[#151] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #149

Gniazdo 8pin do monitora lutowane do płyty mam kilka sztuk jak chcesz to ci podeśle jedno, nówki zakupione w TME.
[#152] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #143

Rewelacja!!! Chyle czola OK
[#153] Re: GBA1000 stan prac

@Phibrizzo, post #152

Dzięki, zauważę jednak, że Twoja robota o wiele bardziej mi imponuje. :)
Teraz muszę się sprężyć z tą obudową, jakbyśmy zorganizowali Amimajówkę, to byłby eksponat jak znalazł.
A tak ogólnie, to największy podziw należy się Georgowi Braunowi, który ten projekt doprowadził do stanu finalnego. Szkoda że nie ma formatu płyty A500, ale cóż. Jest też jakiś projekt budowy czegoś w rodzaju GBA1000 (nie pamiętam nazwy), właśnie do obudowy A500... tyle że autor utknął na etapie prototypu. Nie działa...

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 21:14:06 przez wali7
[#154] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #153

Amiga 550. Czekam na nią z niecierpliwością. Autor pisał ostatnio w listopadzie 2013, że prawdopodobnie błąd popełniła drukarnia płytek. Ale sama płyta wykazuje jakieś oznaki życia.
[#155] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #153

Halo, co się dzieje z tematem płytek do thylacine?
[#156] Re: GBA1000 stan prac

@gegu, post #155

Cześć,
na razie nic. Ostatecznie zamówienie zostało anulowane, firma w której zamawiałem płytki miała problemy z poprawnym odczytaniem pliku z projektem. Sugerowali, że projekt jest z błędami. W końcu odkryłem (dziwne, że to byłem ja, a nie oni, w końcu oni się tym zajmują), że projekt płytki jest 4-warstwowy - środkowymi warstwami idzie zasilanie i masa. Taka płytka jest sporo droższa w wykonaniu, poza tym firmy nie lubią bardzo formatu Eagle i nie ma pewności czy poprawnie zrealizują ten projekt z wieloma przelotkami i półprzelotkami. Ostatecznie postanowiłem spróbować przerobić projekt na dwie warstwy (powinno się dać - jest sporo miejsca) i zamówić jeszcze raz. Ale to dopiero gdy znajdę czas.
Jeśli ktoś ma firmę, która jest dobra i nie kręci nosem na ten projekt, a chciałoby mu się zorganizować zamówienie, to ja w to wchodzę.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 07:47:00 przez wali7
[#157] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #156

Ok, dzięki za info. Niestety nie orientuję się w temacie zamawiania płytek.
[#158] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #156

Piotrze na Amibay-u pojawił się interesujący temat dotyczący GBA1000.
link
[#159] Re: GBA1000 stan prac

@Sir_Lucas, post #158

Dzięki Łukasz. Dopisałem się do listy zainteresowanych płytkami.
[#160] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #1

Hej,
panowie z Amibay - RetroAmi.com.pl (to chyba ITU :) ) i superbonio - wskoczyliście na listę zamawiających płyty, zrezygnował ozkano, więc jak na razie będą dla Was płyty Picasso. Jak widzę, dwóch użytkowników nie zapłaciło też za ich Thylacine, więc przy odrobinie szczęścia załapalibyście się i na te płytki.
Póki co Tuxbar wysłał Wam private message z danymi do przelewu paypalowego za płytki. Zainteresujcie się tym, prześlijcie kasę, to cała akcja ruszy do przodu.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 23:46:22 przez wali7
[#161] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #160

Zacząłem się właśnie interesować GBA1000,ile trzeba by dać za płytę?
[#162] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #160

Ja nie dostałem jeszcze żadnego PM w sprawie tych płytek. Nie skojarzyłem, że produkcja jest ograniczona do 30 szt.

PM w sprawie płytek wysłany.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 10:39:14 przez ITU
[#163] Re: GBA1000 stan prac

@Dolby, post #161

Nie wiem, pytaj na Amibay, tam czasem ktoś sprzedaje. Możliwe też, że ktoś z naszych rodaków zechce się pozbyć swojej. O to pytaj w tym wątku.
Gdzieś ktoś organizował nową produkcję. Nie wiem gdzie, zapytaj na Amibay. Co do ceny, to jeśli płyta jest robiona w Chinach w ilości rzędu kilkadziesiąt egzemplarzy, to cena wynosi około 60$.
[#164] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #163

Płyty zamawiają pod tym adresem link . Parę dni temu było jeszcze 18 sztuk wolnych, cena 42€/szt.
[#165] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #1

Tuxbar (z Amibay) zalinkował mi ofertę zakupu 68060. Nie jest to może super cena, ale za to sprawdzony sprzedawca - Vesalia, zamiast "szlifierzy procesorów" z Sznaghaju.
Tu jest link http://www.vesalia.de/e_68060.htm
[#166] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #165

Jakby ktoś chciał to mam dwie szt. 68060 rev. 1. Cena troszeczkę niższa, 240pln szt. + 10pln wysyłka. Jeden ma oznaczenie EC, ale na oba daję gwarancję, że FPU i MMU działa. Ja na FPGA Arcade z boardem się raczej nie doczekam, to po co mają się kurzyć.
[#167] Re: GBA1000 stan prac

@Dolby, post #161

Ja kupiłem 2 płyty GBA1000 z myślą iż jedną oddam komuś kto miałby zapał na poskładanie drugiej dla mnie.
Mam też ze 3 sztuki działających mobo A500, więc trochę części można włożyć w GBA1000.

Niestety brakuje mi czasu i dostatecznej wiedzy żeby z marszu zacząć składać.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany... jestem skłonny się dogadać... ;)
[#168] Re: GBA1000 stan prac

@Dolby, post #161

Jakby ktoś szukał, to na Amibay gość oferuje PCB do GBA1000 oraz sporo elementów do niej (nowe, nigdy nie lutowane) w bardzo okazyjnej cenie:
http://www.amibay.com/showthread.php?62870-GBA1000-4-board
[#169] Re: GBA1000 stan prac

@mallorn, post #167

Mówisz i masz, mogę poskładać Ci GBA w wolnym czasie!
[#170] Re: GBA1000 stan prac

@glichtanski, post #154

Są nowe wpisy odnośnie projektu więc może się kiedyś doczekamy.
[#171] Re: GBA1000 stan prac

@dez3, post #169

@dez to ja też jestem chętny (Sir_Lucas pewnie też). 2xGBA z wlutowanym TSOP, kilka A500 jako dawcy narządów, worek części od wali7, 030 i Ambery też mamy. :)
Niestety moje umiejętności w lutowaniu pozostawiają wiele do życzenia więc wolałbym tą robotę komuś zlecić.

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 20:27:28 przez Jenot
[#172] Re: GBA1000 stan prac

@Jenot, post #171

Polecam sie!
[#173] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #1

Koledzy kupujący części i pcb do kart dla GBA1000 w zakupie grupowym na Amibay - są nowe wpisy i listy wpłat na stronie. Sprawdźcie, bo trzeba porobić wpłaty.
[#174] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #173

Hej....
Tuxbar podał wczoraj informację, że zamówione przez nas płytki rozszerzeń do GBA1000 (kontroler USB, turbo 68060 i karta grafiki) są już na poczcie kilkadziesiąt km od niego. Spodziewa się więc dostać je w najbliższym czasie. O ile więc o czymś nie zapomniałem, wszystkie zamówione przez nas części powinny być już na miejscu.... zaglądajcie więc do wątku celem szybkiej reakcji (i ew. popędzania Tuxbara, bo wlecze się to niemiłosiernie).
Zadeklarowałem także (i nie tylko ja), że zapłacę za moją partię uszkodzonych płytek z pierwszej partii. Trudno powiedzieć kto zawinił.... najłatwiej powiedzieć że Tuxbar, ale z drugiej strony koordynacja zakupów dla tylu osób to masa pracy, i łatwo przeoczyć taki szczegół, że jedna z warstw wewnętrznych jest na innej warstwie w pliku Eagle niż zazwyczaj.... na mój gust ciała dała również wytwórnia płytek. Ale idź się sądź z Chińczykami odległymi o parę tyś. km.... I tak wyszło (uwzględniając uszkodzoną partię) tanio.
Tu ostatnia strona wątku z Amibay: http://www.amibay.com/showthread.php?61375-Project-of-a-mini-tylacine-PCBs-batch-for-the-GBA1000&p=651549#post651549
Jak wiadomo, Tuxbar zadeklarował, że koszty pomyłki pokryje z własnej kieszeni (kilkaset euro), ale chyba w dobrym tonie okazać solidarność z kimś, kto dla nas poświęcił sporo własnego czasu (i podejrzewam że nerwów... koordynowałem wysyłkę PCB dla GBA po Polsce dla zaledwie kilku osób, plus trochę części.... sporo zabrało mi to czasu).
[#175] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #174

Tuxbar już ma nasze płytki. Panowie... naciskać go. Poniżej fotka zamieszczona przez Tuxbara:



Może wreszcie moja GBA dostanie kontroler USB. Nie mogę się doczekać

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 23:32:22 przez wali7
[#176] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #175

może zupełnie przypadkiem ktoś ma na zbyciu płytę GBA, chętnie bym odkupił
[#177] Re: GBA1000 stan prac

@Kilos, post #176

Na PPA ktoś oferował drugą płytkę GBA w zamian za wlutowanie elementów na jego egzemplarzu. Możliwe że w ty wątku to było.
Poza tym na Amibay zdarzają się okazje typu komplet PCB GBA1000 i części do złożenia w atrakcyjnej cenie.
[#178] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #177

a czy są opublikowane dane taktyczne żeby zlecić firmie produkcję pcb gba w polszy?
[#179] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #177

zdaje się, że Kipper ma jeszcze płyty, ale przesyłka drugie tyle co płyta...
[#180] Re: GBA1000 stan prac

@x86, post #178

Oczywiście że są opublikowane pliki Eagle. Problem polega na tym, że jest to duża 340x315 mm płyta, do tego czterowarstwowa. Kipper, o ile mnie pamięć nie myli, sprzedawał swoje PCB po jakieś 50$, nawet z kosztem przesyłki wyjdzie raczej taniej niż produkcja w polskiej firmie (kipper zlecał produkcję chińskiej firmie, jak ja kupowałem partia liczyła 100 sztuk - stąd wychodzi bardzo dobra cena). Może zlecenie produkcji małej partii w Chinach wyszłaby taniej.
Można się z kimś dogadać, nas było bodajże 6 osób, więc koszty przesyłki wyszły nam bardzo przyzwoite.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem