kategoria: AmigaOS 4.1
[#1] Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]
Program testujący: SDLBench do pobrania stąd: link

Wyniki:



Zapraszam do zamieszczania swoich wyników.
[#2] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@pong777, post #1

Żeby dodawać wyniki benchmarków, to jeszcze trzeba mieć AOSa 4 (jeszcze chwila, jeszcze moment... ;) ).
Ale tak przy okazji właśnie do mnie dotarło, że nadszedł już chyba czas na dodanie linka do OS4Depot do amizakładek... pomysł
[#3] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@APC74, post #2

To jeszcze nie jest final tylko u6.
[#4] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@pong777, post #1

Siemka odkopuje temat :) i zastanawiam się jak to wygląda np na X1000
U mnie na AMD FX-8150 @4.2 GHZ
[#5] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@jarokuczi, post #4

Jak szybko kodujesz mp3 pod takim emulatorem? Da się oglądać filmy hd?
[#6] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

O, bardzo dobry pomysł. Należy wziąć źródłowy_plik.wave i spakować mp3 za pomocą Lame. Ja ten sam plik spakuję na A1200 z PPC 210 MHz + AOS 4.1 FE i porównamy sobie o ile szybszy jest emulator PPC od klasyka z PPC.
[#7] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@jarokuczi, post #4

Wyszukując przez obraz w Google - "SDLBench amiga" - możesz znaleźć bez trudu takie wyniki, np. http://zzd10h.amiga-ng.org/SysMon/SysMon_SDLbench.jpg
SysMon ma w sobie SDLBench i zawiera wbudowane wyniki referencyjne typowych platform. Łatwo można porównywać.
[#8] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Cześć,
Filmów w hd nie próbowałem jeszcze. Jeśli chodzi o pobranie wave do porównania to proponuje pobrać intro Incision ze scene.org ono ma możliwość wyrenderowania muzyki do sampla. Poniżej wyniki.

[#9] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@pong777, post #1

Jacek ja się tylko chciałem upewnić. Skoro to jest FE Classic (bo emulowane). To tylko jeden rdzeń i basta?

Bo jeżeli tak i jeśli OS4.1 ma już update do np. X1000 wielordzeniowy (przyznam szczerze, że nie śledzę), to ten fragment systemu powinien wylądować również jako update do Classica.
[#10] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@DiskDoctor, post #9

Ale jak być chciał to zrobić, z tego co kojarzę to Blizzard PPC lub CS PPC mają jeden procesor. To jak ta wielordzeniowość miała by wyglądać w Classicu.

Dokładamy drugiego Blizzarda?
[#11] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@TechNineWonder, post #10

A to jest jakoś architektonicznie wykluczone w WinUAE?

Bo z tego, co wiem, PPC też jakby nie było szczególnie planowane z wyprzedzeniem...

Zresztą, mam obawę, że rozmowa jakby nie na temat. Mój tok rozumowania wyżej: jeżeli jest wsparcie w X1000 (bo były na ten temat liczne głosy) to dorzucenie tego do Classica tak, aby Winuae mógł to zutylizować - ma głęboki sens.
[#12] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@DiskDoctor, post #11

Nie ma w OS4 (ani w MorphOS) supportu dla wielu rdzeni/wielu procesorów.

@jarokuczi: Słabo z tym benchmarkiem trochę. U Ciebie na emulacji całość trwała 15 minut 22 sekundy, a u mnie pod MorphOSem - 6 sekund:



Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 16:06:16 przez recedent
[#13] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@DiskDoctor, post #11

Ale chyba nie wiesz o czym piszesz wielordzeniowość w WinUAE a wielordzeniowość w X1000 to zupełnie co innego.

Pierwsze piszesz aby fragment Systemu z X1000 wylądował w Classicu później jednak twierdzisz że chodzi o WinUAE.

No nie ma to sensu, bo WinUAE emuluje Amigę w mniej więcej 100% czyli gdzie tam wielordzeniowy procesor PPC i po co?

Chyba emulacja jednego rdzenia jest szybsza, nawet chyba czynie. Też obawiam się o relatywność rozmowy.

Zastanawiało mnie tylko jak to by miało wyglądać z technicznego punktu widzenia.
[#14] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@jarokuczi, post #8

No Cześć! Ja jeszcze nie próbowałem lodów jagodowo-poziomkowo-marchewkowych, ale mogę Ci przedstawić benchmarki pożarcia czekolady mlecznej i batonika smackers...

A tak poważnie, to 15 minut...tak na oko masz proc wolniejszy o połowę (jak nie więcej) od 603e 210 MHz w A1200.
Ja bym z taką prędkością nie podchodził do AOS4. Kup se Sam. Na A1200 fajnie się tego używa, bo pięknie jest odpalić AOS4 dla zabawy na A1200, ale na emu...to jest masochizm
[#15] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@TechNineWonder, post #13

Pierwsze piszesz aby fragment Systemu z X1000 wylądował w Classicu później jednak twierdzisz że chodzi o WinUAE.


A nie taka jest "ścieżka emulacji PPC" właśnie?

Classic = OS4.1 FE Classic Edition...
[#16] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@DiskDoctor, post #15

Ale wielordzeniowość w WinUAE a wielordzeniowość w Classicu pod WinUAE to co innego.

To i to nie obsługuje wielu rdzeni WinUAE z tego powodu że trzeba by było pewnie dużo napisać od nowa. A Classic jak? kiedy tam nigdy nie było wielu rdzeni.

Rozumie że to się może wydawać że pod emulatorem to można wszystko. Ale to jest emulator Amigi. I są pewne ramy, jak się przekroczy to wyskakuje GURU.

I ta cała wielordzeniowość w X1000 to coś więcej niż dwie biblioteki i kilka linijek w ss, zapewne.
[#17] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@TechNineWonder, post #16

I ta cała wielordzeniowość w X1000 to coś więcej niż dwie biblioteki i kilka linijek w ss, zapewne.


Nigdzie nie twierdzę że kilka, większość programów (a nawet funkcji samych) to kilkanaście linijek co najmniej. Było owszem pytanie o Classica jako wersję OS4.1 (ponownie zaznaczę, bo nie wiem nadal, czy to jasne).

Ale jak rozumiem, Recedent rozwiał moje zapędy - i to w moim przekonaniu kończy ten wątek poboczny.
[#18] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@TechNineWonder, post #16

I są pewne ramy, jak się przekroczy to wyskakuje GURU


No to mnie rozwaliło. Dobrze, że dawno temu śp. Jay Miner (i s-ka) nie myśleli podobnie...
[#19] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@DiskDoctor, post #18

A nie ograniczał? nie ciął kosztów po całości. Amiga to ta wypasiona Amiga Jay-a czy ta może którą zaprojektował Jay i później ograniczona do granic możliwości? Z powodu C=.

To widzę że dowiedziałem się coś nowego.

Właśnie GURU w tamtych czasach to byli zwierzchnicy C=

To co napisałeś jest taką samą abstrakcją jak drugi rdzeń w Classicu zaznaczę na OS 4.1 FE aby nie było wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 18:02:54 przez TechNineWonder
[#20] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@recedent, post #12

Na jakim sprzęcie taki wynik? Ja na G5 1.8 GHz uzyskałem takie wyniki.
[#21] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@jarokuczi, post #20

G5 2,7 GHz.
[#22] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@TechNineWonder, post #19

To co napisałeś jest taką samą abstrakcją jak drugi rdzeń w Classicu zaznaczę na OS 4.1 FE aby nie było wątpliwości


Masz prawo mieć swoje prywatne zdanie (nawet jeśli nie jesteś jeszcze pełnoletni!), skoro żyjemy w systemie zapewne ostatecznym (bo lepszego nie ma nawet w niebie), zwanym demokracją.

***

Ale żeby już nie pisać na temat poboczny, to niedługo mogę wrzucić benchmark, z tym, że spodziewam się jakiejś tragedii... Są jakieś "dolne przedziały" coś a' la Windows experience index? Bo moje OS4.1 będzie trochę pod, to na pewno.
[#23] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@DiskDoctor, post #22

Dzięki pokłony pokłony Thanks że pozwalasz mi się wypowiedzieć i zwrócić Ci uwagę że to co chwiałbyś jest raczej nie możliwe, chociaż może jesteś już w podeszłym wieku, już nie pisząc a wykonalne, (no ale po co i jak).
[#24] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@jarokuczi, post #20

Natomiast ja na PB G4 1.67 GHz mam taki wynik:



Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 23:55:10 przez deez

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 23:55:30 przez deez
[#25] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@deez, post #24

Na iBooku 1.42Ghz to 22 sekundy
[#26] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@Norbert, post #25

Przypuszczalne wyniki dla pozostałych G5 mogą wyglądać następująco:

2.0 GHz - 9 sek.
2.3 GHz - 8 sek.
2.5 GHz - 7 sek.

W sumie wynik dla G5 2.0GHz to mógłbym u siebie sprawdzić. Eh, lenistwo, wybaczcie.

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 01:21:22 przez deez
[#27] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@deez, post #26

Chyba, że mamy wersje G5 MP, wtedy jest lekkie przeunięcie :)
Tu dla 2.3 GHz
[#28] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@jarokuczi, post #8

Jeśli się nie mylę to problem z prędkością jest dlatego, że QEMU słabo emuluje FPU z którego podejrzewam korzysta LAME. Czy ktoś z userów SAM/X1000/X5000 mógłby zrobić test?
[#29] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@michal_zukowski, post #28

Jeśli się nie mylę to problem z prędkością jest dlatego, że QEMU słabo emuluje FPU z którego podejrzewam korzysta LAME.

To by się mogło zgadzać bo system i aplikacje najgorzej nie chodzą. Nawet przeglądanie netu na owb w miarę działa.
[#30] Re: Benchmark w emulowanym AOS4.1 [Intel Core i7 2670-QM]

@jarokuczi, post #4

AmigaOne 500
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem