[#1] Wymiana gniazda zasilania A600
Musze wymienić gniazdo zasilania w mojej a600 - żle styka i wystarczy ruszyć kabelkiem by zaliczyła zwieche/reset. Ktoś wie może czy pasują gniazda z a500, czy też muszę polować na ubitą płytę 600tki ?
[#2] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@sunater, post #1

Pasuje od A500 jak i od A1200. Może masz tylko zimny lut lub przerwaną/upaloną ścieżkę, obadaj to zanim będziesz wymieniał.
[#3] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@sunater, post #1

A nie masz po prostu zimnego lutu
[#4] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@superbonio, post #2

Dziękuje za odpowiedz. Jak wezmę ją "na warsztat" to posprawdzam dokładnie :) Kondensatory przy okazji wymienię...
[#5] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@sunater, post #4

Jak sugerują koledzy, najpierw popraw luty.
[#6] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@superbonio, post #2

Ja miałem kiedyś zimny lut. Objaw był taki że wystarczyło ruszyć kablem i zatrzymywał dysk twardy.
[#7] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@QkiZ, post #6

Oki doki - czyli "wysmażyć" płyte w piekarniku ? Czy potraktowanie hot airem (którego zamierzam kupić) potencjalnych winowajców powinno wystarczyć ?
[#8] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@sunater, post #7

E, no. Chesz ją wykończyć, czy naprawić wariat?

Gniazdo zasilania zwykłą lutownicą potraktuj.
[#9] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@SuperBuster11, post #8

...a dokładniej piny tego gniazda, a nie plastykowy korpus.

I zapomnij o jakichkolwiek piekarnikach oraz hotairach...
[#10] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@jarob, post #9

Płytę do piekarnika, piekarnik ustawiamy na 240 stopni C, program
ustawiamy jakbysmy piekli babke czy inne ciasto. Piecze się pół godziny,
potem płytę do zmywarki. Będzie chrupiące.

A mówiąc poważnie, czy sposób z piekarnikiem nie był stosowany
do naprawy (tymczasowej) xboxa360?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 22:42:11 przez Andrzej11
[#11] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@jarob, post #9

Oki oki - w piekarniku znajomy "spec" naprawiał płyty główne laptopów swego czasu i to działało XD (sam widziałem) Niemniej potraktuje piny grotem stacji lutowniczej wedle rad :)
[#12] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@sunater, post #7

Piekarnik to tylko i wyłącznie na okrzyk konającego, ale na pewno nie Amigi, bo to tylko stosuje się do układów BGA, gdzie nie można podejść zwykła lutownicą.
[#13] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@Andrzej11, post #10

Raz tak "naprawilrm" kartę graficzną, po kilkunastu minutach znowu przestała prawidłowo działać. Po drugiej probie z piekarnikiem lekko się wygięła i już nie miałem odwagi wsadzać ją do komputera Kartę kupiłem za 50 zł jako niesprawną.
[#14] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@sanjyuubi, post #12

W porządku przyjąłem do wiadomości - elektronik ze mnie żaden - ot próbuje coś podłubać w swoim sprzęcie i sugeruje sie tym co ktoś poleca/proponuje jak widać nie zawsze słusznie XD. PS - jaką polecacie temp. do lutowania tego gniazda ? To są luty bezołowiowe ? (pytania lamerskie wiem ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi jeśli chodzi konkretnie o ami 600)

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 22:52:54 przez sunater
[#15] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@sunater, post #14

Wystarczy się dowiedzieć kiedy zaczęła obowiązywać norma ROHS i odpowiedź sama pojawia się na dłoni.
[#16] Re: Wymiana gniazda zasilania A600

@sanjyuubi, post #15

Parafrazując - poszukałem,przeczytałem,zrozumiałem (co nieco XD) Dziękuje za naprowadzenie - nie będę już zamęczał pytaniami (na ta chwile i w tej sprawie XD)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem