[#121] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #120

Tak, napisz na priv co i jak...
[#122] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #106

Jakby co, to piszę się na 1szt. pcb do thylacine.
[#123] Thylacine - GBA1000

@wali7, post #1

Płytki do Thylacine USB wyjdą po jakieś 35 zł brutto z wysyłką. Trudno mi teraz powiedzieć dokładna cenę, bo przy takiej małej skali (chcę zamówić 6-7 sztuk) decydującą rolę może mieć np. koszt wysyłki.
Płytki zamówię z dwustroną soldermaską, metalizacją otworów, z opisem od góry. Nigdy nie zamawiałem płytek, nie znam wielu niuansów (np. grubości miedzi, czy grubości płytki albo rodzaju laminatu... bo można wybrać). Po prostu poprosiłem o zrobienie wyceny pod "typowe zamówienie".
Kupujący bierze na siebie 100% ryzyka, czy PCB będzie się do czegokolwiek nadawała, zwrotów nie ma. Jeśli ktoś lepiej się na tym zna, to niech albo pomoże przy zakupie, albo niech zamówi sobie sam.
Tak wiec proszę o wpisanie się na listę chętnych. Tych kilka osób zainteresowanych które się już zadeklarowały - pamiętam o nich (lista poniżej). Zamówienie spróbuję złożyć w poniedziałek (o ile mi czas pozwoli), czas realizacji - 10 dni roboczych. Płytki zamawiam w firmie Faldruk.
Chętni na PCB: KrisbA, Voyager, QUAD, gegu.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 19:08:30 przez wali7
[#124] Re: Thylacine - GBA1000

@wali7, post #123

To możesz mnie dopisać do listy "Thylacine USB" poprosił bym jedną PCB. Tylko jak czegoś nie będę wiedział to pomożesz mi czy muszę liczyć tylko na siebie. Wyślij mi "pm" z danymi to ci zrobię przelew, do poniedziałku.
[#125] Re: Thylacine - GBA1000

@wali7, post #123

Też jestem chętny na płytkę USB (na kartę graficzną również jeśli powstanie lista).
[#126] Re: Thylacine - GBA1000

@wali7, post #123

Ja oczywiście potwierdzam. Myślę że PCB powinno być laminat 1,5 mm i miedź 35 mikrometra. soldermaska obustronna, i metalizacja otworów. powinno być cynowanie lub złocenie mozaiki ścieżek.
[#127] Re: Thylacine - GBA1000

@wali7, post #123

Dopisz mi 2 szt.
[#128] Re: Thylacine - GBA1000

@wali7, post #123

Czy ta płytka to jest od kontrolera USB? Na zorro też pójdzie, czy jest dedykowana tylko do GBA1000?
[#129] Re: Thylacine - GBA1000

@Rafał A-3000, post #128

Tu masz bardziej szczegółowy opis /klik/
[#130] Re: Thylacine - GBA1000

@Rafał A-3000, post #128

To jest karta Zorro II. Georg Braun zmodyfikował ją dodając złącze którym się wpina ją do złącza krawędziowego od frontu GBA1000 (dzięki czemu nie zajmuje Zorro II na GBA1000). Ale złącze Zorro II jest tam przez cały czas, tego złącza dla GBA1000 nie trzeba wlutowywać.
Warto oczywiście pamiętać, że Thylacine to żaden jakiś super sprzęt. Plusem jest to, ze obsługuje ja Poseidon.
Tu jest dyskusja o niej: http://www.ppa.pl/forum/amiga/28866/thylacine-usb-sterownik
[#131] Re: Thylacine - GBA1000

@wali7, post #130

Ale chyba nie jest tak jak tam piszą, przecież jak by to był taki zamulacz to Georg Braun modyfikował by ją do swojego GBA1000.
[#132] Re: Thylacine - GBA1000

@amizet, post #131

A liczył ktoś może wstępnie jej koszt wraz z elementami? Może warto byłoby ją sobie złożyć zanim dorobią USB do X-Surf 100. Tak choćby z ciekawości... ;)
[#133] Re: Thylacine - GBA1000

@amizet, post #131

Jak transfery idą przez CPU, to potrafi pewnie trochę przymulić. Ale jak często trzeba dane ściągać przez USB? Nawiasem mówiąc, mój laptop (Fujitsu s6410) straszliwie przymula (pointer myszki skacze, ogólne przymulenie) przy robieniu transferów z/do karty SD (wbudowane złącze). Ale jak często używam tych kart? W Ami to USB przyda się głównie do obsługi pendrive.
Georg Braun do GBA1000 wcisnął wiele rzeczy których dokumentacja była dostępna, niekiedy straszne starocie (Flicker-fixer oparty o Amber, Oktagon, Picasso II,....). To nie jest żaden ósmy cud świata. Tam są różne ograniczenia i problemy. Jak ktoś chce mieć fajną Amigę, to niech kupi dobrze wyposażoną A1200/3000/4000. Pewnie wyjdzie mu taniej.
Największa frajda z GBA1000 to składanie tego do kupy i uruchamianie. Ja ostatnio znalazłem odpowiednie chinche i wiem że moja GBA gra :) . Za to z jakiegoś powodu nie chcą mi działać EPROMy z Kickiem3.1 :( - może GBA nie lubi chipów NEC? Więc ew. odpalanie HDD odłożyłem do czasu nadejścia oryginalnego Kicka 3.1, który kupiłem na Ebay. Mam też problemy z RTC (dziwne - mam same problemy z pierdołami - najpierw nie chciała mi działać klawiatura, a kiedy zlokalizowałem błąd, to komputer dla odmiany nie widzi RTC). Ale jestem przekonany, że RTC też uruchomię.
Dzisiaj wieczorkiem też kilka minut posiedzę - może zabiorę się za składanie Flicker-fixera? A może tylko pogram w Turricana II... to ciekawe przeżycie grając joyem podpiętym do rozwleczonej na połowie biurka płyty GBA1000 z przyległościami :) Całe szczęście że mam jeszcze pamiętający moją pierwszą A1200 monitor :)

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 21:24:44 przez wali7
[#134] Re: Thylacine - GBA1000

@Jenot, post #127

aktualna lista: KrisbA, Voyager, QUAD, gegu, amizet, HiMark, Jenot (2szt), wali7 (2szt).
Wyjdzie kilka więcej. :)
Zrobimy tak, ja płytki zamówię, zapłacę, i jak je będę miał w domu, dam info na PPA, wyślę każdemu namiary na konto i po otrzymaniu przelewów będę rozsyłał. Nie lubię zbierać nie swojej kasy na coś czego nie mam.
[#135] Re: GBA1000 - update

@wali7, post #1

Dzisiaj dotarła do mnie upolowana na Allegro A500 plus. Na szczęście ma kompletnie zeżartą płytę przez wylaną baterię. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. A cieszę się dlatego, że z czystym sumieniem mogłem z niej wyjąć scalaki: Super Denise, Kick2.04, Agnus 8375... jeszcze trochę zostało do zabawy :) Po to ją kupiłem.
W GBA1000 nowe scalaki ładnie się sprawują, z nowym kickiem mogłem wypróbować kontroler IDE. Działa. Wg SysInfo transfer wynosi 2.8 MB/s, czyli chyba nienajgorzej (Georg Braun pisał w opisie o wolnym transferze z IDE, gdzie trzeba się ratować zmianą MaxTransfer, na razie nie zauważyłem nic takiego). Płyta ładnie bootuje z HDD. Rozdzielczości SuperDenise (1280x512 Lace) też działają, tylko na co komu powolne tryby w 4 kolorach....
Ciekawa sprawa, że pod kickiem 1.3 nie dało się włączyć data cache i trybu burst. Pod 2.04 da się, i wg SysInfo CPU działa szybciej o jakieś 10% (trochę ponad 20x A500).
Płytki do Thylacine zamówiłem. Powinny być za dwa tygodnie. Jak tylko je dostanę, dam info, i zacznę wysyłkę do zainteresowanych.


Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 22:09:02 przez wali7
[#136] Re: GBA1000 - update

@wali7, post #135

To świetne wiadomości, pisz częściej bo motywuje mnie to do działania z moją GBA 1000. Jeszcze sporo lutowania ale już widać efekty.
[#137] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #1

Dzisiaj dotarł do mnie Kick 3.1. Działa.
Złożyłem też ostatni moduł GBA1000 - Flicker Fixer. Udało mi się go zestroić, obraz jest bardzo ładny.
Tym samym ogłaszam wszem i wobec: moja GBA1000 jest skończona i działa.
Teraz czas na obudowę i Thylacine.
Znalazłem też ciekawą rzecz na stronie Georga - kartę turbo do GBA1000 z prockiem 68040 lub 68060. Dokumentacja wygląda na kompletną (są pliki Eagle ze schematem i PCB, są też wsady do układów programowalnych). Ale to sprawa na dalszą przyszłość.
[#138] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #137

Tym samym ogłaszam wszem i wobec: moja GBA1000 jest skończona i działa.

Jeszcze raz gratulujęOK
[#139] Re: Thylacine - GBA1000

@wali7, post #134

Elo, mozesz poprawic na 2 sztuki :)
[#140] Re: Thylacine - GBA1000

@QUAD, post #139

OK, i tak musiałem zwiększyć zamówienie do 12 sztuk (bo na dużej płytce mieści się 6 sztuk i nie ma sensu zostawiać pustych miejsc). Jest za to problem z projektem płytki - dostałem info z firmy, że są tam jakieś błędy i trzeba się skontaktować z obsługą maszyny. Nie sądzę jednak, że są to jakieś poważne sprawy, tym bardziej że sama płytka jest dosyć prosta.
Koledzy, a jak Wasze GBA? Może jakieś fotki? Ja spróbuję dzisiaj zrobić jakąś paczkę fotek, może filmik nakręcę. Tylko muszę z pracy przynieść jakiś niewielki monitorek LCD i wygospodarować w domu trochę wolnego miejsca na "studio", bo tam gdzie montowałem płytę (i gdzie ona leży), to straszna dziupla jest, wszystko zastawione pudłami... generalnie totalny mess. Niezbyt fotogeniczny :)

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 09:33:13 przez wali7
[#141] Re: Thylacine - GBA1000

@wali7, post #140

Chcemy video-relację z dziupli - swojskie klimaty
[#142] Re: Thylacine - GBA1000

@gegu, post #141

I lektora z programu 997 ;)
[#143] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #137

Paczka zdjęć z Grafitti:






Filmik uploaduje się na youtube. Dam linka jak będzie skończony.
[#144] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #143

[#145] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #144

"Dziękuję, to tyle..." - aż tyle! Gratulacje, dokonało tego niewielu. Fajnie to działa - 11mips OK
[#146] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #144

Rewelacja!!! Gratulacje jeszcze raz OK
[#147] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #144

No nieźle. Możesz jeszcze włączyć tryb DBurst. Wynik prędkości twardziela bardzo zbliżony jak u mnie w A3000 na dysku SCSI z SDMAC-04 i Ramsey-07.
Teraz wystarczy spakować płytę w jakąś obudowę. Ja bym włożył do obudowy po A1000.
[#148] Re: GBA1000 stan prac

@glichtanski, post #147

To całe GBA1000 to jest nowa płyta gł. , wzorowana częściowo na A1000 ? Bo nie kumam do końca ....

Można to zapakować tylko do obudowy A1000, czy jeszcze gdzieś... ?
[#149] Re: GBA1000 stan prac

@Motyl, post #148

Jest 100% mechanicznym zamiennikiem płyty A1000. A więc pasuje perfekcyjnie do obudowy A1000. Tylko trzeba ją mieć. :)
Ja obudowę do GBA1000 będę robił, częściowo na wzór obudowy A1000. Na pewno będzie miejsce pod spodem na klawiaturę. To rozwiązanie zawsze mi się podobało.
Tutaj mój opis do filmiku z youtube - GBA1000 to amatorski projekt autorstwa Georga Brauna http://www.gb97816.homepage.t-online.de/ , jest to płyta główna do komputera Amiga 1000, zawiera układy specjalizowane ECS (Amiga 500+, 600, 3000), procesor 68030 50 MHz z koprocesorem arytmetycznym, kontroler twardego dysku, Flicker-Fixer, 2 MB chip RAM i 8 MB fast ram, slot Zorro II i jeszcze kilka innych fajnych rzeczy. Pełna dokumentacja na zalinkowanej stronie, do samodzielnego złożenia.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 20:08:01 przez wali7
[#150] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #149

Gratulacje !!! Szczęka mi opadła. Jutro wracam dalej do lutowania mojej GBA1000. Pewnie niedługo też się pochwalę stanem mojej płyty, choć do końca mam jeszcze daleko. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem