[#241] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #238

ja specjalnie trzymam klamota P4 do takich zadań, bo też nie mam LPT-a na MB z przed paru lat, zależy jaki hardware się podłącza i z jakiego software'u korzysta, nie zawsze usb wchodzi w grę, od biedy można się podratować kartą z LPT-em na pci czy pcie za parę złotych, na pewno będzie taniej niż np. Willem na USB
btw 380€ + wysyłka za GBA1000 ready to use, ładnie
[#242] Re: GBA1000 stan prac

@Kilos, post #241

Zaprogramowałem.
Winny był przewód połączeniowy, oryginalna taśma była zaciśnieta odwrotnie, tzn. żyła 1 była żyłą 10. Po przelutowaniu kabelków wszystko ruszyło i układy zaprogramowały sie od kopa.
Dzieki wszystkim za pomoc, pomogły mi wskazówki, że sygnały bywają rozmieszczone odmiennie niż w instrukcji, więc od sprawdzenia tego zacząłem :)
[#243] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #238

U mnie port drukarkowy jest w każdym PC. To dlatego że sprzęt jakiego używam jest prawie tak stary jak Amiga szeroki uśmiech.
[#244] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #242

No i d..pa.
Po zainstalowaniu bootromu, wymianie 68030 na kartę z 68060, wyciągnięciu oscylatora i FPU, GBA1000 nie wstaje. Po resecie ledka zasilania przygasa i potem się rozjaśnia (to dobry objaw), jednak ekran pozostaje czarny. Jeśli nie uaktywnię boot romu, wyciągnę z karty oscylator, albo 68060 to ledka pozostaje przyciemniona. Więc to rozjaśnienie się ledki coś oznacza, tylko co? Który to jest etap boot-strapu? Ktoś wie?
Może są problemy z FastRAMem? tzn. procek i pozostała logika jest OK, tylko coś z pamięcią nie tak i wykłada się przy autoconfigu?
Mielibyście jakieś sugestie? Co posprawdzać jeszcze?
[#245] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #244

ja mam taki zestaw małych szpikulców którymi zawsze najpierw sprawdzam układy pod szkłem w takiej sytuacji, noga po nodze delikatnie naciskając z boku, jeśli jest brak lutowania lub zimny lut to wyjdzie podczas takiego testu, samo obejrzenie pod szkłem nie zawsze jest skuteczne, także polecam zaatakować CPLD
zdjęcie w makro też bywa pomocne

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 12:24:12 przez Kilos
[#246] Re: GBA1000 stan prac

@Kilos, post #245

Po wlutowaniu scalaków sprawdzałem miernikiem ("bzyczkiem") ciągłość połączeń między polami lutowniczymi a nogami scalaków, oraz sprawdzałem sąsiadujące pola lutownicze pod kątem zwarć. Wszystko OK, mam tylko wątpliwość, czy taka procedura nie jest niebezpieczna dla układów?
Mam 16 kanałowy analizator stanów logicznych, przebiegi do 30-40 MHz mogę nim sprawdzać, zastanawiam się tylko co konkretnie mógłbym, bo sprawdzanie wszystkiego to katorożnicza robota, tam są 4 układy w TSOP i 3 w TQFP, nawe nie wiem jak tam podpiąć sondę (chyba lutowanie cienkich kabli zostaje). Zamierzam zrobić podstawową diagnostykę, jeśli to nic nie da, kupię nową PCB i lutuję od nowa
[#247] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #246

Na Amibay Tuxbar czeka na kontakt w związku z wysylką zamówionych rzeczy dla rozszerzeń GBA1000 - co najmniej 3 osoby są z Polski (superbonio, ITU i HiMark). Skontaktujcie się z nim, w końcu zapłaciliście za te rzeczy, szkoda byłoby ich nie odebrać ;) Chyba że ktoś chce zrezygnować ze swoich płytek dla Thylacine i karty 68060 - chętnie kupię.
Przy okazji podbijam moje zapytanie dot. problemów z kartą 68060 dla GBA1000. Czy ktoś obeznany w hardware Amigi mógłby coś doradzić?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 15:28:27 przez wali7
[#248] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #247

Chętnie bym pomógł ale za słaby jestem na to, pilnie jednak siedzę wątek może się czegoś nauczę i łatwiej będzie uruchomić moją GBA
[#249] Re: GBA1000 stan prac

@KrisbA, post #248

trochę się pochwalę

https://www.youtube.com/watch?v=Jrs7BZFQntk
https://www.youtube.com/watch?v=oHwqESJM544
https://www.youtube.com/watch?v=S0T_c-NyHIc

jakość beznadziejna ale widać o co chodzi thylacine też działa została jeszczee 060 i GFX :)
[#250] Re: GBA1000 stan prac

@lukzer, post #249

Gratki. Ja nie mogę doczekać się swojej, ale zostało mi jeszcze dużo do lutowania.
[#251] Re: GBA1000 stan prac

@lukzer, post #249

Wstaw normalnie linki to chętnie obejrzę.
[#252] Re: GBA1000 stan prac

@Sosabowski, post #251

prosze bardzo

klik
klik
klik
[#253] Re: GBA1000 stan prac

@lukzer, post #252

No ślicznie- gratuluję OK
[#254] Re: GBA1000 stan prac

@lukzer, post #252

Gratulacje. Świetna robota!
[#255] Re: GBA1000 stan prac

@lukzer, post #252

Dzięki za normalne linki szeroki uśmiech
Naprawdę teraz żałuję że nie podjąłem się budowy. Super sprawa.
Gratuluję że udało się doprowadzić projekt do końca.
[#256] Re: GBA1000 stan prac

@Sosabowski, post #255

Jeszcze zawsze jest czas żeby zacząć ...
Troche zachodu jest ale Satysfakcja Gwarantowana !
[#257] Re: GBA1000 stan prac

@lukzer, post #249

Gratulacje. Bardzo ładne. I daje satysfakcję, nieprawdaż? szeroki uśmiech
Ja mam na razie (1) nawał pracy, (2) dołek spowodowany problemami z kartą 68060 - czegóż ja z tą kartą nie robiłem... nic nie pomaga. Myślę, że CPU karty działa i coś tam robi w systemie, ale coś jest nie tak i staje na początkowych etapach bootstrap.
Z innych ciekawostek, to mam dwie działające karty Thylacine, podpiąłem obie równocześnie (jedna do złącza frontowego GBA, druga do Zorro), komputer widzi obie, ale tylko jedna może być obsługiwana w danym momencie przez Poseidona.
[#258] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #257

Nie pomaga dodanie drugiej karty Thyracine na unit 1?
[#259] Re: GBA1000 stan prac

@Norbert, post #258

Nie działa, próbowałem różnych unitów. Oczywiście obie karty osobno działają.
Ale to tylko ciekawostka, bo wystarczy podpiąć huba aby mieć więcej portów.
[#260] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #257

Satysfakcja 100% :) .. problemy z uruchomieniem wynikały z mojej ignorancji co do parametrów kilku elementów :) .. Z miłą chęcią bym powalczył z 060 ale nie mam jak na razie PCB chcę zamówić indywidualnie tylko jest pewien problem z gerberami .. wychodzi ze karta ma 3 warstwy co wg. mnie jest trochę dziwne ..
[#261] Re: GBA1000 stan prac

@lukzer, post #260

Karta ma 4 warstwy, wg oznaczeń Eagle masz Top, Bottom, route 2 (masa - cała płytka) i route 3 (zasilanie - podzielone, bo są różne napięcia). Tuxbar zamówił pierwsze płytki źle zrobione, bo zrobili domyślnie warstwy Top, 2, 15 i Bottom, z czego warstwa 15 była pusta, gdyż tu powinna być warstwa 3....
Jakbyś zamawiał, to ja zamawiam jedną płytkę na kartę turbo. Chyba że cena będzie kosmiczna. Jakbys znał cenę, to pisz.
[#262] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #261

Ja się dołączę kolejnej płytki 060!
[#263] Re: GBA1000 stan prac

@mallorn, post #262

Tak z czystej ciekawości, płyta GBA1000 to jest jeszcze gdzieś osiągalna?
[#264] Re: GBA1000 stan prac

@Red, post #263

na amibay.com. Czasem ktoś sprzedaje, można tez zaczekać pewnie za jakiś czas ktoś zorganizuje zbiorowe zamówienie na PCB Rev4, a może na Rev5.
[#265] Re: GBA1000 stan prac

@KrisbA, post #264

A jest gdzieś dostępna dokumentacja rev 5?
[#266] Re: GBA1000 stan prac

@wali7, post #265

Nie jest dostępna, ale może kiedyś będzie. Choć mam wrażenie że przez chwilę była dostępna na stronie GB.
[#267] Re: GBA1000 stan prac

@KrisbA, post #266

A to nie przypadkiem rev 05?
[#268] Re: GBA1000 stan prac

@Red, post #267

Owszem, ale to nie jest kompletna dokumentacja. Brak projektu PCB to najmniejszy problem (bo ktoś bardzo zdeterminowany i znający się na rzeczy mógłby zrobić własny). Przeglądnij archiwum....
[#269] Re: GBA1000 stan prac

@Red, post #267

TAK, ale dokumentacja jest niekompletna
[#270] Karta graficzna do GBA1000

@wali7, post #1

Mój GBA1000 dorobił się właśnie karty graficznej. Ładnie działa, stabilnie, szybko.
Na początku były problemy, ale okazało się, że 68060 który posiadam niespecjalnie lubi 66 MHz - niby kilkanaście minut pochodził, ale potem zaczęły się losowe zwiechy, po powrocie do 50 MHz stabilność powróciła. Możliwe, że sytuację poprawiłoby lepsze chłodzenie (bo miałem tylko malutki radiatorek bez wiatraka), ale wolę stabilność. Jak kupię CPU rev6 to będę bawił się w podkręcanie.
Jutro zabieram całość na SACPa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem