[#1] Naprawa interfejsu MIDI (taki jak w ofercie efunzine).
Czy ma ktoś interfejs MIDI, taki jaki był dostępny w efunzine? Prawdopodobnie padł mi jeden z układów scalonych i teraz interfejs nie wysyła sygnałów do instrumentu (tylko je odbiera). Może ktoś ma egzemplarz na którym producent mniej się postarał przy szlifowaniu układów i pozostały jakieś oznaczenia. U mnie nic nie da się odczytać.
[#2] Re: Naprawa interfejsu MIDI (taki jak w ofercie efunzine).

@Rafał A-3000, post #1

Ogólnie schemat jakiegoś midi do Amigi nie wygląda jakoś szczególnie skomplikowanie.
[#3] Re: Naprawa interfejsu MIDI (taki jak w ofercie efunzine).

@sanjyuubi, post #2

Wiem. Oglądałem kilka schematów. Prostota. Problem tylko z tym, że płytki sam sobie nie zrobię. A tu mam już płytkę i obudowę. Naprawa to kwestia wymiany jednego z układów.
[#4] Re: Naprawa interfejsu MIDI (taki jak w ofercie efunzine).

@Rafał A-3000, post #3

Zapodaj zdjęcia w dużej rozdzielczości obu stron płytki.
Może uda mi się skumać co to za scalaki.
[#5] Re: Naprawa interfejsu MIDI (taki jak w ofercie efunzine).

@jarob, post #4

Ten interfejs jest teraz u mnie. Jutro postaram się zrobić fotki i gdzieś wystawię. Tak na oko zimnych lutów nie widać - solidna stara robota z dużą ilością spoiwa. ;)
[#6] Re: Naprawa interfejsu MIDI (taki jak w ofercie efunzine).

@jarob, post #4

Dodałem zdjęcia (mój sprzęt w graffiti). Może ktoś rozpozna, że ma to samo i mniej zatarte układy.
http://www.ppa.pl/graffiti/obrazek/3999/interfejs-midi-gora
http://www.ppa.pl/graffiti/obrazek/4000/interfej-midi-dol


Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 07:34:05 przez Rafał A-3000
[#7] Re: Naprawa interfejsu MIDI (taki jak w ofercie efunzine).

@Rafał A-3000, post #6

na pewno odbiornik linii MC1489 i prawie na pewno transoptor PC900 (dip6), pozostałe dwa skutecznie zaszyfrowane

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 08:37:37 przez Kilos
[#8] Re: Naprawa interfejsu MIDI (taki jak w ofercie efunzine).

@Rafał A-3000, post #6

Twoja plytka przypomina prawie 1:1 schemat ktory zapodal sanjyuubi. 6-pinowy scalak to PC900V, jeden scalak z paskiem zle sie zatarl producentowi - to cmos 1489. Drugi scalak to pewnie inwertery 74LS14. Scalak na drugiej stronie plytki to kolejny cmos, zapewne 1488 wg. schematu jedyny zasilany przez +12V i -12V. Trzynozkowy jest stabilizator 7805.

Jezeli nie dziala tylko nadawanie a odbior dziala to mogl zdechnac 1489 albo 74ls14. midi thru dziala? 7805 i transoptor dzialaja, 1488 tez. Gdyby ktorys z nich byl niesprawny, nie odbieralbys danych przez midi.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 08:50:22 przez mschulz
[#9] Re: Naprawa interfejsu MIDI (taki jak w ofercie efunzine).

@Kilos, post #7

Zawsze można wylutować i zrobić test w programatorze a on już podpowie, pod warunkiem że układ jest cyfrowy.
[#10] Re: Naprawa interfejsu MIDI (taki jak w ofercie efunzine).

@mschulz, post #8

podobnie rozwiązane, można założyć, że na dole jest 74LS14 lub 74LS04, a z drugiej strony 1488
[#11] Re: Naprawa interfejsu MIDI (taki jak w ofercie efunzine).

@Kilos, post #10

To pewnie ten model - teraz to nawet wartości rezystorów by mi się zgadzały... Nie ma to jak pomoc kolegów i spojrzenie z innej perspektywy.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 11:18:29 przez Rafał A-3000
[#12] Re: Naprawa interfejsu MIDI (taki jak w ofercie efunzine).

@Rafał A-3000, post #11

Miałby ktoś takie układy by je sprzedać na Decrunch? Dzwoniłem po wrocławskich sklepach i ich nie mają.
74LS14, MC1489 i 1488
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem