kategoria: AmigaOne X1000
[#1] MacOS X na X1000
Jak w temacie

link

Działa to ale chyba bardzo wolno.
[#2] Re: MacOS X na X1000

@pong777, post #1

Stary MacOS X 10.4 , uruchomiony na Linuxie . Rzeczywiście, prędkość nie powala :/ , ale fajnie, że jest. Jednak ja chyba wolę 10.5.8 uruchomiony na moim powerbooku :) , szybsze i bardziej użyteczne od 10.4 :)
[#3] Re: MacOS X na X1000

@pong777, post #1

No faktycznie. 1:41 start emulatora, 3:18 widzimy goły blat. Szału nie ma, szczególnie że zobaczyliśmy tylko ładowanie systemu, a nagrywający nie pokusił się już o np. otwarcie dowolnego okienka :)

Szczerze mówiąc - bardziej ciekaw byłbym innej rzeczy, odpalenia OS4 na PowerMacu G5. Podobnoż byłoby to możliwe, choćby przy pomocy E-UAE z "emulacją" PPC, ale co ja tam wiem?
[#4] Re: MacOS X na X1000

@recedent, post #3

Na Pegu2 chyba chodziło to o wiele żwawiej. Co do emu euae z ppc na g5 to chyba koleżka na aw.net się tym zajmował ale nie mogę nic teraz znaleźć.
[#5] Re: MacOS X na X1000

@pamp3rs, post #4

Niestety nie ja nagrywałem ten film tylko odkopałem gdzieś w czeluściach netu.

Co do wspomnianego filmu z emulacją - link

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 12:07:31 przez pong777
[#6] Re: MacOS X na X1000

@pong777, post #5

Ano faktycznie, jest to tutaj. Szkoda, że to wersja niezbyt dopracowana i wydajność całości jest mocno taka sobie.
[#7] Re: MacOS X na X1000

@pong777, post #1

W jakiej technologii to jest robione?

Bo stare OSXy wymagają PPC, więc nie zdziwiłbym się, jak by się dało nieco "oszukać" i odpalić bezpośrednio na sprzęcie (bo tutaj rozumiem, że jest inaczej).
[#8] Re: MacOS X na X1000

@DiskDoctor, post #7

To najzwyklejszy Mac on Linux jest, znany od czasów zamierzchłych (vide: PegXMac). I faktycznie, działa ZTCW tylko na procesorach PowerPC.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem