kategoria:
[#361] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@vaderuno, post #360

Nie mogę znaleźć datasheetu do tej konkretnej karty w necie. Ale kilka rzeczy, które przychodzą mi do głowy:
- przełącznik write protect na karcie w złej pozycji?
- może wymaga baterii żeby modyfikować pamięć atrybutów?
- może ta karta w ogóle nie ma pamięci atrybutów tylko ROM?
[#362] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@vaderuno, post #360

Może pomocne będą dwa linki: ten i ten. Raczej Ami nie zobaczy pojemności 8MB. A ograniczyć pojemność karty do 4, wylutowując kości to raczej nie wchodzi w grę...
[#363] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Romlen, post #362

Te wątki niestety nic nie wnoszą do sprawy.

Poza tym, nawet gdybyś wylutował kości z karty, to w CIS dalej będzie zapisane, że karta ma 8MB i to jest właściwy problem. Gdyby na karcie 8MB zmienić CIS tak aby twierdził, że karta ma 4MB, to problem prawdopodobnie byłby rozwiązany i karta spokojnie działałaby w Ami.
[#364] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #363

trochę już przetestowałem kartę na swojej A1200, na sysingo pokazuje speed 1,92 mips
system WB Clasic Lite chodzi dobrze, na grach się trochę przycina wtedy gdy doczytuje ekrany np BeneathAStlSkyDe ale do whdload w zupełności wystarczy,
karta zachowuje się podobnie jak mój fast 4mb elbox z koprocesorem

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 07:50:04 przez podolski_jp
[#365] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@podolski_jp, post #364

Możesz podać jeszcze jakieś tytuły gier, które się przycinają nawet przy włączonej opcji PRELOAD?

Mam już SWOS i Beneath A Steel Sky do sprawdzenia... chcę później zobaczyć czy to jest problem z wydajnością karty czy samym WHDloadem.


Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 11:27:35 przez strim_

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 11:28:01 przez strim_
[#366] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #365

Strim, wlasnie wsadzilem do A600 swieza ACA620 16MHz, SWOS tez sie tnie przy wczytywaniu meczu. To nie wina sakury.
[#367] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@lysyzastary, post #366

W sumie spodziewałem się, ale dzięki, że to potwierdziłeś .
[#368] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@lysyzastary, post #366

Mam pytanie - do posiadaczy ACA620 16MHz - czy Wam tez sie tnie SWOS w trakcie wczytywania meczy i gierka zwalnia masakrycznie tak, ze nie da sie grac? Chodzi o SWOS 97/98 wersja whdload - np w okolicach bramki, kiedy widac wiecej pilkarzy na ekranie zwalnia to chyba do 5 klatek na sekunde. Nie dotyczy wersji uruchamianej bezposrednio z HDD.

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 11:41:18 przez lysyzastary
[#369] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #367

W sklepie RetroAmi zostały już tylko 3 sztuki kart do kupienia. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam.
[#370] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@lysyzastary, post #368

Mam pytanie - do posiadaczy ACA620 16MHz - czy Wam tez sie tnie SWOS w trakcie wczytywania meczy i gierka zwalnia masakrycznie tak, ze nie da sie grac? Chodzi o SWOS 97/98 wersja whdload - np w okolicach bramki, kiedy widac wiecej pilkarzy na ekranie zwalnia to chyba do 5 klatek na sekunde. Nie dotyczy wersji uruchamianej bezposrednio z HDD.


To aukurat nie jest wina Sakury, tylko ustawień. Musisz dobrać odpowiednie ustawienia dopisując odpowiednie parametry w Tooltypie ikonki startowej.
Zacznij od dopisania CACHE w Tooltypie. Tutaj więcej opcji do przetestowania.
[#371] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Sir_Lucas, post #370

Dokładnie (ewentualnie wersja SLAVE) - pogrywaliśmy ostatnio na Ami-Imprezie w Reszowie w wersję WHDLoad i wszystko hulało pięknie na 060! OK
[#372] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@BULI, post #371

W RetroAmi została ostatnia sztuka karty Sakura do kupienia :) Nr seryjny 0002
[#373] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@ITU, post #372

Wszystkie karty zostały sprzedane.
OK

Choć karty nie można już kupić, to przypominam, że cała dokumentacja jest publicznie dostępna. Każdy kto ma chęć (i umiejętności) może kartę wyprodukować sam.


Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 23:43:10 przez strim_
[#374] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #373

To ile w sumie kart znalazło nabywcę? Chyba, że to tajemnica handlowa.
[#375] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@RomanWorkshop, post #374

35 sztuk
[#376] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #375

Myślałem że więcej. Jesteście zadowoleni?
[#377] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Deftronic/..., post #376

Ja jestem. W końcu nie codziennie jest okazja zrobić rozszerzenie do Amigi .

Co do ilości, cóż, pewnie mogłoby być więcej zamówień. To tylko świadczy o tym, ile osób na forach krzyczy, że chciałoby nowy sprzęt, a ile go później kupuje. Oczywiście, zaraz ktoś mógłby powiedzieć, że przecież nie będzie kupował sprzętu, który nie spełnia jego oczekiwań (cenowych, czy tam wydajnościowych - te oczekiwania są często nierealne). Z drugiej strony, może mogliśmy wyprodukować większą partię kart, ale to wymagałoby wyłożenia sporej ilości pieniędzy na sfinansowanie ich - a później karty leżałyby w sklepie nie wiadomo jak długo. Stąd też nasza produkcja opierała się w większej części na pre-orderze.

Oczywiście, nie widzę problemu w tym, aby ktoś inny wyprodukował kolejną partię tych kart. My teraz jesteśmy zajęci Deceleratorem.
[#378] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #377

Wydaje mi się, że przy tym tempie sprzedaży, nie było by problemu z partią 50 sztuk. Trzeba wziąć pod uwagę, że o projekcie wiele osób nie wie nawet dzisiaj. Przy kolejnym będziemy myśleli zapewne o szerszej promocji produktu - co przyniesie efekt w postaci większego zainteresowania.
[#379] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #377

A ile spośród tych 35 sztuk poszło za granicę?

35... Niewiarygodnie mało
[#380] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@recedent, post #379

Układ sił rozkładał się mniej więcej po połowie :)

Jak pisał Strim, projekt był czysto hobbystyczny i karty w preorderze były sprzedawane po kosztach produkcji, gdyby miały nakarmić osoby zaangażowane w projekt i produkcję, to ilość musiała by być znacznie wyższa.
[#381] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@strim_, post #377

ja czekam na wersje z kartą sieciową dlatego tej nie kupiłem
[#382] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Dorian3d, post #381

Ja tak samo.
[#383] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Dorian3d, post #381

Tak się głupio zapytam i odgrzeje temat. Czy będą jeszcze gdzieś takie karty? I jaka była ich cena?
Kupiłem właśnie A1200 w sumie tylko do grania WHDLoad i wydaje mi się , że taka karta na PCMCIA byłaby fajną opcją.
Chyba, że obecnie kupie gdzieś taniej rozszerzenie pamięci?
[#384] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Michnik, post #383

Kupisz na retroami.pl fajną kartę turbo z ramem i szybszym prockiem za jedyne 330 zł a jak w przyszłości będziesz potrzebował np. więcej ramu lub szybszy procek to sobie zakupisz kod odblokowujący i po sprawie :)

ACA1221

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 16:56:59 przez QUAD
[#385] Re: Budowa kart pamięci SRAM na PCMCIA

@Michnik, post #383

Tak się głupio zapytam i odgrzeje temat. Czy będą jeszcze gdzieś takie karty? I jaka była ich cena?


Będą!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem