kategoria: Amiga Classic
[#31] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@michal_zukowski, post #29

Samo się coś dodało/usunęło?
[#32] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@_arti, post #31

nie, raczej, coś się zawiesiło lub oczekuje nie wiadomo na co.
[#33] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@SuperBuster11, post #30

Na AmigaOne 800 XE widziałem znaczący spadek wydajności przy gorszym systemie plików (FFS vs SFS/02) jak i trybach (PIO4 vs UDMA), przy systemie jako takim nie aż tak, ale przy programach różnica była dramatyczna.
[#34] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@michal_zukowski, post #32

Ale skoro jest ekran Kickstartu, to do S-S nawet nie doszlo.
[#35] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@_arti, post #34

OK. Jest pewien progres - po usunięciu wszystkich filesystemów z RDB, na dysku SCSI, ten startuje, za każdym razem, o ile jest podłączony dysk IDE, który ma w RDB FFS i SFS.
[#36] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@michal_zukowski, post #29

Problemem była partycja w formacie PFS3,którą w międzyczasie zrobiłem pod 3.9,gdy ją wyłączę wszystko staruje.ok, racja
[#37] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@Grisza, post #36

U mnie już naprawdę ciężko wyczuć, co powoduje problem. Wywaliłem w ogóle SCSI z Amigi. Zainstalowałem na dysku IDE, na standardowym kontrolerze, przygotowując partycję pod AmigaOS 3.9 (SFS) i na 10 bootów, 8 się udaje. Ten system jest jak Totolotek ;)
[#38] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@_arti, post #37

Ale na WinUAE działa dobrze.
[#39] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@_arti, post #37

Spróbuj z partycją FFS przygotuj ją i sformatuj za pomocą instalera 1 gb jest na głowę.
[#40] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@Grisza, post #39

To samo. FFS w niczym zasadniczo nie pomaga a jest koszmarnie wolny.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 00:39:22 przez _arti
[#41] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@_arti, post #40

Arti próbowałeś wyłączać wszystkie partycje oprócz systemowej w bootmenu za każdym startem systemu? Może problemem jest brak jakiegoś systemu plików w OS 4.1.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 06:23:26 przez Grisza
[#42] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@Grisza, post #41

Próbowałem chyba wszystkiego Najlepszy wariant, to pozbycie się SCSI i bootowanie z dysku IDE. Rodzaj partycji i ich ilość nie ma wtedy znaczenia.
[#43] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@_arti, post #42

Hmm,ciekawe widocznie coś nie lubi SCSI u mnie na FastAcie na razie startuje bez zająkniecia. Czy na IDE rusza Ci za każdym razem bez problemu?
[#44] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@_arti, post #42

Próbowałeś Debugować? Bo "ROM-Wack" jest już w kikstarcie od 1.3 w wzwyż i wywołuje się go prawym przyciskiem po pokazaniu się Guru?

Jest jeden Tamat na PPA o tym... /link/

Wtedy mozna debugowac nawet boot process.
[#45] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@_arti, post #40

FFS dostaje kopa jak mu dasz blok 4k zamiast 512b. wiekszy niz 4k jeszcze bardziej przyspiesza, ale sredniawielkosc plikow mi kolo 4k wychodzila, a nie chcialem marnowac miejsca
[#46] Re: OS 4.1 Final Edition - problem z bootowaniem

@Grisza, post #43

Tak, jak napisałem - w 8 na 10 przypadków startuje bez problemu.

@amizet
Nie debugowałem. Bez przesady. Kupiłem i postawiłem system dla zabawy a i tak już za dużo straciłem na niego nerwów
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem