i bedą z nią problemy, trzeba testować i zgłaszać błędy do Cosmosa.
[#146] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #145

@Pawelek mozesz udostepnic scsi.device 46.1 by Don Adan ewentualnie jakiego innego scsi.device mozna uzyc w os 3.1 zamiast tego od Cosmosa -z tego co zrozumialem w opisie nie wspolpracuje on z duzymi dyskami z SFS a nie chce zmieniac na PFS.
Sorry za brak polskich liter ale moja Ami ich nie obsluguje - jeszcze
[#147] Re: Biblioteki by Cosmos

@dolek, post #146

Gdzie jest napisane, że wersja scsi.device 43.47 Cosmos nie współpracuje z SFS ?
Możesz użyć najpewniejszej i polecanej scsi.device 43.45 Hodges,Wilen,Sauer. Ja używam aktualnie wersji Cosmosa.
46.1 to wersja beta - było ich kilka różnych doświadczalnych i już sam się pogubiłem, po za tym żadna wersja DonAdana jak narazie, nie działa gdy zbudujemy sobie CustomKickstart Remusem. I nie testuje jej od kiedy nie ładuje juz modułów tylko buduje cały nowy customROM :) Błąd zgłoszony, wrócę do niej jeśli zacznie działać w customromie.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 22:51:31 przez Pawelek
[#148] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #147

Cytat z pliku readme dołączonego do scsi.device 43.47 (patrz trzeci akapit):
Some hack have been added into this new version, since Piru refuse to help,
refuse to fix something into the open source Pfs3 v18.4 for working
fine with big HDs...

Doobrey's hack was added into this scsi.device version : we need
Pfs3 working perfectly on all HDs !

So, Sfs won't work with partitions beyond the 4 Gb border : excuse-me for
that. If some C/C++ coders will fix Pfs3 v18.4 in the future, I'll remove
this Doobrey's code...
[#149] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #145

Wczoraj wrzuciłem do kickstarta 3.9 graphics.lib i workbench.lib oraz ładuje nowy exec.lib i jest ok. W końcu przestał mi Personal Paint kaszanić grafikę.
[#150] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #143

hmmm teraz cosmo zabral sie za dos.library z jego bloga mozna sciagnac versje 40.4 beta 1 . czy może mi ktos powiedziec jaki jest changelog dos.lib don_adana ? chciałbym sobie porówna ć która lepsza.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem