kategoria: Programy
[#241] Re: Biblioteki by Cosmos

@Tomski, post #240

np tutaj
[#242] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #232

Witam

Czy ja też mógłbym prosić o ten zestaw bilotek ? szeroki uśmiech wojtek9989@poczta.fm
[#243] Re: Biblioteki by Cosmos

@Tomski, post #240

Ale przecież jest i to po polsku. link szeroki uśmiech
U mnie exec.library po wrzuceniu do kickstarta powoduje że komp się nie bootuje. Dlatego ładuje go z LoadModule.
Mam pytanie dotyczące hrtmodule który wrzuciłeś do archiwum. Co mogę z nim zrobić?
Pozostałe liby mam już w miarę ogarnięte.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 08:44:01 przez QkiZ
[#244] Re: Biblioteki by Cosmos

@wojtek9989, post #242

@wojtas
poszło

@kukiz
To taki Action Replay dla A1200, A3000,A4000.Za pomocą hrtmona możesz przeglądać pamięć, disasemblować, edytować, zapisywać itp służy to np. włączeniu nieśmiertelności w grach (ponoć działa też na whdload ale nie sprawdzałem - jak ktos chce liste komend to podesle).Autor specalnie dla mnie zrobił moduł do romu w najnowszej wersji 2.36 bo w aminecie w archiwum jest wrzucona stara 2.23 chyba. Mam nadzieje że się przyda.

Włączasz to wciskając prawy klawisz myszy i enter. Taka tam zabawka jak nie masz romu 1MB to raczej się i tak nie zmieści.

Rozumiem że ten exec.library nie ładuję się z kartą ACA020 ?




Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 09:17:40 przez HanSolo
[#245] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #244

Ze wzgledu na pytania i niejasności napisze na forum co wrzucamy z tego archiwum remusem do naszego kickstartu:

-exec_45.25.30 (zoptymizowane przez cosmo)
(1MB_ROM - jest juz niepotrzebny bo wbudowany w execa)
-audio.device_37.10 (oryginalny plik z kicka 3.1)
-battclock.resource_39.3 (oryginalny plik z kicka 3.1)
-battmem.resource (zoptymizowane przez don_adana)
-bootmenu_44.7(68020) (oryginalny plik z os 3.9)
-card.resource (zoptymizowane przez don_adana)
-carddisk.resource_40.1 (niepamietam)
-cia.resource (zoptymizowane przez don_adana)
-kingcon-handler (zoptymizowane przez cosmo)
-console.device (zoptymizowane przez don_adana)
-disk.resource (zoptymizowane przez don_adana)
-dos.library (zoptymizowane przez don_adana)
-expansion_40.2(A1200) (oryginalny plik z kick 3.1 A1200, inne amigi trzyba sobie wypakować z ory. kicka)
-filesystem.resource (zoptymizowane przez don_adana)
-filesystem (najnowsza nieoficjalna wersja fast file sytem)
-gadtools.library_40.4 (oryginalny plik z kicka 3.1)
-graphics.library_40.26b3 (zoptymizowane przez cosmo)
-icfind (wczyta nam icon.library z dysku - don_adan)
-intuition.library_40.86b7 (zoptymizowane przez cosmo)
-input.device (v50 z pakietu poseidon usb) (koniecznie)
-gameport_keyboard_40.1 (koniecznie)
-keymap.library_40.4 (oryginalny plik z kicka 3.1)
-layers.library (zoptymalizowane przez Thomasa Richtera)
-mathffp.library (Musisz to sobie z kicka 3.1 wypakować,albo użyj płatny HSmathlibs)
-mathieeesingbas.library (Musisz to sobie z kicka 3.1 wypakować,albo użyj płatny HSmathlibs)

-misc.resource (zoptymizowane przez don_adana)
-potgo.resource (zoptymizowane przez don_adana)
-ram-handler_44.24_NoBss (nieoficjanla wersja )
-ramdrive_39.35 (oryginalny plik z kicka 3.1)
-ramlib (zoptymizowane przez don_adana)
-romboot_44.3 (nieoficjalna wersja)
-scsi.device (tylko A600/A1200. Do wyboru od cosmo lub don_adana - trzeba sobie potestować, ktore szybsze)
-shell_45.29 (zoptymizowane przez Thomasa Richtera)
-timer.device_39.4 (oryginalny plik z kicka 3.1)
-trackdisk.device (zoptymizowane przez don_adana)
-utility.library (zoptymizowane przez don_adana)
-wbtag (zastępuje wbtask_39.1 z oryginalnego kicka 3.1) (don_adan)
-wbfind (wczytuje workbench.library z dysku) (don_adan)

-Dla amigi 4000 i 3000 pliki "bonus" powinny być niepotrzebne bo raczej są w exec.library, ale nie pamiętam dokładnie jak ktoś chce to się zapytam u źródła.

- romheader_45.21 musi być w "2-giej" części kickstartu jeśli robimy kick 1MB na samym początku , przy kicku 512kb nie jest oczywiście potrzebny.


Pliki najnowsze workbench.library i icon.library są w archiwum w katalogu libs i je wystarczy w takim przypadku tylko skopiować w odpowiednie miejsce oraz setpatch z c: do c na dysku twardym.


Mozna aby uniknąć resetów dodatkowo wrzucić z pakietu afa_os "morelibspace" albo z MMUlibs "Mumove4K" (niestety nie mam najnowszej wersji niz ta w archiwum) albo oba, ale uwaga na kolejność.



Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 11:24:32 przez HanSolo
[#246] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #245

Ktoś wie, skąd ściągnąć 'icfind'?
[#247] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #243

Sprawdź od której wersji występuje błąd i podeślij info autorowi.
[#248] Re: Biblioteki by Cosmos

@Cedrat, post #246

Dobra, już mam linka - jest w archiwum: http://wt.exotica.org.uk/files/test/WT31.lzx
[#249] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #245

Tych modułów raczej nie wgrywałbym do ROMu:
-exec_45.25.30 - może mieć błędy
-dos.library- może mieć błedy
-graphics.library_40.26b3
-intuition.library_40.86b7

-mathffp.library
-mathieeesingbas.library
Te blibioteki z HSMAtchlibs wymagają koproca bez którego nie uruchomisz Amigi. don_Adan chyba tez zoptymalizował te biblioteki.

scsi.device od cosmosa jest szybsze, lub ewentualnie spróbuj http://eab.abime.net/showpost.php?p=959322&postcount=65 - działa szybciej na nowszych dyskach, na starszych (po kilkadziesiąt megabajtów) wolniej.
[#250] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #244

@kukiz
To taki Action Replay dla A1200, A3000,A4000.Za pomocą hrtmona możesz przeglądać pamięć, disasemblować, edytować, zapisywać itp służy to np. włączeniu nieśmiertelności w grach (ponoć działa też na whdload ale nie sprawdzałem - jak ktos chce liste komend to podesle).Autor specalnie dla mnie zrobił moduł do romu w najnowszej wersji 2.36 bo w aminecie w archiwum jest wrzucona stara 2.23 chyba. Mam nadzieje że się przyda.

Włączasz to wciskając prawy klawisz myszy i enter. Taka tam zabawka jak nie masz romu 1MB to raczej się i tak nie zmieści.

Rozumiem że ten exec.library nie ładuję się z kartą ACA020 ?

W kickstart używam 1 MB. Ciekawe czy na A600 będzie działać. A w grach niedosowych też działa?
Tak, exec.library od Cosmosa nie działa mi w kickstarcie, ale działa z LoadModule.
[#251] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #250

U mnie ten exec działa z ROMu na GBA1000, ale wycina cały fast i nawet boot intro czego jeszcze nigdy nie zaobserwowałem, via LoadModule nie sprawdzałem, nie chce dodatkowych restartów więc i tak odpada.
[#252] Re: Biblioteki by Cosmos

@Kilos, post #251

z GBA1000 może być problem z ustaleniem gdzie leży błąd bo to rzadki sprzęt, ale zobaczymy.

@qukiz
powinien działać bo on nie używa żadnych bibliotek

@tom
Cały soft na amy jest zabuggowany przydało by się wyłapać i poprawić błędy , ale kto to zrobi...
[#253] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #252

Cały soft na amy jest zabuggowany


Ha, ha ale prawda życiowa- nie zabugowane na tym świecie to jest chyba tylko coś co jeszcze nie istnieje , albo czego nie dotykał człowiek

Poza tym trzeba rozróżniać usprawnienia (typu szybsze biblioteki itp. od poprawiania bugów).
Cosmosa bardzo szanuję za jego upór i pracowitość, ale często zdarzało mu się w ramach ulepszania wprowadzać nowe "bagi", ale od wyłapywania bugów jesteśmy my, użytkownicy, a kontakt do Cosmos działa OK
W końcu jeden człowiek tego nie ogarnie, a przyzwoicie programować i chcieć programować to już niewielu jest takich- Cosmos rulez OK .

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 18:46:39 przez BULI

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 18:47:58 przez BULI
[#254] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #244

Jeśli nie sprawi, to problemu, to również chętnie przyjmę zestaw libsów do budowy kicka.
Adres mailowy na profilu.
[#255] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #252

Cosmos mógłby zmieniać version string w nowych bibliotekach, bo ma taki sam od kilku wersji... :P
Wrzuciłem najnowszy exec od Cosmosa i na emulatorze system wstaje. Tylko na początku miga białym ekranem, co zazwyczaj w 3.x jest na czarno cały boot. No i MemOptimizer stwierdził że nie uruchomi się.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 20:35:47 przez QkiZ
[#256] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #255

MemOptimizer moze nie działać bo tą funkcję optymizacji pamięci miało pełnić TLSF 1.9 specialnie przygotowane przez Cosmo dopóki nie będzie to zintegrowane z exec.library. Niestety nie jest to zbyt kompatybilne ze starymi programami.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 22:00:48 przez HanSolo
[#257] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #256

MemOptimizer nie działał jeśli exec.library był w kickstarcie, ale działał bez problemu jeśli exec.library ładowałem przez LoadModule. Ale zauważyłem kolejny problem. Komputer się powiesza jeśli exec.library jest w kickstarcie i ma wyskoczyć okienko ReqAttack. I znów ładowany z LoadModule i nie ma tego problemu.
[#258] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #245

-trackdisk.device (zoptymizowane przez don_adana)

To jest ta sama wersja 40.2 co w BB3? tam stoi, że jest dłubnięta przez Cosmosa.
Wiadomo na czym polega optymizacja?
[#259] Re: Biblioteki by Cosmos

@Kilos, post #258

Nie wiem czy to ta sama. Ja mam od don_adana a optymalizacja polega na trochę mniejszym rozmiarze i dodaniu łatki noclick.

@qukiz czy to się dzieje na karcie ACA czy na jakiejś innej też ?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 10:39:00 przez HanSolo
[#260] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #259

Tak też pomyślałem, bo stacja mi wariuje
Bodaj 2 czy 3 starsze modele napędów stosowanych w A500/A1000/A2000 źle znosi modyfikacje trackdisk.device, wszelkiej maści noclicki mogą na dłuższą metę uszkodzić stację, silnik krokowy dobija do oporu, bo nie jest zatrzymywany przez sensor ścieżki zerowej, towarzyszy temu dość przykry dźwięk. Nie polecam noclicków na takich napędach jak np. JU-363-03

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 11:45:57 przez Kilos
[#261] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #259

@HanSolo na razie testowałem na emulatorze. Dla pewności stestuje jeszcze na żywej Amidze z ACA620.
[#262] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #261

A jaką amige i w jakiej konfiguracji miałeś ustawione emulator ? Miałeś włączony JIT ? Czy używasz amigaos 3.9 czy gołego workbencha 3.1 ?
[#263] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #262

Na FS-UAE emuluje swoją Amigę 600. Pracuje na obrazie dysku twardego, który normalnie sobie siedzi w Ami. JIT oczywiście włączony. Workbench 3.1 na wypasie.
[#264] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #245

W międzyczasie wyszło nowe:
-exec.library (powinna być wolna od błędów)
-intuition.library 40.86-beta14 (troche błędów poprawiono, ale jest jeden i tu Cosmo potrzebuje pomocy. Błąd polega na tym, że SysSpeed na niektórych testach ma całkowicie zamrożony wskaźnik myszy. Na oryginalnej bibliotece da się przesunąć myszkę o niewiele , ale się da.Oczywiście jest jeszcze trochę do zoptymalizowania.)

-Shell-seg_45.31 (1 błąd naprawiony przez Thomasa Richtera)
-workbench.library 45.136 (przynajmniej 1 poważny błąd naprawiono)
-icon.library 46.4.436 - optymalizacje głównie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 13:50:51 przez HanSolo
[#265] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #264

Skąd można pobrać te biblioteki?
[#266] Re: Biblioteki by Cosmos

@amigowiec0, post #265

Nie da się ich pobrać.Mogę wysyłać na mail jak ktoś chce.

@amigowiec Wysłałem całą zawartość archiwum.

zapomniałem dodać że jest jeszcze KingCon 40.5 (020) by Cosmo

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 15:11:49 przez HanSolo
[#267] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #266

Cześć!
Napisz może co tam poprawili, w exec-u zwłaszcza ?
Icon lib wydaje się być wyżyłowana na max, a tu wciąż poprawki !
pozdr
[#268] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #266

Bardzo bym prosił.. pokłony
[#269] Re: Biblioteki by Cosmos

@Mikrobi, post #267

W exec.library naprawiono autovec i jakieś 2 funkcje związane a alokatorem , bo niektóre demka nie zwracały zajętej pamięci. Coś związane z FPU przez co emulator fusion nie działał poprawnie z macOS'em i coś tam jeszcze.
@grisha,mikrobi wysłane na maila.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 17:24:15 przez HanSolo
[#270] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #269

Gracias!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem