[#1] A590 i uklad DMAC
Uklad DMAC uzyty w tym rozszerzeniu ma wbudowana wewnetrznie logike mogaca obsluzyc do max 2MB pamieci. Czy DMAC kontrolujacy SCSI ma mozliwosc pracy z ta pamiecia w trybie DMA?
[#2] Re: A590 i uklad DMAC

@Phibrizzo, post #1

Uklad DMAC uzyty w tym rozszerzeniu ma wbudowana wewnetrznie logike mogaca obsluzyc do max 2MB pamieci.


Skąd ta informacja? Myślałem że ten DMAC może wykonywać transfery DMA gdziekolwiek do 24-bitowej przestrzeni adresowej.

EDIT: Patrzyłem na schemat. Do DMACa podłączone są wszystkie linie adresowe. Pamięć w A590 powinna być traktowana przez DMAC jak każdy inny Fast w systemie.


Ostatnia aktualizacja: 27.12.2014 23:00:44 przez strim_
[#3] Re: A590 i uklad DMAC

@Phibrizzo, post #1

DMAC ogarnia auto-config pamięci, romu itd., logika kontrolera pamięci jest w PLD (PAL 16L8)
[#4] Re: A590 i uklad DMAC

@strim_, post #2

Wg schematu DMAC posiada dwa piny kontrolujace dzialanie pamieci RAM: RAMSEL (11) oraz RAMEZ (75) (lub RAMEN, na schematach slabo widac). Konkretnie interesuje mnie czy DMAC za pomoca tych dwoch sygnalow moze kontrolowac dostep do pamieci w czasie transferu z SCSI w trybie DMA?
[#5] Re: A590 i uklad DMAC

@Phibrizzo, post #4

W sprawie tych 2MB zasugerowalem sie schematem od A590, a konkretniej zworkologia. Mozliwe ze mozna zaadresowac pelne 24 bit pamieci.
[#6] Re: A590 i uklad DMAC

@Phibrizzo, post #5

poszukaj sobie serwisówki A590, pierwszy rozdział to "Theory of Operation" i masz tam opisane poszczególne sygnały.
RAMSZ służy do określenia ilości zainstalowanej pamięci i jest podpięty do JP1.
Nie da się zaadresować więcej niż 2MB, przeczytaj sobie to
[#7] Re: A590 i uklad DMAC

@Kilos, post #6

Czyli tak jak napisalem w pierwszym poscie.
Tylko ze dalej nikt nie odpowiedzial na pytanie ktore zadalem: wiec co z tym DMA?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem