kategoria:
[#1] Pospolite ruszenie Adapter 040-060
Adapter 040->060

Według tych wątków:

LINK_1

LINK_2

jest to adapter umożliwiający instalację procka 060 w kartach z prockiem 040 w bezinwazyjny sposób.

Forumowicze donoszą że działa z A3640 i WarpEngine.


Będę zamawiał płytki i jeśli ktoś jest chętny to zapraszam.
PCB_rev1

Realizacja od dnia złożenia zamówienia trwa około 3 tygodni, po otrzymaniu płytek wysyłam do zainteresowanych.

Koszt dwóch płytek to 60zł (+ 8zł wysyłka priorytetowym poleconym), przy dużej liczbie płytek cena może się zmniejszyć o parę złotych.

Jedynym warunkiem zamówienia jest przedpłata, niestety nie mam warunków żeby "założyć" za chętnych.

Datę zakończenia składania zamówień oraz wpłat możemy ustalić wspólnie, wstępnie proponuję dwa tygodnie od dnia dzisiejszego czyli dead line wypadałby na 6.11.2014.
Różnice w cenie będę zwracał po opłaceniu zamówienia na nr kont z których dostanę wpłatę.

Co jest potrzebne do tego projektu:

#1 procesor 68060

#2 Płytki PCB ;zajmę się realizacją tego punktu

#3 Gniazdo dla 060 ;jest dostępne na eBay:
68060_socket

Można też zbudować w sposób pokazany w pierwszym temacie. LINK_1
Może ktoś z forumowiczów ma dostęp do tańszych, łatwiej osiągalnych podstawek.

#4 pozostałe elementy: lista ;z ich dostępnością nie ma problemu, jeśli ktoś miałby ochotę się tym zająć będzie cool, w ostateczności wezmę to na swoje barki

#5 wsad do ROMów ;wg informacji z wątków trzeba zrobić modyfikację aby przy early-startup FPU było wyłączone a następnie włączone przy bootowaniu. Nie znam się na tym i nie wiem jak to zrobić ale chętnie się poduczę jak ktoś opisze jak to zmodyfikować :) Punkt do pominięcia przy zastosowania 060 bez FPU

#6 kości do zaprogramowania ROMów i osoba która by je zaprogramowała zmodyfikowanym wsadem

#7 umiejętności w lutowaniu :)


Jeśli coś mi umknęło, coś pomyliłem lub nie jasno się wyraziłem proszę pisać.

Adaptera chcę użyć w CS MKI. Nie mam 100% pewności że to zadziała ale za to ile zabawy :)

Wczesniej zamawiałem płytki po modyfikacji PCB_rev2. Niestety nie pasują do CS MKI, za to pasowałby by spokojnie do CS MKII ale w tej karcie chyba nie trzeba robić takich tricków żeby cieszyć się 060.

Cóż pozostało, działać :D

Szacun dla Amigowców którzy opracowali ten projekt.



Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 22:13:54 przez iZi
[#2] Re: Pospolite ruszenie Adapter 040-060

@iZi, post #1

Proponuję TU zamawiać, 10 sztuk 5x5 za 14$ (~45zł), jeśli na jednej płytce dałoby radę wcisnąć dwa adaptery i je potem przeciąć/rozpiłować, to cena jeszcze lepsza będzie. Nie będą śliczne, ale będą elektrycznie testowane.

Osobiście jeszcze tego nie testowałem, ale w necie dużo ludzi bardzo sobie to rozwiązanie chwali. Jedyny minus - trzeba długo czekać.
[#3] Re: Pospolite ruszenie Adapter 040-060

@iZi, post #1

Jak pamiętasz, ja jestem cały czas chętny ;), ale formalnie się wpiszę na listę :). Z racji konstrukcji mojego Warpa - interesuje mnie pcb v1

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 13:30:24 przez baderman
[#4] Re: Pospolite ruszenie Adapter 040-060

@baderman, post #3

No a jak!
[#5] Re: Pospolite ruszenie Adapter 040-060

@teh_KaiN, post #2

Ja stamtąd zamawiałem raz, jakość/cena nieporównywalna do polskich ofert, ale trzeba czekać nawet do 1.5 miesiąca (DHLem szybciej, ale moja miejscowość została uznana jako "Remote Area", koszt wysyłki wynosił 37$ więcej. Tu można sprawdzić, czy dana miejscowość kwalifikuje się pod "Remote Area".


Niestety nie można robić płytek z dublami.

Please note: only one separate design is allowed in each order. Panelized designs are OK for 2 layer boards only! Separate, non-connected boards will be refused by the board house!

Być może też bym był zainteresowany tym adapterem.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2014 00:30:18 przez sanjyuubi
[#6] Re: Pospolite ruszenie Adapter 040-060

@iZi, post #1

Chętnie bym zakupił taki gotowy adapter. Procka 060 gdzieś dorwę na sieci.
[#7] Re: Pospolite ruszenie Adapter 040-060

@iZi, post #1

Forumowicze donoszą że działa z A3640 i WarpEngine.


Działa bardzo ładnie:

link

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 12:27:19 przez stachu100
[#8] Re: Pospolite ruszenie Adapter 040-060

@teh_KaiN, post #2

Jak wybierzesz DHL, to nie trzeba długo czekać, ale musisz najpierw sprawdzić, czy twoje miasto nie jest na liście obszarów zdalnych.
[#9] Re: Pospolite ruszenie Adapter 040-060

@stachu100, post #7

OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem