[#61] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@voyager, post #60

będę mieć wolną jedną płytkę pod 060 jak chcesz
[#62] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@Kilos, post #58

Da się na tej karcie korzystać z rozdzielczości 800x600 i 1024x768, przy 8MB fastu na płycie i procku 030 ?
[#63] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@voyager, post #60

@Voyager: dodałem Cię do listy.

Co do turbo to w innym wątku było wcześniejsze zamówienie. Nie wiem jak wygląda możliwość dopisania.

Po świętach przydałoby się ruszyć dalej Thylacine i Picasso.
Może warto założyć gdzieś temat "karta graficzna do A500 i A2000" z odnośnikiem do tego wątku? chętnych na Picasso może przybędzie...?
[#64] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@mallorn, post #63

Tyle, że wersja dla A500 ma inną PCB.... trzeba by robić osobne listy.
[#65] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@dez3, post #61

Myślę, że już niedługo będziesz miał zamówione płytki, właśnie otrzymałem przesyłkę z Chin, muszę tylko zabezpieczyć je jakoś do transportu.....
[#66] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@KrisbA, post #62

jeśli chodzi o Amigę z kartą graficzną to jestem świeżak, ale wg. mnie to spokojnie, mam w tej chwili do sprawdzenia tylko instalację ClassicWB ADVSP, w 1024x768x16 wygląda fajnie, wolnego FAST-u zostaje ok. 6MB, CHIP 2MB z załadowanym Posejdonem i Picasso96, także da się żyć póki co, zarzucę sobie na dniach ClassicWB P96, niby zalecają 16MB FAST-u, ale zobaczymy
[#67] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@Kilos, post #66

Ja planuję zamówić płytki do tego rozszerzenia 4/8 MB, z Picasso można użyć 4 MB (bo ono mapowane jest w 24bitowej adresacji), montuje się to do złącza krawędziowego po prawej stronie GBA. Tam wchodzą tylko pamięci SRAM i LSI1024, proszę ew. chętnych na PCB o zgłoszenia.
W razie problemów z turbo zostaje to rozszerzenie..... można oczywiście używać razem, zawsze to 4 MB więcej.
Wrzuć jakieś zrzuty ekranowe WB pod tą kartą ...plizzz....

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 20:42:46 przez wali7
[#68] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@Kilos, post #66

Dla mnie to i tak świetne wiadomości - nie mam parcia na max MHz i Ram. I cieszy mnie że da się używać bez karty Turbo. Oczywiście też chciałbym kiedyś to złożyć ale jak na razie to odległe zamiary. Obecnie kończę lutować GBA1000, zostało mi tylko kilka elementów, no i jeszcze zaprogramowanie gali i LSI. Może ktoś wie gdzie w Polsce kupić tranzystory MPF102 i kondensatory ceramiczne smd 1812 10uF, bo tego nie mogę namierzyć
[#69] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@KrisbA, post #68

Ja tranzystory MPF102 wylutowałem z A500.
[#70] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@wali7, post #67

Zdecydowanie mnie dopisz do listy chętnych na to rozszerzenie szt. 1.
[#71] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@wali7, post #69

Chyba będę musiał też tak zrobić. Nowe naprawdę trudno dostać.
[#72] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@KrisbA, post #71

BF245C = MPF102

@Vali7 zrobię zrzuty tylko ogarnę jak zapakowac tapetę żeby wyglądała po ludzku
póki co Scalos coś mi bruździ...
[#73] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@Kilos, post #72

Dzięki za pomoc, kupione. Pozostało gdzieś dorwać dwa kondziołki 10uF 1812. Z wcześniejszych zakupów mam w rozmiarze 1210, ale wolałbym takie większe.
[#74] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@wali7, post #67

Nie wiedzieć czemu nie mogę zapodać tapety png czy jpg, udało mi się z jakimś gif-em, nie wiem czy jest to kwestia pamięci, data types czy czegoś innego, pod UAE z przydzielonym 8MB FAST z tą samą instalacją niema problemu.

[#75] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@Kilos, post #74

Ładnie to wygląda. W jakiej jest to rozdzielczości ? Rozumiem że taki ekran zabiera sporo pamięci na belce już niewiele zostało. Tak myślę że mimo wszystko ram na płycie jest pewnym ograniczeniem. Po prostu troszkę go za mało.
[#76] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@KrisbA, post #75

1024x768 256 kolorów z tym, że ikony są 16 kolorów
No niestety, tutaj to jest ClassicWB P96, przy gołym 3.1, albo ClassicWB 68k da się jeszcze żyć natomiast tu to tak jak widać, po zapodaniu jakiejś tapetki itd. z FAST-em jest już krucho nie wspomnę, że nie zainstalowałem Posejdona jeszcze co imo niema sensu nawet, bo przy Scalosie i innych dodatkach system strasznie zamula z czymś podpiętym pod USB.
Reasumując z lekką instalacją da się żyć z Picasso i USB na tyle, że da się jeszcze odpalać gierki pod WHDLoad, natomiast jak ma być na bogato i ładnie to już 060 i 64MB FAST-u co mam nadzieję już niedługo więc w przyszłość patrzę z optymizmem
[#77] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@Kilos, post #76

I tak jestem pod wrażeniem. Nie mam jakiś wygórowanych wymagań i podoba mi się klasyczny blacik, więc myślę że mnie taka konfiguracja zadowoli. Póki co składam dalej GBA1000 już niewiele mi zostało. Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu zostanie mi zaprogramowanie GAL-i i zakup oraz programowanie ispLSI1024. No i ostatecznie trzeba będzie się pożegnać z A500+, której elementy posłużą do uzupełnienia GBA1000.
[#78] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@KrisbA, post #77

Turbina zlepiona i zaprogramowana czeka na CPU, 3majcie kciuki

[#79] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@Kilos, post #78

Pięknie, 3 mam kciuki OK
[#80] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@Kilos, post #78

wrzuć jakąś większą fotkę, chciałbym na to cudo z bliska popatrzeć. Gratki.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 19:13:57 przez KrisbA
[#81] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@Kilos, post #78

OK
[#82] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@KrisbA, post #80

close-up poniżej



Nawet działa co mnie dziwi, bo jak do tej pory tylko Thylacine poszło od strzału
Robię wszystkie karty podwójnie i często zdarza się jakaś muka typu zimny lut, albo mostek na drabince smd, a tutaj jakoś się udało
Niestety mam tylko 68EC060 do testów i wywala się na 68060.library, także wiele nie zawalczę póki co, ale grunt, że działa
btw jakby ktoś miał jakieś rev6 na zbyciu to chętnie odkupię w rozsądnej cenie

[#83] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@Kilos, post #82

Pięknie. Teraz tylko stworzyć adapter i wsadzić turbo do Amigi 3000
[#84] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@dez3, post #61

To się na nią piszę!
[#85] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@wali7, post #67

Również dopisuję się jako chętny na PCB do rozszerzenia 4/8 MB (a zamawianie płytek 060 po prostu przegapiłem).
[#86] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@Kilos, post #82

Nie będę oryginalny - no po prostu cudeńko! Zazdroszczę OK

[#87] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@Kilos, post #82

Rewelacja. Gratulacje. szeroki uśmiech
Cieszę się, że ktoś w naszym kraju to złożył, zawsze można liczyć na pomoc. Mój pierwszy egzemplarz nie działa jak trzeba... niby ledka zdaje się zachowywać jak trzeba (czyli jakiś element bootstrapu idzie), ale potem czarny ekran. Jestem w połowie składania drugiego egzemplarza, właśnie dotarły pamięci (tym razem zamówiłem takie jakie miał hese) i 74ALVT, może później coś polutuję.
A właśnie, które pamięci miałeś? Te od tuxbara (w sumie 128 MB) czy inne? Ile pamięci masz w systemie?
Jak stabilność i szybkość? Który wsad użyłeś do card_control? Czy użyłeś patchowanego pod 060 device dla IDE? Czy Thylacine pod 060 sprawuje się lepiej?
Sorry za milion pytań i raz jeszcze gratulacje. OK
[#88] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@voyager, post #85

OK, zatem złożę zamówienie na 5 płytek w Elecrow (jeszcze popatrzę za innymi wytwórniami, ale bez wątpienia ich płytki są dobre jakościowo i ceny są OK).
Jesteś na liście chętnych.
Ostatnia płytka dla 060 jest już zarezerwowana niestety. Ale jeśli dogadałeś się z dezem3, to i tak pewnie będzie to jedna z płytek zamawianych przeze mnie, bo dez zamówił dwie.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 22:37:23 przez wali7
[#89] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@wali7, post #88

jedną płytkę pod 060 dla GBA1000 mogę odsprzedać
[#90] Re: Karta graficzna dla GBA1000

@SuperBuster11, post #83

Do A3000, w A500 jest.

GBA060=A1K

A500 *GBA060 by Matze ;)

man 2x PCB blue Gold


Temat jest GrKa GBA

PII*GBA-ZORROII

[i]Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 00:12:49 przez micromars
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem