[#1] Amiga OS i czas z internetu
Szukam pomocy.
Mój Pegasos nie trzyma czasu, choć nie do końca.
Mimo nowej baterii, nawet po resecie startuje zegarek od nowa.
Ostatnio kombinowałem i teraz liczy od 5.01.2017, w sumie to bawiłem się tylko komendą DATE.
Czy komuś się to przytrafiło ? lub ma jakiś pomysł ?
Pomyślałem że jak wiele lat temu, mógłbym czas pobierać z internetu po każdym restarcie, tylko nie pamiętam co to był za program, może ktoś pamięta ?

Tak przy okazji szukam oryginalnej zaślepki gniazd usb i jack z frontu(SZARA KLAPKA), do oryginalnej obudowy desktop Pegasosa2, może komuś zalega ?
Wersja OPEN DESKTOP WORKSTATION
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pegasos
[#2] Re: Amiga OS i czas z internetu

@Risc, post #1

Ja tak miałem jak założyłem na początku mojego Blizzarda - coś nie łączyło na stykach i zegar w zasadzie nie działał. Za radą kolegi przeczyściłem styki na złączu i problem ustąpił. Zegar jest ustawiany na datę ostatniej modyfikacji systemu plików. A tobie może po prostu bateria padła?
[#3] Re: Amiga OS i czas z internetu

@perinoid, post #2

Kolega napisał, że ma nową baterię. Z pegasosami zawsze były jakieś problemy. A jak jest w MOS?, też nie trzyma czasu?
[#4] Re: Amiga OS i czas z internetu

@amigachelm, post #3

Przedtem zegar chodził z inna data. Po tym jak kombinowałem z zegarem chodź od 5.01. Może sprawdzę baterie ponownie. Na MOS nie sprawdzałem. Może w open firmware jest jakaś opcja z zegarem systemowym ?
A pamięta ktoś jak nazywał się programik do aktualizacji zegara z sieci ? Może to było by jakieś tymczasowe rozwiązanie.
[#5] Re: Amiga OS i czas z internetu

@Risc, post #4

Myślę, że tu coś wybierzesz
[#6] Re: Amiga OS i czas z internetu

@Risc, post #4

Na OS4Depot leży Yfacts obadaj może Ci się przyda.
[#7] Re: Amiga OS i czas z internetu

@Risc, post #4


A pamięta ktoś jak nazywał się programik do aktualizacji zegara z sieci ? Może to było by jakieś tymczasowe rozwiązanie.


W AOS4 nie trzeba używać zewnętrznego programu by pobierał czas na starcie. Tak przynajmniej piszą na forum Mufy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 12:47:54 przez agawa

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 12:49:49 przez agawa
[#8] Re: Amiga OS i czas z internetu

@agawa, post #7

Dzięki za pomoc Koledzy, dziś sprawdzę.
[#9] Re: Amiga OS i czas z internetu

@agawa, post #7

Sprawdzone i potwierdzam, działa :)
[#10] Re: Amiga OS i czas z internetu

@perinoid, post #2

Potwierdzam tez sugestie ze zegar startuje z data ostatniej aktualizacji. Jak to wyłączyć ?
[#11] Re: Amiga OS i czas z internetu

@Risc, post #1

mozesz tez uzyc commodity dcf77 :) dziala od os 2.x i popodlaczeniu modulu DFC77 (przykladowo taki: http://www.ebay.de/itm/181815504817 ale mozna tez samamu zrobic) ustawi czas bez internetu :)
[#12] Re: Amiga OS i czas z internetu

@Risc, post #10

W TimePrefernces w zakładce advanced options w dziale Network time jest opcja update at boot time - może to pomoże ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem